Newsy

Jakub „Jacob” Bartnik: Staram się zmienić moje życie. Czytam książki motywacyjne

2015-05-15  |  06:55

Jakub „Jacob” Bartnik zastanawia się nad swoją przyszłością jako projektanta. Zwycięzca 1. edycji programu „Project Runway” czyta książki motywacyjne i analizuje, czy ma realną szansę znaleźć się w czołówce światowych designerów. Przyznaje, że czasami rozważa nawet odejście od mody i zajęcie się tworzeniem muzyki. 

Jakub „Jacob” Bartnik w połowie lutego pokazał swoją autorską kolekcję na sezon jesień-zima 2015/2016. Inspiracją do jej stworzenia była pewna siebie i wyzwolona kobieta, a znalazły się w niej odważne i zmysłowe kreacje. Kolekcja została bardzo dobrze przyjęta przez projektantów, stylistów i klientów. Obecnie zwycięzca 1. edycji programu „Project Runway” myśli nad kolejną kolekcją i swoją przyszłością jako projektanta.

– Czytam książki motywacyjne i staram się zmienić moje życie. Takich projektantów jak ja, już nawet nie wliczając dzisiejszych projektantów, jest na świecie milion. I z tego miliona tych topowych jest 300. Więc trzeba sobie zadać pytanie, jaka jest realna szansa, żeby uda mi się dojść do tych 300 z tego miliona. I patrząc, że ja nie mam już 20 lat, zaczynam się nad tym zastanawiać – mówi Jakub „Jacob” Bartnik agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Projektant znany jest z ambicji i perfekcjonizmu, nie zadowala się półśrodkami. Twierdzi, że w modzie zamierza dojść tak daleko, jak tylko pozwoli mu talent. Zaznacza jednak, że w świecie mody bardzo często nie wystarczą same zdolności, bo o sukcesie decyduje wiele innych czynników. Właśnie w celu poznania tych czynników Bartnik czyta obecnie dużo poradników motywacyjnych. Czasami zastanawia się także nad zmianą zawodu.

– Mógłbym pisać muzykę, bo to też robię. Myślę też, że praca w księgarni jest spoko. Jak myśleć o życiu globalnie, to nie wiem, czy warto się zabijać w korpo, czy może lepiej jest sadzić ogródek, np. na wiosce. Pewnie, niestety, zabiję się za tę modę, ale czasem się nad tym wszystkim zastanawiam – mówi Jakub "Jacob" Bartnik.

Projektant tworzy muzykę elektroniczną i – jak twierdzi  trudno przyswajalną przez masowego odbiorcę. Projektant zmienia jednak swoje życie nie tylko pod względem zawodowym, lecz także prywatnym.

– Właśnie zerwałem z kolejną dziewczyną, więc znowu jestem na rynku mówi mówi Jakub "Jacob" Bartnik.

Projektant często podkreślał w wywiadach, że jest mężczyzną kochliwym, a jego miłości są intensywne, lecz krótkotrwałe.

 

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.