Newsy

Małgorzata Rozenek: Najważniejszą częścią mojego życia jest rodzina. Swoim działaniem i wypowiedziami chcę przede wszystkim inspirować moich synów

2021-11-15  |  06:12

Prezenterka zapewnia, że choć praca daje jej dużo satysfakcji, a kolejne projekty zawodowe są coraz bardziej ekscytujące, to jednak jej najważniejszą życiową rolą jest bycie żoną i matką. Małgorzata Rozenek podkreśla, że stara się przekazywać synom takie wzory i wartości, które zaprocentują w kolejnych latach. Swoją postawą chce ich inspirować do tego, by w przyszłości byli dobrymi ludźmi.

Jak podkreśla, wszystko, co robi, dedykuje swojej rodzinie. W momencie kiedy najbliżsi jej potrzebują, praca schodzi na drugi plan. Chwile spędzone z mężem i synami są bowiem dla niej bezcenne. 

– Moja praca zawodowa to jest jedna część, ale tak naprawdę ta najważniejsza część mojego życia, ta, nad którą rozmyślam, nad którą staram się bardziej panować i w którą się zagłębiam, to jest moja rodzina – mówi agencji Newseria Lifestyle Małgorzata Rozenek. 

Prezenterka zapewnia też, że w przestrzeni publicznej i medialnej stara się być sobą. Niczego nie robi na siłę tylko po to, by się komuś przypodobać i nie formułuje wypowiedzi tak, by miały charakter moralizatorski, bo nie chce uchodzić za mentorkę czy wyrocznię. Swoją postawą chce natomiast dawać dobry przykład synom.

– Nie myślę o sobie w sensie zawodowym, wiem, dlaczego pracuję, wiem, na czym polega moja praca, wiem, że jestem kobietą, to daje mi prawo do tego, żeby się wypowiadać na jakieś tematy, ale nigdy nie myślę w stylu, czy jest to inspirujące, czy nie, bo ważniejsze jest dla mnie, żebym była inspirująca dla moich synów – Małgorzata Rozenek. 

W wychowaniu synów prezenterka największy nacisk kładzie na to, by nauczyć ich szacunku do innych, wybaczania, otwartości spojrzenia i samodzielności. podkreśla, że jeśli chodzi o wypowiadanie się w mediach na tematy kontrowersyjne, to stara się ważyć słowa i nikogo z góry nie oceniać, ale kiedy łamane są prawa kobiet, zawsze staje za nimi murem. Nie ukrywa też, że bardzo poruszyła ją tragiczna historia ciężarnej Izy zmarłej w wyniku sepsy.

– W swoich social mediach wyraźnie opowiedziałam się po stronie kobiet. Sama uczestniczyłam w marszu dla Izy. I uważam, że naszym obowiązkiem jako kobiet jest mówienie głośno „Ani jednej więcej” – dodaje Małgorzata Rozenek. 

Na swoim profilu instagramowym napisała: „…Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej… Izo z Pszczyny – nie zapomnimy. Z szacunku do Ciebie i troski o inne… To mogła być każda z Nas… Ile jeszcze? Co więcej? Co dalej? NIE POZWOLIMY! Izo  #anijednejwięcej".

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Media

Finanse

Ponad 70 proc. Polaków najbardziej obawia się braku dostępu do opieki zdrowotnej. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne posiada już 3,5 mln osób

Po I połowie tego roku prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym było objętych już 3,5 mln Polaków. To 15-proc. wzrost rok do roku – wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń. Do tego wzrostu popularności przyczyniła się pandemia COVID-19, która dodatkowo spotęgowała obawy Polaków związane z utratą zdrowia i brakiem dostępu do opieki lekarskiej. Pakiety medyczne to dziś najpopularniejszy benefit w polskich firmach – korzysta z niego ponad 70 proc. pracowników.

Infrastruktura

70 proc. budynków mieszkalnych w Polsce jest nieefektywnych energetycznie. Ich kompleksowa renowacja może napędzić gospodarkę i stworzyć kilkaset tysięcy nowych miejsc pracy

W Polsce aż 70 proc. spośród 5 mln domów jednorodzinnych nie spełnia standardów efektywności energetycznej. W rezultacie roczne koszty ogrzewania typowego domu o powierzchni 118 mkw., wyposażonego w kocioł węglowy oraz stare drzwi i okna, sięgają w tej chwili ok. 6,5 tys. zł. Po modernizacji, ociepleniu i wymianie stolarki ten koszt mógłby spaść nawet do 1,8 tys. zł rocznie – oszacowali analitycy w raporcie „Fala renowacji szansą na rozwój Polski po pandemii”. Wynika z niego także, że w Polsce powszechna termomodernizacja budynków mieszkalnych – wymuszona unijną strategią – mogłaby się stać motorem napędowym krajowej gospodarki po pandemii i stworzyć nawet kilkaset tysięcy nowych miejsc pracy.