Newsy

Leszek Stanek: Święta obchodzę okazjonalnie. Czasami mi się chce podejść do tego tematu i odrobić zadanie domowe, czasami nie

2017-12-21  |  06:22

W ubiegłym roku Leszek Stanek postawił na tradycję i w jego mieszkaniu stanęła piękna choinka. Na tę okazję kupił zestaw gustownych dekoracji, a efektem pochwalił się na portalu społecznościowym. Tym razem aktor chce nieco odpocząć po wyczerpujących wyzwaniach zawodowych, dlatego Boże Narodzenie spędzi u swojej siostry. Nowy rok natomiast przywita lampką dobrego szampana w Nicei.

Aktor przyznaje, że w ubiegłym roku nadzwyczaj udzieliła mu się świąteczna atmosfera. Najpierw na Instagramie zamieścił swoje zdjęcie z dzieciństwa zrobione właśnie podczas świąt Bożego Narodzenia. Na czarno-białej fotce widać uroczego kilkuletniego chłopca ubranego w pelerynę i świąteczną czapkę. Na fali wspomnień aktor postanowił więc kupić i udekorować choinkę. Stanek podkreśla jednak, że w okresie świątecznym najważniejszy nie jest przepych, ale miła atmosfera i sprawianie radości innym.

Jestem okazjonalny, jeśli chodzi o święta. Uważam taki rok przestępny, że czasami mi się chce podejść do tego tematu i odrobić zadanie domowe, czasami nie. W zeszłym roku było szaleństwo choinkowe, ubrałem choinkę, może się starzeję, kupiłem ładne ozdoby. W tym roku z kolei obiecałem siostrze, że przyjadę do niej na ten czas bożonarodzeniowy, spędzimy go rodzinnie, z siostrzenicami, ze szwagrem – mówi agencji Newseria Leszek Stanek, tancerz, aktor.

Nowy rok aktor planuje przywitać na Lazurowym Wybrzeżu. Zdradza też, że jedno z miast na południu Francji szczególnie go oczarowało.

Zakochałem się w Nicei, będąc po raz pierwszy w te wakacje, i myślę, że nie jest to dziełem przypadku, że króluje tam jako napój szampan, a ja jestem koneserem i ogromnym fanem tego trunku. Wiemy, skąd wzięło się u mnie na Facebooku czy w programie „Azja Express” sformułowanie „champagne for everyone” – tego wam wszystkim życzę, nie tylko w okresie świąteczno-noworocznym, lecz także przez całe życie – mówi Leszek Stanek.

Stanek przyznaje, że pod koniec każdego roku robi podsumowanie, szczególnie swoich dokonań zawodowych. Z perspektywy czasu lepiej bowiem można ocenić, co udało się zrealizować, a co można jeszcze nadrobić.

– Myślę, że to jest fajna sprawa, natomiast nie klęczę na grochu i nie płaczę z tytułu tego, że coś mi nie wyszło albo z jakiegoś niepowodzenia. W tym roku spełniłem swój plan, z małymi obsuwami, aczkolwiek on jest spełniony, wiadomo, że był to rok po sezonie „Azji Express”, gdzie bardzo wiele fajnych rzeczy w moim życiu prywatnym i zawodowym się zadziało. Teraz szykuję już plan na kolejny rok. W grudniu mam jeszcze dwie premiery – jedna to premiera muzyczna mojego trzeciego wideoartu do piosenki „I don’t wanna”, a na przełomie stycznia i lutego przygotowuję już kolejną do kolejnego numeru – mówi Leszek Stanek.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Muzyka

Piotr Metz: Muzyka nie jest już tak ważna jak kiedyś. Kiedyś to był podstawowy sposób na relaks, teraz inaczej spędza się wolny czas

Zdaniem dziennikarza ostatnie dekady spowodowały, że muzyka stała się dla społeczeństwa dużo mniej znacząca. Gdy internet i komputery nie były jeszcze tak powszechne, to właśnie ona stanowiła główny sposób na spędzanie wolnego czasu. Piotr Metz zaznacza, że aby zaistnieć w branży muzycznej, potrzebna jest konsekwencja i świadomość własnego talentu. Młodzi artyści bardzo często starają się kopiować bardziej doświadczonych wokalistów, co zazwyczaj kończy się klęską.

Zdrowie

Rodzice zaniepokojeni jakością powietrza na miejskich boiskach i placach zabaw. Dzieci narażone na smog częściej chorują

W sezonie grzewczym dzieci eksponowane na smog częściej niż inni rówieśnicy walczą z różnymi objawami infekcji górnych dróg oddechowych. Chociaż najmłodsi w najmniejszym stopniu przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza, to jednak są bardziej narażeni na jego szkodliwy wpływ niż dorośli. Ze względu na większą liczbę oddechów na minutę pochłaniają więcej powietrza, częściej też spędzają aktywnie czas na zewnątrz. Trzy czwarte rodziców jest zaniepokojonych jakością powietrza w miejscach, gdzie bawią się ich dzieci. Dlatego też powstała kampania „Pomóżmy dzieciom oddychać lepiej”, w ramach której w Warszawie powstał pierwszy biotechnologiczny plac zabaw wykorzystujący algi do oczyszczania powietrza.