Newsy

Piotr Gąsowski: Jestem bardzo dumny ze swojej córki. Gra na fortepianie i akordeonie, a także recytuje

2015-04-08  |  06:55

Nie tylko syn, lecz także córka Piotra Gąsowskiego zamierza iść w ślady sławnego taty. 7-letnia Julia uczy się w szkole muzycznej, gra na akordeonie i fortepianie. Dotarła też do finału wojewódzkiego konkursu recytatorskiego dla dzieci. Piotr Gąsowski jest dumny z córki, zwłaszcza że sama wybiera swoje zajęcia i pasje. Aktor twierdzi, że nigdy nie narzucał swoim dzieciom żadnej aktywności sportowej ani artystycznej.

Piotr Gąsowski ma dwoje dzieci: syna Jakuba ze związku z Hanną Śleszyńską oraz córkę Julię, której matką jest obecna partnerka aktora, tancerka Anna Głogowska. Kuba od dawna nie ukrywa, że jego marzeniem jest kariera aktorska. W zeszłym roku po maturze zdawał do szkoły teatralnej, jednak bez powodzenia. Chłopak ma już doświadczenie w wystąpieniach publicznych, w 2013 roku prowadził bowiem w „Dzień Dobry TVN” prowadził cykl „Ja w twoim wieku...”. W ślady taty zamierza pójść także 7-letnia Julia.

 Nie należę i nie chciałbym należeć do tzw. KOR-u, czyli Komitetu Oszalałych Rodziców, bo wiadomo, że dzieci się dzielą na genialne i cudze. Natomiast rzeczywiście, córka chodzi do szkoły muzycznej, uczy się gry na akordeonie i fortepianie i doszła do finału konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka – mówi Piotr Gąsowski w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka przeznaczony jest dla uczniów klas 0–VI szkół podstawowych oraz wszystkich klas gimnazjalnych. Co roku w eliminacjach do finału bierze udział kilkanaście tysięcy dzieci i młodzieży z całego województwa mazowieckiego. 38. finał konkursu, w którym weźmie udział także Julia Gąsowska, odbędzie się 26 kwietnia.

Jestem bardzo dumny, bo doszła do finału jako jedyna z dzielnicy Śródmieście w swojej grupie wiekowej, ma 7 lat. Już jestem naprawdę zachwycony, że tak się stało. Ale zawsze jej mówię: „Słuchaj, najważniejsze, że już występujesz, pokonujesz jakieś tam swoje wstydy”, a jak będzie, to zobaczymy – mówi Piotr Gąsowski. 

Aktor twierdzi, że nigdy nie narzucał swoim dzieciom zainteresowań, sposobu spędzania wolnego czasu ani drogi życiowej. Sami z siebie zapragnęli grać na fortepianie, Julia także na akordeonie. Dziewczynka jest ponadto utalentowana sportowo, regularnie chodzi na zajęcia ze sztuk walki.

Na pewno ma słuch i poczucie rytmu. Gdyby nie miała, to pierwszy powiedziałbym jej: „Wiesz co, weź tam sobie może jakieś inne rozrywki znajdź”. Wszystko ją interesuje, nawet rysuje pięknie. Przede wszystkim jest takim dzieckiem, co samo wybiera i samo potrafi się sobą zająć. To jest po prostu ogromny skarb – mówi Piotr Gąsowski. 

Tego, że nie boi się wystąpień publicznych, Julia Gąsowska udowodniła już dwa lata temu, gdy wraz z mamą wzięła udział pokazie mody podczas Warsaw Fashion Street. Dziewczynka bardzo pewnie czuła się, kiedy towarzyszyła Annie Głogowskiej na wybiegu.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi

Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.

Problemy społeczne

Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją

Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.

Muzyka

Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy

Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.