Newsy

Katarzyna Dąbrowska: Nie ulegam zbyt szybko modzie. Zazwyczaj wybieram ponadczasowe kroje, które będą mi służyć przez lata

2022-09-08  |  06:56

Aktorka nie należy do osób, które na każdą okazję muszą mieć inną stylizację. W jej szafie nie ma więc stosu zbędnych ubrań, ale są rzeczy ponadczasowe, które w odpowiednim zestawieniu można wykorzystać wiele razy. Przy kompletowaniu garderoby Katarzyna Dąbrowska nie kieruje się najnowszymi trendami, ale jest wierna klasyce i swojemu stylowi.

Aktorka podkreśla, że nie jest typem strojnisi, która kilka godzin stoi przed lustrem i przymierza kolejne sukienki. Wybór stylizacji nie zajmuje jej wiele czasu, bo jej garderoba jest spójna i uporządkowana. Zdaniem Dąbrowskiej taki efekt można osiągnąć dzięki przemyślanym zakupom. Po prostu trzeba wiedzieć, co się lubi, i kupować tylko takie ubrania, które faktycznie będzie się nosić.

– Staram się, żeby kompletowanie danej stylizacji zajmowało mi jak najkrócej i żeby tych ubrań nie było za dużo. Jeśli już coś kupuję, to są to zazwyczaj rzeczy, które będą mi służyć przez lata, ponadczasowe kroje. Dzięki temu wiem, że po prostu nie będzie to tylko wisiało w szafie, tylko będę mogła tego użyć jeszcze wiele, wiele razy z różnymi innymi zestawieniami – mówi agencji Newseria Lifestyle Katarzyna Dąbrowska.

Zupełnie nie w jej guście są krzykliwe kolory czy dyskusyjne fasony. Raczej stawia na klasykę – w eleganckim bądź nieco casualowym wydaniu. Nie podąża za trendami, bo ma świadomość, że szybko się zmieniają i próba nadążenia za tym, co akurat modne, kończy się zbędnymi zakupami, które później tylko będą zalegać w szafie.

– Staram się nie ulegać zbyt szybko modzie, jeśli już, to w jakichś dodatkach – dodaje Katarzyna Dąbrowska.

Aktorka uważa, że każdy powinien zbudować sobie bazową garderobę, opartą na własnym stylu życia i własnych upodobaniach. W ten sposób można uniknąć dylematów, co na siebie założyć, i zawsze będzie się ubranym stosownie do danej okazji.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.