Newsy

Marcin Kwaśny w roli namiętnego i porywczego kochanka w nowym teledysku Lidii Kopanii

2014-12-15  |  06:45

Lidia Kopania nie kryje satysfakcji z tego, że na planie swojego nowego teledysku partnerował jej znany aktor Marcin Kwaśny. Wokalistka zdradza, że artysta udzielił jej wielu cennych wskazówek, dzięki czemu nie czuła się w jego towarzystwie skrępowana, choć większość scen kręcona była w łóżku.

Marcin Kwaśny był bardzo pomocny podczas kręcenia niektórych scenach. Nie mam przygotowania aktorskiego, ale kilka uwag Marcina pozwoliło mi pozbyć się pewnych blokad. Mam nadzieję, że w teledysku będzie to wyglądać naturalnie, bo takie było zamierzenie – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Lidia Kopania, piosenkarka.

Teledysk do utworu „Pod słowami” promuje nową płytę Lidii Kopanii, która ukaże się wiosną przyszłego roku. Krążek został nagrany w Niemczech. Produkcją teledysku zajęła się aktorka Andżelika Piechowiak, a wyreżyserował go Mariusz Malec, który współpracuje z serialem „M jak miłość”. Klip był kręcony w Augustowie, a najpiękniejsze zakątki tego miasta pokazano z lotu ptaka. Kopania i Kwaśny wcielili się w rolę kochanków.

Cały czas się śmiałam. To był taki mały problem, bo to nie do końca jest chyba naturalne, że człowiek cały czas śmieje się w łóżku, ale było bardzo sympatycznie. Chociaż, przyznaję, nieco stresująco – zdradza Lidia Kopania.

Kopania ma już na swoim koncie dwie solowe płyty: „Intuicja” (2006) i „Przed świtem” (2008), oraz jeden krążek nagrany z zespołem Kind Of Blue – „Beating the Morning Rush”.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Sztuka

Seriale

Anna Kraszewska: Budowanie mojej postaci w serialu „Pajęczyna” nie było łatwe. Byłam ubrana w prawdziwą twardą skórę sprzed kilku dekad i buty za duże o dwa rozmiary

W serialu „Pajęczyna” Anna Kraszewska wciela się w rolę Jagody, córki Teresy Titko (Anna Radwan), fizyczki i prawej ręki prof. Giedrowicza (Marek Kalita), który pracuje nad bombą termojądrową. Kobieta ginie w tajemniczych okolicznościach, a po latach jej siostra Kornelia (Joanna Kulig) chce się dowiedzieć, co się właściwie stało. Aktorka przyznaje, że ją samą na etapie czytania scenariusza ogarnęła niezwykła ciekawość i krok po kroku starała się rozwikłać zagadkę sprzed lat. Jej zdaniem poza ciekawą fabułą wartością dodaną tej produkcji są kultowe stroje, samochody, meble i inne rekwizyty, które przenoszą widzów w czasy PRL-u.

IT i technologie

Operacje raka prostaty przy użyciu robota chirurgicznego standardem w krajach zachodnich. W Polsce wciąż nie są refundowane

– W leczeniu raka prostaty technologia da Vinci tak naprawdę zastąpiła już inne metody – mówi urolog, dr Stefan W. Czarniecki z należącego do Grupy LUX MED Szpitala św. Elżbiety. Placówka już od kilku lat wykorzystuje roboty da Vinci w operacyjnym leczeniu raka prostaty, co wynika z dużych korzyści z tej metody po stronie lekarzy i pacjentów. Polska jest jednak w gronie niewielu państw, w których te zabiegi nie są refundowane. Na dodatek robotów wciąż jest stosunkowo niewiele, pozytywny jest jednak fakt, że z każdym rokiem rośnie zarówno liczba robotów, jak i operacji przeprowadzanych w ich asyście. W I kwartale br. polskie placówki zrealizowały ich łącznie 415, o 57 proc. więcej niż rok wcześniej.

Motoryzacja

Właściciele zabytkowych samochodów nie muszą ubezpieczać ich przez cały rok. Polisy krótkoterminowe nie zawsze są jednak opłacalnym rozwiązaniem

Na polskich drogach z roku na rok widać coraz więcej pojazdów na żółtych tablicach będących symbolem zabytkowego samochodu. Za takie z reguły uznaje się auta starsze niż 40 lat lub nieco młodsze, powyżej 25 lat, ale mające wartość kolekcjonerską. Według danych gromadzonych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców w Polsce zarejestrowanych jest ok. 7,5 mln pojazdów starszych niż 25 lat, a 2,5 mln z nich ma status „aktywny”, czyli wykazały w ciągu ostatnich sześciu lat jakiś objaw swojego istnienia. Pojazdy zakwalifikowane jako zabytkowe mogą liczyć na specjalne traktowanie przez ubezpieczycieli.