Mówi: | Łukasz Jemioł, projektant Ilona Felicjańska, modelka Małgorzata Rozenek, prezenterka Radosław Majdan, były piłkarz Dorota Czaja, aktorka Katarzyna Zielińska, aktorka |
Łukasz Jemioł świętuje jubileusz 10-lecia swojej pracy twórczej. W najnowszej kolekcji łączy wełny i dzianiny z welurem
Projektant z okazji swojego jubileuszu przygotował wyjątkową kolekcję premium jesień-zima 2015/16. Znalazły się w niej dobrze skrojone płaszcze, eleganckie kożuchy, wełniane kardigany wiązane w talii i futrzane etole. Ciepłe i ciężkie materiały Łukasz Jemioł przełamał błyszczącym i delikatnym welurem.
W najnowszej kolekcji Łukasz Jemioł pokazał kwintesencję stylu, który kreował przez ostatnią dekadę. Jego projekty to połączenie nonszalancji, wyrafinowania i luksusu. Dominuje stonowana kolorystyka – beże, szarości i ciepłe brązy.
– Kolekcja jubileuszowa to takie 100 proc. Łukasza Jemioła. Jest bardzo dekadencko, nonszalancko, czyli to, w czym czuję się najlepiej – łączenie ze sobą z dziwnych struktur, pięknych tkanin. Myślę, że to była taka luksusowo-dzienno-wieczorowa moda i mam nadzieję, że takie ukoronowanie mojej pracy – mówi Łukasz Jemioł agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Oprócz szykownych płaszczy i kożuchów w nowej kolekcji Łukasza Jemioła zachwycają welury. Materiał, który w ciągu ostatnich lat był nieco zapomniany, teraz powraca w najlepszym wydaniu. Projektant sprawił, że welurowy połysk wnosi nutkę ekstrawagancji. Spódnice, golfy i sukienki w odcieniu oliwkowym stanowią doskonały duet z pozostałymi częściami garderoby w stonowanych kolorach.
– Cała kolekcja bardzo mi się podobała, wszystkie te pastele, szarości, golfy, miękkie tkaniny. To było coś pięknego. Styl, jakość i dobre krawiectwo, wykończenia, detale – to jest właśnie Łukasz Jemioł – mówi Małgorzata Rozenek, prezenterka.
W najnowszej kolekcji Łukasz Jemioł nie zrezygnował także ze swoich charakterystycznych miękko otulających ciało dzianin, wełnianych sukienek, długich swetrów i kardiganów. Zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej talię podkreśla pasek przypominający zawiązany na supeł sznurek.
– W męskich stylizacjach bardzo podobały mi się golfy. Podobał mi się ich fason i kolor, dużo szarości, a przede wszystkim czerń.. Do tego wysokie buty, dopasowane spodnie. Jeżeli chodzi o krój płaszczy czy marynarek, też bardziej dopasowane. Naprawdę podobały mi się prawie wszystkie męskie propozycje – mówi Radosław Majdan, były piłkarz.
Nie zabrakło też zaskakujących projektów, które pokazały, że Jemioł nie boi się eksperymentować i wciąż ma nowe pomysły.
– Łukasz Jemioł jest osobą, która od 10 lat bardzo ciężko pracuje, jest utalentowana i przekazuje to, co ma najfajniejszego. Łukasz jest projektantem bardzo konsekwentnym, jego kolekcje się rozwijają, ewoluują, ale cały czas jest ten sam styl. To jest taka elegancja glamour z pewną nonszalancją. Mnie ten styl bardzo odpowiada – mówi Dorota Williams, stylistka.
Każdy pokaz Łukasza Jemioła przyciąga tłumy gwiazd z pierwszych stron gazet. Na jubileuszowy pokaz zaproszono ponad 1000 gości. Podczas prezentacji najnowszej kolekcji pojawiły się m. in. Joanna Horodyńska, Beata Sadowska, Ewa Pacuła, Joanna Klimas, Małgorzata Socha, Kasia Sowińska, Natalia Siwiec i Ilona Felicjańska.
– Łukasz Jemioł przede wszystkim kojarzy mi się z sentymentem, ponieważ miałam to szczęście, że 10 lat temu poproszono mnie o poprowadzenie pokazu mody młodego chłopca. Wtedy już widać było, że jest bardzo zdolny. Był to pokaz naprawdę robiony po kosztach, poprowadziłam go za darmo, ale zrobiłam to z wielką przyjemnością, ponieważ faktycznie w tych rzeczach widziałam potencjał – wspomina Ilona Felicjańska, modelka.
Pasjonatki mody nie kryją swojej fascynacji projektami Jemioła. Wszystkie zgodnie podkreślają, że w ich szafach zawsze znajdzie się miejsce na ubrania z jego metką.
– Cenię go za to, że bardzo fajnie łączy taki casualowy look z tym czerwonym dywanem i że to nie jest tylko czerwony dywan, że to nie są suknie, które tylko możemy od okazji założyć, tylko też w ciągu dnia. Moda szybko się zmienia, z wielkich pokazów i domów mody fajnie przechodzi na ulice i akurat Łukasz tutaj umiejętnie się wstrzelił – mówi Dorota Czaja, aktorka.
Łukasz Jemioł to jeden z najbardziej kreatywnych polskich projektantów. W ciągu roku tworzy cztery kolekcje: dwie basic i dwie premium. Prezentuje się na najważniejszych wydarzeniach modowych w Polsce.
– Naprawdę bardzo pozytywny, uzdolniony polski projektant. Lubi nie tylko dobre ubrania, ale też jak ja lubi podróże i dobrze zjeść – dodaje Katarzyna Zielińska.
Jubileuszową niespodzianką dla Łukasza Jemioła był tort w kształcie sukienki przygotowany przez Magdę Gessler.
Czytaj także
- 2025-07-04: Część środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]
- 2025-07-04: Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu
- 2025-04-09: Jeszcze większe wsparcie dla konkurencyjności i rozwoju polskiej gospodarki. BGK prezentuje nową strategię
- 2025-03-28: Enea zapowiada kolejne zielone inwestycje. Do 2035 roku chce mieć prawie 5 GW mocy zainstalowanej w OZE
- 2025-03-13: Patricia Kazadi: Maciek Rock jest dla mnie ogromną inspiracją. Uczę się od mistrza
- 2025-03-05: Małgorzata Potocka: Wydaje mi się, że ja wczoraj otworzyłam Teatr Sabat. Te 25 lat to była chwila moment
- 2025-03-07: Malwina Wędzikowska: Luksusowe marki bardzo podupadły. Miliarderzy noszą się bez logo, a influencerzy przebodźcowali odbiorców towarami z górnej półki
- 2025-02-17: K. Śmiszek: Działania USA to atak na sądownictwo międzynarodowe. To zagrożenie dla praw ofiar zbrodni wojennych
- 2025-02-04: Rekordowy wzrost sprzedaży samochodów Mercedes-Benz. Rośnie zainteresowanie przede wszystkim autami niskoemisyjnymi
- 2025-01-22: T. Bocheński: Współpraca z Donaldem Trumpem może być bardzo trudna. Interes amerykański będzie stawiany na pierwszym miejscu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Maciej Dowbor: Mamy dom w Hiszpanii i tam odpoczywamy, ale na co dzień mieszkamy w Polsce. Tu pracujemy, płacimy podatki, a nasze córki chodzą do szkoły
Prezenter zaznacza, że co prawda wraz ze swoją żoną kupili dom w Hiszpanii, to jednak większość czasu spędzają w Polsce. Tutaj bowiem mają pracę, a ich córki chodzą do miejscowych szkół. Maciej Dowbor zdradza też, że dużo lepiej funkcjonuje mu się w naszym kraju. Tu realizuje większość swoich projektów zawodowych, natomiast możliwość wyjechania z dala od Warszawy pomaga mu się wyciszyć, odpocząć od zgiełku i nabrać do wszystkiego dystansu.
Podróże
Damian Janikowski: Po ostatniej walce muszę porządnie odpocząć i wyleczyć kontuzje. Zazwyczaj na wakacje wybieram Egipt albo Turcję

Sportowiec przyznaje, że jego ulubionymi kierunkami na wakacje są Egipt i Turcja. Lubi odpoczywać w egzotycznych kurortach i cieszy się, kiedy cała rodzina ma wreszcie czas dla siebie. Damian Janikowski zaznacza, że teraz przede wszystkim chce wyleczyć kontuzje i naładować akumulatory, a kolejne walki na ringu stoczy dopiero pod koniec tego roku lub na początku przyszłego.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.