Newsy

Iwona Węgrowska: Bardzo ważne jest dobrze gospodarować swoimi oszczędnościami. Żyję normalnie, czasami skromnie, czasami bardziej bogato

2021-04-26  |  05:02

Wokalistka już niedługo wyda nową płytę, nad którą bardzo intensywnie pracowała przez ostatnie miesiące. Pandemia i związane z nią ograniczenia sprawiły, że nie mogła koncertować i występować na scenie. Tłumaczy, że było to dla niej bardzo bolesne, ponieważ uwielbia spotkania z publicznością. Iwona Węgrowska ma nadzieję, że sytuacja w Polsce i na świecie wkrótce się uspokoi i będzie mogła powrócić do występów na żywo. Przyznaje, że muzyka jest jej największą miłością i nie wyobraża sobie bez niej życia.

Obostrzenia związane z pandemią sprawiają, że działalność kin i teatrów nadal pozostaje zawieszona. Koncerty oraz festiwale muzyczne także pozostają wstrzymane. To sprawia, że wielu artystów decyduje się podjąć dodatkową pracę. Iwona Węgrowska tłumaczy, że byłaby to dla niej ostateczność.

– Pojawiły się już pytania o koncerty, parę dat mam już nawet potwierdzonych. Bardzo mnie to cieszy i modlę się, żeby obostrzenia pozwoliły mi wystąpić. Jest mnóstwo artystów, którzy nie radzą sobie z tą sytuacją i rezygnują z muzyki, ale ja nigdy w życiu nie zrezygnowałabym ze śpiewania. Moim życiem jest muzyka, scena i nie wyobrażam sobie sytuacji, w której musiałabym robić cokolwiek innego – mówi w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle Iwona Węgrowska.

Wokalistka przyznaje, że rodzina jest dla niej priorytetem. To właśnie dzięki jej wsparciu może się rozwijać i realizować swoje marzenia. Jej zdaniem bardzo ważne jest, żeby w trakcie pandemii, która jest niezwykle obciążającym psychicznie doświadczeniem, mieć z kim porozmawiać i komu się wyżalić.

– Mam świetną mamę i brata. Zawsze są chętni do pomocy. Dzwonią i mówią: Iwona, jeśli czegoś potrzebujesz, dawaj znać. Bliscy, którzy bardzo mocno wspierają, to duża podpora. W trakcie pandemii ważne jest przede wszystkim, żeby nie być samemu – tłumaczy.

Iwona Węgrowska podkreśla, że dopóki aktywność artystyczna pozwala jej utrzymać siebie oraz swoją córeczkę, nie zamierza myśleć o zmianie branży. Wokalistka patrzy w przyszłość z optymizmem i ma nadzieję, że już wkrótce będzie mogła wrócić do koncertowania.

– Nie jestem w stanie wyobrazić sobie takiej sytuacji, w której nie mam alternatywy i jestem zmuszona do robienia czegoś innego niż śpiewanie. Na razie nie chcę o tym myśleć. Żyję sceną, kocham muzykę i robię wszystko, żebym mogła razem z dzieckiem godnie żyć. Gdy byłam mała, w moim domu rodzinnym też bywało różnie. Mamę stać było na to, żeby niczego nam nie brakowało, chociaż czasami się nie przelewało – zaznacza.

Wielu artystów boryka się obecnie z problemami finansowymi. Iwona Węgrowska tłumaczy, że stara się rozsądnie gospodarować domowym budżetem. Nie żyje ponad stan, ponieważ w dzieciństwie rodzice nauczyli ją szacunku do pieniędzy.

– Nie jest tak, że miałam pieniądze i nagle ich nie mam. Bardzo ważne jest dobrze gospodarować swoimi oszczędnościami, nawet jak się ma parę złotych. Żyję normalnie, czasami skromnie, czasami bardziej bogato – tak zazwyczaj w życiu bywa. Scena jest dla mnie najważniejsza i nie wyobrażam sobie, żebym mogła pracować u kogoś, robić coś, co mi każe – podkreśla wokalistka.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Partner serwisu

Wschód Kultury

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Moda

Problemy społeczne

Dzieci z Ukrainy mogą się borykać z traumą i syndromem stresu pourazowego. Wsparciem dla nich są dyżury w języku ukraińskim i rosyjskim w telefonie zaufania 116 111

Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży pod numerem 116 111 działa już od ponad 13 lat. Tylko od stycznia do maja br. psychologowie i terapeuci odebrali 25,4 tys. połączeń, odpowiedzieli na 4,3 tys. wiadomości i ponad 420 razy interweniowali w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia dziecka. Teraz pomoc została rozszerzona także o dyżury w języku ukraińskim i rosyjskim, aby zapewnić pomoc dla kilkuset tysięcy dzieci, które uciekły do Polski z kraju ogarniętego wojną. Rozmowy z psychologiem w ich ojczystym języku mogą być dla nich dużym wsparciem w poradzeniu sobie z nową, trudną sytuacją. Zwłaszcza że będą je prowadzić psycholożki, które również przyjechały tu z ich rodzimego kraju.

Konsument

Liczba włamań i kradzieży od sześciu lat nie maleje. W wakacje rośnie więc zainteresowanie ubezpieczeniami od takich zdarzeń

W okresie wakacji, kiedy wielu Polaków wyjeżdża na urlop i obawia się zostawić swoje mieszkanie lub dom bez ochrony, wzmożonym zainteresowaniem cieszą się ubezpieczenia od kradzieży z włamaniem i rozboju. Statystyki Policji pokazują, że liczba takich przestępstw od sześciu lat oscyluje na poziomie 70 tys. rocznie, a ich wykrywalność choć rośnie, wciąż jest dość niska. Dlatego Polacy dość chętnie ubezpieczają się na taką ewentualność. Przy zawieraniu umowy polisy zdarza się jednak popełniać błędy, wskutek których później może ona nie pokryć ewentualnych szkód.

Partner serwisu