Newsy

Katarzyna Dąbrowska: Nie ulegam zbyt szybko modzie. Zazwyczaj wybieram ponadczasowe kroje, które będą mi służyć przez lata

2022-09-08  |  06:56

Aktorka nie należy do osób, które na każdą okazję muszą mieć inną stylizację. W jej szafie nie ma więc stosu zbędnych ubrań, ale są rzeczy ponadczasowe, które w odpowiednim zestawieniu można wykorzystać wiele razy. Przy kompletowaniu garderoby Katarzyna Dąbrowska nie kieruje się najnowszymi trendami, ale jest wierna klasyce i swojemu stylowi.

Aktorka podkreśla, że nie jest typem strojnisi, która kilka godzin stoi przed lustrem i przymierza kolejne sukienki. Wybór stylizacji nie zajmuje jej wiele czasu, bo jej garderoba jest spójna i uporządkowana. Zdaniem Dąbrowskiej taki efekt można osiągnąć dzięki przemyślanym zakupom. Po prostu trzeba wiedzieć, co się lubi, i kupować tylko takie ubrania, które faktycznie będzie się nosić.

– Staram się, żeby kompletowanie danej stylizacji zajmowało mi jak najkrócej i żeby tych ubrań nie było za dużo. Jeśli już coś kupuję, to są to zazwyczaj rzeczy, które będą mi służyć przez lata, ponadczasowe kroje. Dzięki temu wiem, że po prostu nie będzie to tylko wisiało w szafie, tylko będę mogła tego użyć jeszcze wiele, wiele razy z różnymi innymi zestawieniami – mówi agencji Newseria Lifestyle Katarzyna Dąbrowska.

Zupełnie nie w jej guście są krzykliwe kolory czy dyskusyjne fasony. Raczej stawia na klasykę – w eleganckim bądź nieco casualowym wydaniu. Nie podąża za trendami, bo ma świadomość, że szybko się zmieniają i próba nadążenia za tym, co akurat modne, kończy się zbędnymi zakupami, które później tylko będą zalegać w szafie.

– Staram się nie ulegać zbyt szybko modzie, jeśli już, to w jakichś dodatkach – dodaje Katarzyna Dąbrowska.

Aktorka uważa, że każdy powinien zbudować sobie bazową garderobę, opartą na własnym stylu życia i własnych upodobaniach. W ten sposób można uniknąć dylematów, co na siebie założyć, i zawsze będzie się ubranym stosownie do danej okazji.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.