Newsy

Maja Hyży: Nie dbam jakoś szczególnie o figurę. Jakiś czas temu stosowałam dietę, ale na przytycie

2019-04-25  |  06:17

Wokalistka podkreśla, że nie poświęca zbyt dużo czasu i uwagi na pielęgnację swojego ciała i dbanie o sylwetkę. Nie dla niej więc drakońskie diety i mordercze treningi. Szczupłą figurę udaje jej się natomiast zachować dzięki dobrej przemianie materii, a kondycję – dzięki zabawom z dziećmi. Wokalistka nie ukrywa, że czasem marzy o tym, by zrelaksować się w SPA czy poćwiczyć na siłowni, ale zazwyczaj i tak wygrywają atrakcje, które wybierają jej dzieci.

Choć Maja Hyży nie spędza godzin na morderczych treningach, to może się pochwalić zgrabną i szczupłą sylwetką. Wokalistka lubi swoje ciało i nie ma oporów, by pokazywać na Instagramie zdjęcia, na których widoczne są niedoskonałości. Jej zdaniem ważniejsze niż idealne proporcje jest to, by dobrze czuć się samemu ze sobą.

– Nie dbam jakoś szczególnie o figurę, nic nie robię, po prostu mam taki metabolizm. Nie stosuję żadnych diet, wręcz przeciwnie, jakiś czas temu stosowałam dietę, ale na przytycie, co też mi nie wyszło, więc stwierdziłam, że akceptuję siebie taką, jak jestem i tyle – mówi agencji Newseria Lifestyle Maja Hyży.

Wokalistka zdradza, że w pewnym momencie postawiła na dietę wysokokaloryczną, jednak jej organizm nie zaakceptował nowego sposobu odżywiania się.

– Na początku miałam nawet 3 tys. kalorii, później 2,5 tys. ale to było nie do przejedzenia, zbyt dużo, więc zmniejszyliśmy trochę kaloryczność,  ale jednak dalej to było nie dla mnie. Lubię jeść, lubię słodycze i nie potrafię zrezygnować z nich. Nie lubię czuć ograniczenia, jeżeli chodzi o jedzenie, lubię jeść wtedy, kiedy chcę – mówi.

Maja Hyży podkreśla, że nie chce narzucać sobie żadnych ograniczeń i celów, bo jej zdaniem, nie ma to żadnego sensu. Każdy musi czuć wewnętrzny impuls do zmian i wprowadzać je wtedy, kiedy ma na to ochotę, a nie wraz z konkretną porą roku czy symboliczną datą.

– Nigdy nie robię jakichś postanowień noworocznych czy przedwiosennych. Staram się robić wszystko w czasie teraźniejszym, robić i żyć w zgodzie ze sobą. Myślę, że tak mi dobrze – mówi Maja Hyży.

Wokalistka nie ukrywa, że ze względu na liczne obowiązki domowe i zawodowe czasami brak jej czasu tylko dla siebie. Nie narzeka jednak, bo najlepszą rekompensatą jest czas spędzony z dziećmi i radość w ich oczach.

– Z siłowni nie korzystam, chociaż chciałabym. Ostatnio tak sobie myślałam, że poszłabym, ale nie mam czasu. Do SPA oczywiście też bym poszła się troszeczkę zrelaksować, ale jak już jedziemy gdzieś do jakiegoś uzdrowiska czy do hotelu, gdzie są właśnie takie dobrocie, to jednak wygrywają atrakcje dla dzieci: basen, zjeżdżalnie i w ten sposób spędzamy czas. Ale to dla mnie też swego rodzaju uzdrowisko, bo też wtedy odpoczywam – mówi Maja Hyży.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.