Newsy

Ryszard Rembiszewski: W zawodzie aktora są góry i doliny. Bierze się udział w różnych projektach

2020-10-07  |  06:22

Aktor przygotowuje się do roli w spektaklu „Metoda na wnuczka”. Przedstawienie w Teatrze Kamienica będzie dla niego wyjątkowo istotne zwłaszcza z powodu jubileuszu, jaki świętuje.  W tym roku obchodzi bowiem 50-lecie pracy aktorskiej. Tłumaczy, że w trakcie tych lat zajmował się różnymi przedsięwzięciami. Każdy projekt czegoś go nauczył. Jego zdaniem umiejętność przystosowania się do panujących na rynku standardów jest dla artysty podstawą.

Ryszard Rembiszewski przez ćwierć wieku prowadził program „Studio Lotto” i dzięki temu zyskał dużą popularność. Zaznacza, że zawód aktora nie należy do łatwych, ponieważ wymaga dużej elastyczności. Aktor przyznaje, że bardzo cieszy go rola w spektaklu „Metoda na wnuczka”.

– W naszym zawodzie są góry oraz doliny, bierze się udział w różnych projektach. Długi czas byłem spikerem, prezenterem, występowałem na estradzie, zagrałem w kilku filmach oraz kilku sztukach teatralnych. Niedawno została mi zaproponowana nowa rola. Bardzo się cieszę, bo to wiąże się z miłym dla mnie wydarzeniem, 50-leciem pracy aktorskiej. Można powiedzieć, że to uwieńczenie wielu lat mojej pracy – mówi w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle Ryszard Rembiszewski.

Aktor tłumaczy, że spektakl jest wyjątkowo uniwersalny i niezwykle życiowy. To sprawia, że z pewnością spodoba się publiczności. Sceny komediowe rozbawią widzów, którzy po wielu miesiącach przerwy od teatru, spowodowanej obostrzeniami sanitarnymi, z pewnością głodni są rozrywki i nowych atrakcji.

– Nie mogę powiedzieć zbyt dużo, ponieważ próby jeszcze trwają. Przez pandemię premiera została przełożona na styczeń 2021 roku. Dobrze byłoby, gdyby państwo obejrzeli sztukę „Metoda na wnuczka”, gdy wejdzie na afisz, bo jest to komedia dotycząca wielu sytuacji z naszego życia. Często jesteśmy oszukiwani. W sztuce jest pokazana taka kłopotliwa sytuacja. Na szczęście wszystko kończy się happy endem – zaznacza. 

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Sebastian Karpiel-Bułecka: Jurorowanie to nie jest proste zadanie, ale bardzo mnie to rajcuje. Staram się być sprawiedliwy, szczery i rzetelny

Nowy juror w programie „Must Be the Music” podkreśla, że ta rola jest dla niego niezwykłą przygodą, bo dzięki niej nie tylko może odkrywać młode talenty, ale także nieznane dotąd aspekty swojej kariery artystycznej. Ocenianie uczestników nie jest prostą sprawą, ale Sebastian Karpiel-Bułecka nie chce nikomu dawać złudnych nadziei i chwalić kogoś tylko po to, żeby nie zrobić mu przykrości. Wokalista wychodzi z założenia, że jeśli ktoś decyduje się na udział w tym programie, to musi być przygotowany na każdą ocenę, nawet tę najbardziej surową.

Prawo

Nałóg nikotynowy wśród nieletnich zaczyna się najczęściej od e-papierosów. Przyciągają ich słodkie, owocowe smaki tych produktów

Co czwarty uczeń ma za sobą inicjację nikotynową, a dla większości z nich pierwszym produktem, po jaki sięgnęli, był e-papieros. Zdecydowana większość uczniów używających nikotyny korzysta właśnie z e-papierosów, a prawie połowa nie ma problemu z ich zakupem – wskazują nowe badania przeprowadzone z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Eksperci podkreślają, że niebezpiecznym produktem, z uwagi na ryzyko uzależnienia behawioralnego, są także e-papierosy beznikotynowe. Trwają prace nad przepisami, które m.in. zakażą ich sprzedaży nieletnim.

Ochrona środowiska

Futra z negatywnym wpływem na środowisko na każdym etapie produkcji. Wiąże się z 400-krotnie większym zużyciem wody niż poliestru

Biznes futrzarski ma negatywny wpływ na środowisko naturalne – podkreślają eksperci Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Hodowle powodują zatrucie wód i gleb oraz są zagrożeniem dla bioróżnorodności. Z kolei produkcja futra z norek, lisów i jenotów generuje znacznie większe niż bawełna czy poliester emisje gazów cieplarnianych, zużycie wody i zanieczyszczenie wody. 25 listopada obchodzimy Dzień bez Futra, który ma zwrócić uwagę na cierpienie zwierząt hodowanych na potrzeby przemysłu futrzarskiego oraz promować etyczne i ekologiczne wybory w modzie.