News powiązane z Teatr Kamienica

2020-10-07 | 06:22
Teatr
Ryszard Rembiszewski: W zawodzie aktora są góry i doliny. Bierze się udział w różnych projektach News powiązane z Teatr Kamienica

Ryszard Rembiszewski: W zawodzie aktora są góry i doliny. Bierze się udział w różnych projektach

Aktor przygotowuje się do roli w spektaklu „Metoda na wnuczka”. Przedstawienie w Teatrze Kamienica będzie dla niego wyjątkowo istotne zwłaszcza z powodu jubileuszu, jaki świętuje. W tym roku obchodzi bowiem 50-lecie pracy aktorskiej. Tłumaczy, że w trakcie tych lat zajmował się różnymi przedsięwzięciami. Każdy projekt czegoś go nauczył. Jego zdaniem umiejętność przystosowania się do panujących na rynku standardów jest dla artysty podstawą.
więcej
2017-01-19 | 06:50
Teatr
Anna Powierza: Boję się strasznie debiutu teatralnego. Nie mam bladego pojęcia, co się wydarzy

Anna Powierza: Boję się strasznie debiutu teatralnego. Nie mam bladego pojęcia, co się wydarzy

Aktorka zadebiutuje na deskach warszawskiego Teatru Kamienica już 20 stycznia. Gwiazda obawia się pierwszego spotkania z publicznością, jest jednak pewna, że rola teatralna to duży postęp w jej karierze aktorskiej. Twierdzi też, że reżyser spektaklu Emilian Kamiński to jedna z ważniejszych osób, jakie spotkała na swojej drodze zawodowej.
więcej
2014-11-28 | 06:45
Teatr
Dorota Kamińska w roli kobiety opętanej zazdrością. Na deskach Teatru Kamienica nowy spektakl „Zazdrość”

Dorota Kamińska w roli kobiety opętanej zazdrością. Na deskach Teatru Kamienica nowy spektakl „Zazdrość”

Trzy kobiety i jeden mężczyzna. Na deskach Teatru Kamienica Dorota Kamińska, Martyna Kliszewska i Julia Rosnowska toczą zaciętą walkę o wspólnego kochanka. Spektakl „Zazdrość” to ironiczna opowieść o związkach damsko-męskich i uczuciach kobiet pochłoniętych obsesyjną zazdrością.
więcej
2014-05-13 | 06:20
Teatr
Grażyna Wolszczak zagra w politycznej komedii w Teatrze Kamienica

Grażyna Wolszczak zagra w politycznej komedii w Teatrze Kamienica

Spektakl „Miłość i polityka” w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza będzie kolejną propozycją w repertuarze stołecznego Teatru Kamienica.To lekka komedia Pierre’a Sauvila – francuskiego autora, który z przymrużeniem oka wprowadza widza w zakamuflowany świat polityki. W rolach głównych wystąpią Grażyna Wolszczak, Violetta Arlak i dyrektor teatru – Emilian Kamiński. Premierę spektaklu zaplanowano na wrzesień.
więcej
2014-03-21 | 06:08
Teatr
Jutro premiera spektaklu „ZUS, czyli Zalotny Uśmiech Słonia” z Samborem Czarnotą i Katarzyna Pakosińską

Jutro premiera spektaklu „ZUS, czyli Zalotny Uśmiech Słonia” z Samborem Czarnotą i Katarzyna Pakosińską

Sambor Czarnota i Katarzyna Pakosińska wystąpią w spektaklu „ZUS, czyli Zalotny Uśmiech Słonia”. Sztuka opowiada o mężczyźnie, który po utracie pracy zaczyna otrzymywać na swoje konto różne formy finansowego wsparcia. Premiera jutro w stołecznym w Teatrze Kamienica.
więcej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Seriale

Seriale

Katarzyna Bonda: Zgodziłam się na adaptację mojej powieści nie po to, żeby robić sobie promocję. Dla mnie to było metafizyczne doświadczenie zobaczyć swoje postaci na ekranie

Pisarka podkreśla, że nigdy nie zabiegała o adaptację czy ekranizację swoich powieści tylko po to, by zwiększyć poczytność jej książek. Zawsze była to inicjatywa producentów. W przypadku „Żywiołów” wiele rozmów zakończyło się fiaskiem, dlatego też nie wierzyła, że w końcu się uda. Na szczęście trafiła na takich twórców, którzy doskonale zrozumieli jej przekaz, dokonali właściwej selekcji wątków i przedstawili jej scenariusz, który według niej jest prawdziwym majstersztykiem. Pisarka najbardziej jest usatysfakcjonowana sposobem wykreowania postaci Saszy.

Nauka

BioBankowanie może być szansą dla chorych z nowotworami. Zainteresowanie wśród pacjentów jest ogromne

BioBankowanie tkanki zmienionej nowotworowo umożliwia analizę całego genomu, dzięki której możliwe jest poszukiwanie dla chorego indywidualnej terapii czy włączenie go do badań klinicznych nad nowymi lekami. – W przypadku nowotworów jajnika stosuje się badanie całogenomowe, dzięki któremu można wytypować pacjentki do leczenia inhibitorami PARP – wyjaśnia dr inż. Aleksandra Szopa z Polskiego Centrum BioBankowania. Nawet jeśli na dany typ raka nie ma jeszcze leczenia, to dzięki odpowiedniemu przechowywaniu materiału biologicznego będzie szansa skorzystania z terapii, które pojawią się w przyszłości.