Newsy

Adam Asanov z Piersi: Hitem 2013 jest piosenka „My Słowianie”, a nie „Bałkanica”

2013-12-30  |  07:10
Nowy lider zespołu Piersi, Adam Asanov, uważa, że to nie „Bałkanica”, a „My Słowianie” Donatana jest hitem roku 2013. Wokalista jest zdania, że podstawą sukcesu obu utworów było ich etniczne brzmienie.

W 2013 roku zespół Piersi wydał swój pierwszy krążek bez Pawła Kukiza. Album „Piersi i przyjaciele” zyskał ogromną popularność dzięki utworowi promującemu płytę –  „Bałkanica”. Singiel podbił  radiowe, jednak według nowego frontmana grupy to utwór duetu Donatan-Cleo jest przebojem tego roku.

Udało im się stworzyć świetny utwór. W dwa tygodnie osiągnęli niesamowity wynik na YouTube – stwierdza wokalista.

Muzyk w wywiadzie dla agencji informacyjnej Newseria Lifestyle  zdradza jak powstawał jeden z hitów 2013 roku.

 – „Bałkanica powstała jak inne piosenki – przez przypadek.  Po prostu siada się i pisze piosenkę prosto z serca, nie myśląc o tym, by ją gdziekolwiek sprzedać. Tworzy się ją po to, by była ładna i żeby przez momenty gdy trwa, na twarzy słuchacza zagościł uśmiech. Stworzona jest po to, by słuchacz zapomniał o problemach i się zrelaksował – tłumaczy Asanov.

Piosenkarz o bułgarskich korzeniach uważa, że umiejętne wykorzystanie tradycji i kultury pozwoliło osiągnąć sukces zarówno jego zespołowi, jak i producentowi „My Słowianie”.

 – Z racji swego pochodzenia, uwielbiam muzykę bałkańską. Bardzo cenię sobie także folklor polski, bo przecież tutaj się wychowałem i tutaj mieszkam. Jest coś magicznego w tej tradycji. A jeżeli tę historię poda się w przystępny sposób, z dobrym bitem, tak jak przykładowo u Donatana, to sukces jest murowany – mówi artysta.

Adam Asanov został liderem Piersi po tym, jak w lutym tego roku, ze współpracy z zespołem, wycofał się Paweł Kukiz. Były wokalista postanowił mocniej zaangażować się w  rolę działacza społecznego.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa

Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich

Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.