Newsy

TVP1 pracuje nad nowym serialem. Gwiazdą „Słodkiego życia” będzie Elżbieta Romanowska

2014-02-03  |  07:15
W marcu TVP rozpocznie emisję nowego serialu „Słodkie życie”. W nagrywanym przy udziale publiczności sitcomie występują gwiazdy Kabaretu Moralnego Niepokoju i aktorzy komediowi – Mikołaj Cieślak, Ewa Gorzelak, Roberta Górski, Elżbieta Romanowska i Jerzy Łapiński.

„Słodkie życie” opowiada historię kochającej się pary o skrajnie odmiennych poglądach – on jest zagorzałym katolikiem, ona umiarkowaną feministką.  Ich życie wywraca do góry nogami wizyta krewnego, który rozstał się z wieloletnią partnerką.

Gram postać Klary, która na pierwszy rzut oka wydaje się być troszkę nierozgarniętą, głupiutką kobietą z typowych kawałów o blondynkach. A tak naprawdę to cwana lisica. Jest córeczką bardzo bogatego tatusia i to jest jej duży atut. Jest również partnerką Jurka  konkubiną, jak to sam o niej mówi, i mamą Majki. Poznajemy Klarę w momencie, kiedy Jurek postanawia od niej odejść. Ale ponieważ jest to kobieta, która się łatwo nie poddaje, postanowiła zawalczyć o swojego ukochanego mężczyznę – mówi Elżbieta Romanowska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Sitcom „Słodkie życie” jest nagrywany z udziałem publiczności, która żywo reaguje na to, co dzieje się na planie. Taki tryb pracy był dla Romanowskiej bardzo wymagający, ale przyniósł jej sporo satysfakcji.

To bardzo stresujące, bo wiadomo, że jak się nagrywa serial, to można powtórzyć coś, co nie wyszło. U nas taka możliwość również istnieje, ale staramy się tego nie robić, żeby widz, który przyjdzie do nas do studia, mógł spokojnie obejrzeć całość serialu bez przerywania i wczuć się w historię. Dla aktorów to jest podwójny stres, ponieważ tak jak w teatrze, wszystko dzieje się tu i teraz. To coś nowego, takie podejście wymaga innego rodzaju grania i nie każdy z nas miał okazję spróbować swoich sił w takiej konwencji – mówi Romanowska.

TVP1 wyemitowała do tej pory dwa pilotażowe odcinki „Słodkiego życia" 1 i 6 stycznia 2014 roku. Emisja całej serii, która składać się będzie z 13 odcinków, planowana jest na marzec 2014 roku.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.