Newsy

Macademian Girl: W tym sezonie wraca koronka w wersji pastelowej. Modne będą też ubrania w kolorze miedzi, złota i srebra

2016-05-02  |  06:45

Romantyczne koronki, ażury i metaliczny połysk w stylu disco to zdaniem Macademian Girl najgorętsze trendy najbliższego sezonu. Blogerka modowa zachęca też panie do odsłaniania stóp. Jej zdaniem doskonałym uzupełnieniem kobiecych stylizacji powinny być wiązane sandały.

Koronka inspiruje projektantów na wszelkie możliwe sposoby. Oprócz koronkowych sukienek i delikatnych letnich bluzeczek, ażurowe wycięcia mogą znaleźć się również na szortach i spódniczkach. To tkanina, która dodaje lekkości, zwiewności i nutki romantyzmu.

– Koronka jest już modna od kilku sezonów, ale tym razem wraca też w tej wersji pastelowej. Nie tylko biel, ale też właśnie pastele, neony. Ażury i metaliczne trendy, czyli wszystkie odcienie złota, miedzi, srebra, to jest coś, co będzie się pojawiać – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Tamara Gonzalez Perea (Macademian Girl), blogerka modowa.

Koronka pojawi się również na butach. Będzie zdobić nie tylko eleganckie szpilki, lecz także espadryle czy tenisówki. Dzięki temu staną się one idealnym dodatkiem do casualowych stylizacji. Modne będzie również obuwie sportowe, dla kontrastu ozdobione cekinami i brokatem.

– Odkrywamy stopy, czyli wszelkie wiązane sandałki będą bardzo modne w tym sezonie – dodaje Tamara Gonzalez Perea (Macademian Girl)

W sezonie wiosenno-letnim nadal modne będą również frędzle, obok których pojawią się ozdobne piórka. Urzekają one lekkością, a jednocześnie dodają ekstrawagancji i zadziorności.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Coraz więcej światowych zasobów ryb jest przełowionych. Nadmierne połowy dotyczą już blisko 38 proc. stad ryb na świecie

Według najnowszych danych ONZ FAO nadmierne połowy dotyczą 37,7 proc. wszystkich stad ryb i ten odsetek stale rośnie. W niektórych akwenach, takich jak Morze Śródziemne i Czarne, ponad 60 proc. stad jest przełowionych. Może to prowadzić nie tylko do degradacji ekosystemów morskich, ale także mieć poważne konsekwencje dla milionów ludzi na świecie. – Gdyby wszystkie stada na świecie były poławiane w  zrównoważony sposób, pozwoliłoby to wygenerować o 16 mln t więcej ryb i owoców morza rocznie, co z kolei przełożyłoby się na możliwość wyżywienia dodatkowych 72 mln ludzi – wskazuje Joanna Ornoch z organizacji pozarządowej MSC (Marine Stewardship Council).

Media

Magdalena Boczarska: Tantiemy z internetu to jest należna nam wypłata za naszą pracę. Te pieniądze pozwoliłyby nam spokojnie przeżyć od pierwszego do pierwszego

Magdalena Boczarska była w gronie aktorów, którzy we wtorek protestowali przed Sejmem. Podczas posiedzenia Komisji Kultury i Środków Przekazu odbywało się bowiem pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Mateusz Banasiuk podkreśla, że środowisko twórców filmowych już od wielu miesięcy z determinacją walczy o stosowne zapisy, które jak najszybciej powinny być dostosowane do norm europejskich. Platformy cyfrowe i sieci kablowe rozpowszechniające filmy i seriale czerpią bowiem ogromne zyski z pracy artystów i pozostałych wykonawców, dlatego też powinny płacić im za to należne wynagrodzenie. Szacuje się, że każdego roku tracą oni z tego tytułu ponad 41 mln zł.

Media

Anna Kalczyńska: Ostatni rok dał mi duży oddech i dziś już oglądam „Dzień Dobry TVN” z dystansem. Zmiany doceniamy po jakimś czasie

Prezenterka nie ukrywa, że na początku trudno było się jej pogodzić ze zmianami kadrowymi w „Dzień Dobry TVN”,  bo dobrze czuła się w tym formacie śniadaniowym i wiązała z nim duże nadzieje. Teraz jednak, patrząc na wszystko z perspektywy czasu, zdążyła się już przekonać, że ta zmiana na ścieżce zawodowej była jej potrzebna, bo dała motywację do działania na innych płaszczyznach. Anna Kalczyńska ma już nową pracę. Wkrótce na portalu Goniec.pl będzie miał premierę jej autorski program o tematyce geopolitycznej.