Newsy

Marta Wierzbicka planuje wakacje w urokliwym zakątku Europy przy dźwiękach ukulele

2017-08-31  |  06:42

Na wakacyjny wypoczynek najczęściej wybieramy bardzo znane kierunki, a może warto postawić na takie miejsca, które są mniej znane, ale świetne – mówi Marta Wierzbicka i przyznaje, że egzotyczna przygoda z programem „Azja Express” znacznie zmieniła jej podejście do podróżowania. Aktorka planuje właśnie urlop, jednak jak podkreśla ze względu na napięty grafik zawodowy będzie to bardzo krótki wyjazd, prawdopodobnie w jakiś magiczny zakątek Europy.

W ubiegłym roku Wierzbicka wypoczywała na hiszpańskiej wyspie Fuerteventura w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Teraz zamiast leniuchowania pod palmami aktorka wybiera podróż z plecakiem w nieznane.

– Po „Azji Express” połknęłam bakcyla podróżowania. Chciałabym gdzieś wyjechać. Nie wiem, na ile pozwoli mi na to mój grafik, bo już jest dosyć napięty na najbliższe miesiące, ale jak tylko będę mogła, to będę się starała. Chciałabym oczywiście wybrać się na Wschód, ale myślę, że teraz prawdopodobnie będzie to Europa. Mam wrażenie, że jeździmy bardzo daleko, a nie do końca wiemy, co dzieje się blisko nas, wybieramy bardzo znane kierunki, a może warto się wybrać w takie miejsca w Europie, które są mniej znane, ale świetne – mówi agencji Newseria Marta Wierzbicka, aktorka.

Aktorka nie wyklucza, że niezależnie od tego, gdzie pojedzie, w podróż zabierze ze sobą wyjątkowy instrument – ukulele.

– Rzeczywiście jest to mój sposób na wyciszenie się, na relaks w domu, ukulele jakoś tak stało się popularnym instrumentem. Nigdy w życiu nie miałam z nim do czynienia, ale jakoś daje sobie radę, brzdąkam, po prostu mnie to relaksuje. Uczę się sama i robię to wyłącznie dla siebie – mówi Marta Wierzbicka.

Po powrocie z wakacji aktorka zamierza skupić się na pracy. 

– Zaczyna się nowy sezon teatralny. We wrześniu szykuje się kolejna sztuka, w której będę grała. Jak na razie stawiam więc na teatr – mówi Marta Wierzbicka.

We wrześniu Martę Wierzbicką będzie można również zobaczyć w drugiej części programu „Azja Express”.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Dorota Gardias: Do sklepu czy na działkę najczęściej jeżdżę rowerem. W drodze do pracy ciężko byłoby mi utrzymać fryzurę, a przed kamerą muszę dobrze wyglądać

Pogodynka zachęca do refleksji nad swoimi nawykami i wprowadzania takich zmian, które mogą mieć długofalowe korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla naszego zdrowia. Jej zdaniem nawet drobne gesty, takie jak: oszczędzanie wody, unikanie plastiku czy korzystanie z roweru zamiast jazdy samochodem, mają wpływ na poprawę jakości naszej planety. Dorota Gardias przekonuje, że kiedy tylko może, to nie wsiada za kierownicę auta, ale wybiera jednoślad, bo w ten sposób przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 i dba o czystsze powietrze w swojej okolicy.

Konsument

Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.

Farmacja

Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.