Newsy

Mariola Bojarska-Ferenc: To miłe mieć adoratorów. Mąż się cieszy, że jego żona jest atrakcyjna

2015-03-12  |  06:55

Wyznanie Marioli Bojarskiej-Ferenc, że oglądają się za nią dużo młodsi mężczyźni, wywołało dyskusję w sieci na temat tego, czy 54-letniej kobiecie wolno chwalić się takim adorowaniem. Instruktorka fitness tłumaczy, że jej słowa były formą zabawy, a Polacy są zbyt poważnym narodem i zbyt dosłownie interpretują niektóre stwierdzenia. Gwiazda, która od 27 lat jest w szczęśliwym związku z Ryszardem Ferencem, zdradza także przepis na udane małżeństwo.

Rani mnie to, że czytam później takie wpisy: „Oj, jak to jest?”. Mi chodzi o dobrą zabawę, o to, żebyśmy się sobie podobali, żebyśmy się śmiali, bo to jest miłe, kiedy młody mężczyzna powie komplement dojrzałej kobiecie albo nawet wypije z nią kawę. To  przecież do niczego nie zobowiązuje. Mam adoratorów, którzy zadzwonią, przyślą SMS, powiedzą coś miłego. Mój mąż się cieszy, że jego żona jest atrakcyjna. Potrafię bawić się słowem, śmiać z siebie – mówi Mariola Bojarska-Ferenc.

Dziennikarka jest wciąż zakochana w swoim mężu. Jej recepta na szczęśliwe małżeństwo, to ciągłe podsycanie emocji i urozmaicanie wspólnego czasu.

Małżeństwo jest jak ogród, jeśli się nie podlewa kwiatków, to one usychają. Mąż przez całe życie mnie rozpieszcza. Teraz, kiedy nie mamy w domu dzieci, bo synowie już z nami nie mieszkają, to jest taki czas, który możemy poświęcić tylko sobie. Umawiamy się na randki, na sushi, na kawę, na wino, do kina czy teatru. To jest bardzo miłe – wyznaje.

Mariola Bojarska-Ferenc poznała męża Ryszarda Ferenca na imprezie u znajomych trzy dni po rozwodzie z pierwszym mężem. Wspólnie wychowali Marcina, syna Marioli z pierwszego małżeństwa, i Aleksa. Ostatnio na swoim facebookowym profilu napisała, że mąż na walentynki zabrał ją na koncert Ennio Morricone.

My jesteśmy taką włoską rodziną, szczególnie ja jestem taką blond Włoszką. Kiedy jestem wkurzona, to często mówię podniesionym głosem, ważne jest dla mnie to, żeby mówić, co się czuje, co nas boli, żeby nie tłumić swoich emocji. Nigdy się nie pogniewałam na swojego męża ani on na mnie, nie mieliśmy nawet minuty ciszy, bo bym zwariowała. Jestem uzależniona od mówienia – mówi Mariola Bojarska-Ferenc.

Trzy lata temu jej starszy syn Marcin ożenił się. Młodszy 22-letni Aleks studiuje w Mediolanie.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo

Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Farmacja

Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.