Newsy

Młodzi ludzie najczęściej aranżują swoje wnętrza w stylu skandynawskim lub minimalistycznym

2016-08-18  |  06:10

Podczas urządzania swoich mieszkań młodzi ludzie przede wszystkim stawiają na indywidualizm. Z zagranicznych podróży przywożą pewne podpatrzone tam pomysły i rozwiązania architektoniczne, a później dostosowują je do swoich warunków. Meble najczęściej kupują w sieciówkach, ale jeśli już wybierają przedmioty na lata, to wtedy są skłonni zapłacić więcej za produkt lepszej jakości.

Zdaniem projektantów wnętrz do potrzeb i portfela młodych ludzie idealnie pasuje minimalizm. Niewielka powierzchnia mieszkania najczęściej zmusza ich do lekkiej i przestronnej aranżacji. W tym przypadku masywne meble ustępują miejsca prostym, ale funkcjonalnym.

 Młodzi ludzie chcą, aby ich mieszkania były przede wszystkim nowoczesne. Bardzo popularny jest styl skandynawski – połączenie białych mebli, delikatnych, minimalistycznych z akcentami drewnianymi takimi, jak drewniane nogi przy stole bądź krzesła. Czyli połączenie nowoczesnych wnętrz z nutką takiego naturalnego materiału, jakim jest właśnie drewno – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Katarzyna Kuźma, Le Pukka Concept Store.

W aranżacji wnętrz młodzi ludzie rzadko powielają utarte szablony. Częściej wytyczają nowe trendy i stawiają na indywidualizm. Cenią nieszablonowe podejście do projektowania i możliwość posiadania rzeczy unikalnych.

 Ubierają się tak, żeby odzwierciedlić swój charakter, z wnętrzami jest bardzo podobnie. Młodzi ludzie mają coraz większą świadomość tego, że to, jak wygląda ich mieszkanie, pokazuje również ich charakter. Urządzają swoje mieszkania, tworząc pewną bazę i dodając do tego jakiś jeden element, który jest dla nich bardzo charakterystyczny, zaznaczając swój indywidualizm – tłumaczy Katarzyna Kuźma.

Młodzi bacznie śledzą również światowe trendy. Z podróży przywożą aranżacyjne wzorce i w różnym stopniu próbują przenieść je na swój prywatny grunt.

– Podróżują, poznają inne kultury, obserwują, co jest na świecie modne i co chcieliby przenieść to do swojego wnętrza. Wybierają te meble, które teraz są bardzo trendy, na światowym poziomie, które przypominają to, co widzą w czasopismach, to, co pokazują im media, i chcą mieć namiastkę tego u siebie we wnętrzu – mówi Katarzyna Kuźma.

Eksperci podkreślają, że młodzi ludzie nie są skłonni dużo wydawać na aranżację wnętrz. Raczej nie kupują drogich mebli, tylko szukają tańszych odpowiedników na przykład w sieciówkach. Liczy się przede wszystkim kreatywność i wyczucie estetyczne.

 Przy wyborze dużych mebli kierują się ich jakością. Mają świadomość, że wybierając sofę, kupują ją na lata, więc warto zainwestować w tę lepszej jakość. Kupując poduszki, chcą zaoszczędzić, ponieważ są to elementy, które łatwo można wymienić. Do tego wybierają takie elementy wystroju wnętrza, które są bardziej charakterystyczne i bardziej podkreślają ich indywidualizm. Wtedy udają się do mniejszych sklepów i stawiają na jakość – mówi Katarzyna Kuźma.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.