Newsy

Maria Peszek rusza w trasę koncertową

2013-10-14  |  11:05
Maria Peszek szykuje się do trasy koncertowej po Polsce. Odwiedzi m.in. Piłę, Katowice, Gdynię i Olsztyn. Wokalistka zapowiada, że na jej występach na pewno "będzie dym". 

 – Tak naprawdę ten dym w dużej mierze zawdzięczam reakcji publiczności, które ku mojemu olbrzymiemu zachwytowi, ciągle jest niesamowicie emocjonalna – przyznaje wokalistka w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Maria Peszek powiedziała, że bardzo się cieszy, że od kilku lat wciąż gra z tym samym zespołem.

 – Jest jakaś taka zupełnie niesamowita relacja, co jest zawsze sympatyczną rzeczą. Oprócz tego, że grają ze mną muzycy, którzy są według mnie jednymi z najlepszych w kraju, to jeszcze kiedy taki ludzki czynnik się udaje, to już w ogóle jest taka czyta rozkosz  –  zdradziła piosenkarka.

Najnowsza płyta Jezus Maria Peszek wywołała skandal i podzieliła opinię publiczną.

 – Moment, w którym teraz jesteśmy, to jest takie apogeum naszych możliwości, naszej koncentracji, wspólnej naszej takiej chemii - przyznaje Peszek.

Marię Peszek wraz z zespołem będzie można usłyszeć w dziesięciu miastach: Piła (18 X), Bydgoszcz (19 X), Katowice (25 X), Opole (26 X), Wrocław (27 X), Gdynia (10 XI ), Toruń (11 XI ), Olsztyn (21 XI ), Warszawa (22 XI), Gomunice(6  XII).

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Media

Gabi Drzewiecka: Należę do grona szczęśliwców, którzy w trakcie pandemii mieli pracę. Nie dotknęło mnie to aż tak bardzo pod względem finansowym

Prezenterka zapewnia, że pandemia nie odbiła się negatywnie na jej sprawach zawodowych. Co prawda w połowie ubiegłego roku po sześciu latach zakończyła współpracę z radiem Chillizet, ale nie wyklucza, że niedługo pojawi się w innej stacji radiowej. Na razie swoją autorską audycję „Gabinet dźwięku” kontynuuje online i jak podkreśla, nadal spotyka się ona z dużym zainteresowaniem odbiorców. Dziennikarkę można też oglądać na antenach telewizji TVN i Canal+, a jednym z największych wyzwań w najbliższych tygodniach będzie udział w programie Music MasterClass Fundacji Fabryki Norblina.

Finanse

Branża muzyczna dotkliwie odczuwa przedłużające się zamknięcie. Odbicie może potrwać co najmniej trzy lata

Polska branża muzyczno-festiwalowa przeżywa trudny okres w związku z pandemią COVID-19. Koncerty na żywo nie odbywają się już od wielu miesięcy, a artyści stracili dochody ze sprzedaży biletów, które są dla nich jednym z głównych źródeł przychodów. W jeszcze trudniejszej sytuacji ekonomicznej znalazły się też tysiące pracowników backstage’owych, takich jak dźwiękowcy, oświetleniowcy, choreografowie czy ekipy scenograficzne. Dziennikarz muzyczny Piotr Metz podkreśla jednak, że publiczność jest spragniona możliwości pójścia na tradycyjny koncert i obcowania z muzyką, dzięki czemu – po zakończeniu przymusowego przestoju – branża muzyczna może przeżyć prawdziwy boom.