Newsy

Katarzyna Pakosińska: Bardzo interesujemy się z mężem Dalekim Wschodem. Marzy nam się lot do Korei, by lepiej poznać tamtejszą historię i kulturę

2024-06-19  |  06:21

Gospodyni „Pytania na śniadanie” planuje wakacje w sierpniu, bo w ten sposób może połączyć wypoczynek z urodzinami męża i z rocznicą ich ślubu. Chcieliby wtedy pojechać do Gruzji i spędzić trochę czasu ze swoją rodziną. Pozostałą część urlopu planują zaś spędzić tylko we dwoje. Katarzyna Pakosińska zdradza, że marzy o podróży do Korei, ale podejrzewa, że w tym roku już nie uda im się tam polecieć.

Jak podkreśla, współpraca z porannym programem TVP2 oraz realizacja pozostałych projektów zawodowych pochłania jej sporo czasu, dlatego też tegoroczne wakacje będą dla niej dość pracowite.  Ma jednak nadzieję, że uda jej się też wygospodarować chwilę na odpoczynek.

– „Pytanie na śniadanie” trwa, tak że mamy dyżury, a ponieważ to wszystko tak nagle się wydarzyło, więc akurat z moim partnerem śniadaniowym mamy oddzielne terminy wakacyjne. Piotr ma wakacje z żoną w lipcu, z kolei my z mężem zawsze w sierpniu, bo wtedy łączymy naszą rocznicę ślubu z urodzinami męża. Tak więc w grafiku programu na pewno będą jakieś roszady – mówi agencji Newseria Lifestyle Katarzyna Pakosińska.

Artystka kabaretowa zaznacza, że wraz z mężem jeszcze nie mają sprecyzowanych planów na wakacyjny wypoczynek. Na razie jedynym pewnym kierunkiem są ich rodzinne strony.

– To jest właśnie ten moment, kiedy musimy zadecydować, gdzie te dwa tygodnie spędzimy. Na pewno chociaż na chwilę musimy wskoczyć do domu, czyli będzie to Gruzja, Tbilisi. A poza tym obydwoje mamy niespokojne dusze, więc na pewno nie będzie to plażing – mówi.

Katarzyna Pakosińska zdradza też, że na jej podróżniczej liście marzeń jest kraj, który od jakiegoś czasu ogromnie ją fascynuje i intryguje. Jeśli więc tylko będzie miała czas i okazję, to kupi bilet w tamtą stronę.

– Ponieważ od jakiegoś czasu bardzo się interesujemy Dalekim Wschodem, to marzy nam się Korea. Tylko wszyscy mówią, żeby jednak nie wakacje, żeby bardziej wtedy, kiedy wiśnia kwitnie, czyli kwiecień, maj, tak że chyba to przełożymy. A skąd się wzięła Korea? Kiedyś po prostu zaczęłam czytać książki koreańskich autorów, potem wciągnęłam się w rozmaite koreańskie dramy, które są na pewnej platformie, szczególnie jakoś trafiły mi się kostiumowe, o historii, na przykład „My Country”, gdzie jest piękna symbolika, kultura, stroje i właśnie kamsahamnida. Tak mi się to podobało, mam to wszystko w głowie i myślę, że do tej Korei kiedyś dotrę – dodaje.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.