Newsy

Rafał Brzozowski wystąpi w ćwierćfinale programu „SuperSTARcie”. Zdaniem wokalisty jest jeszcze za wcześnie, żeby nastawiać się na wygraną

2014-11-18  |  06:45

Rafał Brzozowski nie kryje satysfakcji z tego, że udało mu się wytrwać w programie aż do ćwierćfinału, bo jak przyznaje, bywały momenty zwątpienia. Jednak nawet wtedy, kiedy dostał od widzów małą liczbę głosów i spotkał się z miażdżącą krytyką internautów, nie poddał się, tylko zmotywował do dalszej pracy.  Na razie wokalista  nie myśli o wygranej, bo nie chce zapeszać.

W każdej chwili możemy odpaść, wszystko zależy po prostu od tego, jak zagłosują widzowie. Widziałem już tyle sytuacji w swojej krótkiej karierze, kiedy ktoś miał wygrać coś, a potem wygrał ktoś zupełnie inny, że absolutnie cieszę się każdym odcinkiem i nawet przygotowuję się do tego, że w tym najbliższym mogę odpaść – mówi Rafał Brzozowski w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Brzozowski nie ukrywa, że każdy kolejny odcinek to dla niego duże wyzwanie, bo musi zmierzyć się z trudnym repertuarem z różnych gatunków muzycznych. Trema jest tym większa, że występy są oceniane przez ekspertów. Wokalista przyznaje jednak, że stres działa na niego mobilizująco i sprawia, że do kolejnego odcinka przygotowuje się z jeszcze większym zapałem.

Idea przedstawiona w formacie była taka, że bierzemy najtrudniejsze rzeczy, których nigdy wcześniej byśmy nie dotknęli, żeby było to zaskoczenie, żeby pokazać, że potrafimy odnaleźć się w zupełnie innych gatunkach. Poszedłem ambitnie, tak jak moja dusza sportowa mi to powiedziała. Trochę dostałem od internautów, od różnych ludzi, ale wyciągam z tego wnioski i uważam, że wszystko idzie w dobrą stronę, dlatego że ciągle jeszcze się rozwijam – podkreśla Rafał Brzozowski.

Rafał Brzozowski ma za sobą występ w siedmiu odcinkach. Kiedy wykonał jazzowy utwór Nata Kinga Cole'a Fly Me to the Moon”, nie miał sobie równych. Wokalista podkreśla, że absolutnie nie żałuje swojego udziału w programie, bo dzięki niemu mógł poznać kolejnych pasjonatów muzyki.

Tu się spotykamy, rozmawiamy, nagle się okazuje, że jest więcej takich kosmitów jak ja. Jesteśmy bardzo różni, każdy jest z innego gatunku muzycznego, ma inne myślenie o muzyce i to jest cudowne – mówi Rafał Brzozowski.

W ostatnich miesiącach wokalista miał niewiele czasu na to, żeby odpocząć. Niemal całkowicie pochłonęły go przygotowania do programu, praca nad płytą, nagrywanie teledysku, koncerty i spotkania z fanami.

Nazwałem swoją płytę „Mój czas”, bo to jest właśnie ten czas na pracę, na to, żeby nagrywać, żeby robić kolejne piosenki. Szykuję się też do takiej trasy trochę kolędowo-świątecznej. Jest już gotowa płyta akustyczna, która za moment pojawi się na rynku, ostatnio dużo się u mnie dzieje – dodaje Rafał Brzozowski.

Kolejny odcinek programu „SuperSTARcie” będzie można obejrzeć w piątek o godz. 21:00 w TVP 2. W ćwierćfinale zmierzą się Natasza Urbańska, Rafał Brzozowski, Mietek Szcześniak i Tomasz Titus Pukacki.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Konsument

Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie

Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.

Ochrona środowiska

Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat

Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.