Newsy

Tamara Gonzalez Perea: Oslo to niesamowicie inspirujące miejsce

2017-04-18  |  06:50

Blogerka jest zachwycona norweską stolicą. Uważa ją za miasto niezwykle inspirujące, głównie ze względu na niezwykłą architekturę i galerie sztuki. Autorka bloga Macademian Girl odwiedziła m.in. Muzeum Narodowe, gdzie podziwiała słynny obraz „Krzyk” Edvarda Muncha.

Oslo od pewnego czasu znajdowało się na liście miejsc do odwiedzenia Tamary Gonzalez Pereira. Na wyjazd do stolicy Norwegii blogerka zdecydowała się na początku kwietnia i przeznaczyła na to trzy dni. Oslo całkowicie ją oczarowało, w mediach społecznościowych pisała nawet, że chętnie zostałaby w nim na stałe.

– Byłam tam prywatnie, ale postanowiłam też zrobić oczywiście sporo zdjęć, zwiedzić, ile się da. I muszę przyznać, że Oslo jest niesamowicie inspirujące – mówi Tamara Gonzalez Pereira agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Blogerkę zachwyciła zwłaszcza niezwykła architektura norweskiej stolicy oraz spora liczba miejsc, w których można podziwiać dzieła sztuki. Gwiazda odwiedziła kilka z nich, m.in. Narodowe Muzeum Sztuki, Architektury i Projektowania, w którym znajdują się największe w Norwegii zbiory dzieł z dziedziny designu, sztuk plastycznych i architektury.

– Mogłam zobaczyć m.in. obraz Muncha „Krzyk”, mogłam podziwiać portrety Picassa, to jest bardzo inspirujące miejsce mówi Tamara Gonzalez Pereira.

Blogerka przywiozła z Oslo wiele inspiracji do swojej codziennej pracy związanej z modą. Jej zdaniem warto szukać pomysłów w sztuce, łączy ona bowiem w sobie wiele dziedzin – przenikają się w niej malarstwo, projektowanie ubiorów i design. Autorka bloga Macademian Girl podkreśla, że moda jest sztuką użytkową, nie należy więc ograniczać się wyłącznie do ubrań, lecz szukać inspiracji także w innych dziedzinach życia.

– Sztuka użytkowa oznacza, że robimy coś, co jest piękne, coś, co jest spektakularne, coś, co wyraża i porusza emocje, bo o to chodzi w sztuce, ale potem to nosimy – mówi Tamara Gonzalez Pereira.

Blogerka twierdzi, że za sztukę użytkową należy uważać nawet modę haute couture, a więc krawiectwo luksusowe. Gwiazda podkreśla bowiem, że nawet najbardziej fantazyjne projekty haute couture są w momencie sprzedaży przerabiane i adaptowane do potrzeb klientek.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.