Newsy

TVP1 pracuje nad nowym serialem. Gwiazdą „Słodkiego życia” będzie Elżbieta Romanowska

2014-02-03  |  07:15
W marcu TVP rozpocznie emisję nowego serialu „Słodkie życie”. W nagrywanym przy udziale publiczności sitcomie występują gwiazdy Kabaretu Moralnego Niepokoju i aktorzy komediowi – Mikołaj Cieślak, Ewa Gorzelak, Roberta Górski, Elżbieta Romanowska i Jerzy Łapiński.

„Słodkie życie” opowiada historię kochającej się pary o skrajnie odmiennych poglądach – on jest zagorzałym katolikiem, ona umiarkowaną feministką.  Ich życie wywraca do góry nogami wizyta krewnego, który rozstał się z wieloletnią partnerką.

Gram postać Klary, która na pierwszy rzut oka wydaje się być troszkę nierozgarniętą, głupiutką kobietą z typowych kawałów o blondynkach. A tak naprawdę to cwana lisica. Jest córeczką bardzo bogatego tatusia i to jest jej duży atut. Jest również partnerką Jurka  konkubiną, jak to sam o niej mówi, i mamą Majki. Poznajemy Klarę w momencie, kiedy Jurek postanawia od niej odejść. Ale ponieważ jest to kobieta, która się łatwo nie poddaje, postanowiła zawalczyć o swojego ukochanego mężczyznę – mówi Elżbieta Romanowska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Sitcom „Słodkie życie” jest nagrywany z udziałem publiczności, która żywo reaguje na to, co dzieje się na planie. Taki tryb pracy był dla Romanowskiej bardzo wymagający, ale przyniósł jej sporo satysfakcji.

To bardzo stresujące, bo wiadomo, że jak się nagrywa serial, to można powtórzyć coś, co nie wyszło. U nas taka możliwość również istnieje, ale staramy się tego nie robić, żeby widz, który przyjdzie do nas do studia, mógł spokojnie obejrzeć całość serialu bez przerywania i wczuć się w historię. Dla aktorów to jest podwójny stres, ponieważ tak jak w teatrze, wszystko dzieje się tu i teraz. To coś nowego, takie podejście wymaga innego rodzaju grania i nie każdy z nas miał okazję spróbować swoich sił w takiej konwencji – mówi Romanowska.

TVP1 wyemitowała do tej pory dwa pilotażowe odcinki „Słodkiego życia" 1 i 6 stycznia 2014 roku. Emisja całej serii, która składać się będzie z 13 odcinków, planowana jest na marzec 2014 roku.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Sebastian Karpiel-Bułecka: Jurorowanie to nie jest proste zadanie, ale bardzo mnie to rajcuje. Staram się być sprawiedliwy, szczery i rzetelny

Nowy juror w programie „Must Be the Music” podkreśla, że ta rola jest dla niego niezwykłą przygodą, bo dzięki niej nie tylko może odkrywać młode talenty, ale także nieznane dotąd aspekty swojej kariery artystycznej. Ocenianie uczestników nie jest prostą sprawą, ale Sebastian Karpiel-Bułecka nie chce nikomu dawać złudnych nadziei i chwalić kogoś tylko po to, żeby nie zrobić mu przykrości. Wokalista wychodzi z założenia, że jeśli ktoś decyduje się na udział w tym programie, to musi być przygotowany na każdą ocenę, nawet tę najbardziej surową.

Prawo

Nałóg nikotynowy wśród nieletnich zaczyna się najczęściej od e-papierosów. Przyciągają ich słodkie, owocowe smaki tych produktów

Co czwarty uczeń ma za sobą inicjację nikotynową, a dla większości z nich pierwszym produktem, po jaki sięgnęli, był e-papieros. Zdecydowana większość uczniów używających nikotyny korzysta właśnie z e-papierosów, a prawie połowa nie ma problemu z ich zakupem – wskazują nowe badania przeprowadzone z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Eksperci podkreślają, że niebezpiecznym produktem, z uwagi na ryzyko uzależnienia behawioralnego, są także e-papierosy beznikotynowe. Trwają prace nad przepisami, które m.in. zakażą ich sprzedaży nieletnim.

Ochrona środowiska

Futra z negatywnym wpływem na środowisko na każdym etapie produkcji. Wiąże się z 400-krotnie większym zużyciem wody niż poliestru

Biznes futrzarski ma negatywny wpływ na środowisko naturalne – podkreślają eksperci Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Hodowle powodują zatrucie wód i gleb oraz są zagrożeniem dla bioróżnorodności. Z kolei produkcja futra z norek, lisów i jenotów generuje znacznie większe niż bawełna czy poliester emisje gazów cieplarnianych, zużycie wody i zanieczyszczenie wody. 25 listopada obchodzimy Dzień bez Futra, który ma zwrócić uwagę na cierpienie zwierząt hodowanych na potrzeby przemysłu futrzarskiego oraz promować etyczne i ekologiczne wybory w modzie.