Mówi: | Jakub Kucner |
Funkcja: | drugi wicemister w konkursie Mister Global 2018 |
Jakub Kucner: jeszcze dzień po zdobyciu 3. miejsca w konkursie Mister Global nie mogłem uwierzyć w swoje szczęście
Jakub Kucner jako pierwszy Polak w historii stanął na podium konkursu Mister Global. To historyczny sukces, dotychczas największym osiągnięciem polskich kandydatów do tytułu było zakwalifikowanie się do finałowej szesnastki. Polak twierdzi, że długo nie mógł uwierzyć w swoje szczęście, zwłaszcza że pokonał faworytów z Wenezueli, Brazylii i Hiszpanii.
Mister Global to międzynarodowy konkurs męskiej urody organizowany od 2014 roku. Od pierwszej edycji gala finałowa odbywa się w jednym z miast Tajlandii – w tym roku był to Bangkok. Tytuł Mister Global 2018 zdobył reprezentujący Stany Zjednoczone Ameryki Dario Duque, na podium po raz pierwszy w historii konkursu znalazł się także Polak. Jakubowi Kucnerowi przypadło 3. miejsce i tytuł drugiego wicemistera.
– Jak się z tym czuję? Przyznam szczerze, że pierwszy dzień po ogłoszeniu werdyktu jeszcze nie wierzyłem w to – mówi Jakub Kucner agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Finalista konkursu Mister Global przyznaje, że ogromne emocje towarzyszyły mu jeszcze przed uroczystą galą. Nie ukrywa też, że trwające dwa tygodnie zgrupowanie w Bangkoku kosztowało go wiele wysiłku i walki z samym sobą. Jego marzeniem było dostanie się do finałowej szesnastki, nie mógł więc uwierzyć, że zdołał osiągnąć znacznie więcej. Na scenie to koledzy finaliści musieli wyrwać go z szoku, w jaki wprawiła go wiadomość o miejscu na podium.
– Nagle zostałem wyczytany do top 5, nie usłyszałem najpierw „Poland”, dopiero koledzy z tyłu mówią „Poland, go”, ja mówię: „Co? Jest pierwsza piątka”. To był szok, dalej to było jak w transie, odpowiedzi na pytania, wicemister, 3. miejsce – mówi Jakub Kucner.
Polak nie ukrywa dumy ze swojego osiągnięcia, podkreślając, że jest to wyjątkowe wyróżnienie dla niego, jak i historyczny sukces dla kraju. Nigdy wcześniej Polak nie zaszedł bowiem tak wysoko w międzynarodowych konkursach męskiej urody. Jakub Kucner został też pierwszym reprezentantem Polski, który stanął na podium w konkursie Mister Global.
– Znając losy moich poprzedników, którzy jeździli na konkursy, zawsze było sukcesem dostanie się do top 16, a tutaj w Tajlandii Polak staje na podium, gdzie naprawdę faworyci, kandydaci z innych krajów, Wenezuela, Brazylia, Hiszpania, jako jedyny Europejczyk byłem w top 5, gdzie Europejczycy byli naprawdę na wysokim poziomie – mówi Jakub Kucner.
Mister Polski 2017 twierdzi, że po sukcesie w Bangkoku otrzymał wiele pozytywnych wiadomości od swoich znajomych. Przyznaje, że jeszcze nie zdołał odpowiedzieć na wszystkie maile i smsy, a chce każdej z bliskich osób podziękować osobiście.
– Mam wyrzuty sumienia, bo nie chcę być odebrany jako osoba która nagle osiąga większy sukces i zapomina o swoich znajomych, ale mam nadzieję, że to zrozumieją i jak już do nich się odezwę, to mi wybaczą to opóźnienie z podziękowaniami za dobre słowo – mówi Jakub Kucner.
Polak podkreśla, że z konkursu Mister Global w Tajlandii zachowa wyjątkowo pozytywne wspomnienia. Twierdzi, że wśród kandydatów do tytułu panowała przyjacielska atmosfera, wolna od nieuczciwej rywalizacji. Kucner odczuwa też dumę, okazało się bowiem, że wśród mieszkańców Tajlandii jest już bowiem znany - wielu z nich przychodziło do hotelu z prośbą o autograf.
– Przychodzili z dużymi zdjęciami, powiedzieli, że obserwują, że są wielkimi fanami, że jest im bardzo miło, że Polska jest w ich kraju. To było też niesamowite, bo jednak Polska była obecna, ci ludzie kojarzyli, przychodzili, kibicowali, więc to było bardzo fajne – mówi Jakub Kucner.
Czytaj także
- 2025-01-22: Jakub Rzeźniczak: Z szacunku dla żony odmówiłem udziału w „Tańcu z gwiazdami”. Do programu „Mówię Wam” nie pójdę ze względu na prowadzącego
- 2025-01-15: Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
- 2024-07-22: Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy
- 2024-08-02: Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł
- 2024-04-24: Zmiany klimatu i dezinformacja wśród największych globalnych zagrożeń. Potrzeba nowego podejścia do zarządzania ryzykiem
- 2024-01-19: Rosnące koszty życia powodują coraz większą presję na wzrost wynagrodzeń. Inflacja i spowolnienie gospodarcze wśród największych globalnych wyzwań na najbliższe dwa lata
- 2024-01-17: Global Risks Report: Dezinformacja największym zagrożeniem w 2024 roku. Długoterminowym wyzwaniem wciąż pozostają zmiany klimatu
- 2024-01-02: Pod względem przestrzegania praw człowieka biznes ma dużo do nadrobienia. Nierówność i dyskryminacja wciąż są powszechne na polskim rynku
- 2023-10-04: VFS Global o aferze wizowej: Decyzje o wydaniu wiz podejmowali konsulowie, a nie nasi pracownicy
- 2023-02-14: Inflacja, recesja, zmiany klimatyczne i cyberataki wśród największych ryzyk dla biznesu. Większe zagrożenia powodują wzrost cen polis ubezpieczeniowych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Teatr
Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”
Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.