Newsy

Maciej Sieradzky o udziale w „Project Runway”: Wszystko poszło lawinowo. Chwilami tego nie ogarniam

2014-05-28  |  07:00

W pierwszej edycji programu „Project Runway” pojawiło się kilku młodych i zdolnych projektantów. Jednak to Maciej Sieradzky, który znalazł się w finałowej trójce, zdobył największą popularność. Oprócz ciekawych kolekcji prezentował też duże poczucie humoru. Jego miny i wypowiedzi stały się podstawą internetowych memów. Choć Sieradzky nie wygrał, to zapowiada pracę nad nową kolekcją i planuje przeprowadzkę do Warszawy.

Maciej Sieradzky dzięki udziałowi w programie TVN zyskał sympatię telewidzów i internautów. Jego fanpage na Facebooku śledzi kilkadziesiąt tysięcy użytkowników. Dzięki swoim minom i komentarzom doczekał się też fanpage’a pt. „Cytaty Macieja Sieradzky'ego – Project Runway”, który ma prawie 60 tys. fanów. Projektant przyznaje, że nie miał pojęcia, że jego miny i gesty wywołają taką reakcję.

Idąc do programu, żartowałem, że będę na „Pudelku” i że będę miał fanpage z 10 tys. lajków. Ale to poszło lawinowo i chwilami tego nie ogarniam. Jeszcze rok temu nie przypuszczałbym też, że będę z Tomaszem Ossolińskim na ty i będę mógł sobie pozwolić z nim na żarty – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Maciej Sieradzky, finalista programu „Project Runway”.

Projektant mieszka i pracuje w rodzinnej Łodzi, z którą jest mocno związany. Jednak chce spróbować swoich sił w Warszawie, gdzie jest więcej możliwości rozwoju. W związku z tym zamierza przeprowadzić się do stolicy na jakiś czas. Tu też od września studiuje w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru.

Planuję przeprowadzić się od czerwca do Warszawy na próbę – na miesiąc lub dwa. Ale absolutnie nie mam ciśnienia, żeby tu być na stałe. Tu się więcej dzieje, to jest oczywiste. Ale Łódź też jest super miastem – deklaruje młody projektant.

Sieradzky rozpoczął przygodę z projektowaniem ubrań zanim trafił do show TVN-u. W 2010 roku założył markę dzky., którą chce nadal rozwijać. Jego rzeczy to codzienne propozycje, jak: bluzy, T-shirty, sukienki czy akcesoria, np. torby i plecaki. Realizuje też indywidualne projekty na potrzeby sesji zdjęciowych czy koncertów. Jego ubrania można kupić online.

Starsze modele ubrań są już dostępne na shwrm.pl. W ciągu kilku dni powinno być też parę nowych propozycji. We wrześniu lub październiku chciałbym już wypuścić nową kolekcję, ale zobaczymy, jak to wszystko się potoczy – mówi Maciej Sieradzky.

Maciej Sieradzky to młody projektant, finalista programu TVN „Project Runway”. W 2013 roku był finalistą prestiżowego konkursu „Złota Nitka”. Jak twierdzi, projektowanie jest jego sposobem na wyrażenie emocji.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Handel

Piwo bezalkoholowe stanowi już 6,5 proc. sprzedaży browarów. Konsumenci świadomie ograniczają spożycie alkoholu

W 2024 roku polscy konsumenci kupowali ponad 1 mln butelek i puszek piwa 0,0% dziennie. Przez ostatnią dekadę rynek tych piw urósł pod względem wolumenu 10-krotnie. Branża inwestuje w innowacje w segmencie piw bezalkoholowych, wzmacniając nie tylko smak, ale również ich wartości odżywcze. Piwa 0,0% wpisują się w coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, trend NoLo (no alcohol low alcohol), co może okazać się furtką do ograniczenia konsumpcji alkoholu.

Moda

Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania

Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z  osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.