Mówi: | Natalia Nykiel |
Funkcja: | piosenkarka |
Dzisiaj premiera debiutanckiej płyty Natalii Nykiel
„Lupus Electro” to tytuł pierwszej płyty Natalii Nykiel, która już dziś trafiła na półki sklepowe nakładem wytwórni Universal Music Polska. Album promuje singiel „Wilk”, który powstał we współpracy z liderem grupy Pogodno – Budyniem.
Nykiel do współtworzenia krążka zaprosiła najlepszych polskich tekściarzy – Kasię Nosowską, Paulinę Przybysz, Karolinę Kozak, Budynia oraz Bunia z Dick4Dick. Za produkcję płyty odpowiadał Michał „Fox” Król.
– Za wszystkie utwory odpowiadam ja oraz mój producent Fox. Dodatkowo jestem autorem niemal każdej kompozycji, co uważam za ogromny sukces, bo nie mam skończonej szkoły muzycznej. Jeżeli chodzi teksty, trzy z nich są moje, natomiast reszta pisana jest przez Kasię Nosowską, Paulinę Przybysz, Budynia i Karolinę Kozak. Z Karoliną było tak, że pomagała mi dobierać słowa do piosenki o mojej babci. Z Budyniem spotkałam się na kawie i opowiedziałam mu całe moje życie, a on na podstawie tego co usłyszał stworzył tekst do „Wilka” oraz „Bądź duży”. W reszcie przypadków było to mailowe wymienianie się pomysłami. My z Foxem wiedzieliśmy, w którą stronę chcemy iść. Dla przykładu w utworze „Zagadka pawiego wzoru” od początku chcieliśmy, aby tekst napisała Karolina Kozak, dostała nasze wytyczne, więc pod tym względem miałam również spory wkład – tłumaczy wokalistka.
Płyta „Electro Lupus” już przed premierą uważana była za jedną z ciekawszych pozycji na polskim rynku muzycznym w tym roku. Orędownikiem talentu Nykiel był m.in. Piotr Metz.
– Jestem zdania, że jak się o czymś bardzo marzy to to się spełnia. Dla przykładu rok temu byłam bardzo zafascynowana Kasią Nosowską, siostrami Przybysz, Budyniem i grupą Dick4Dick, a teraz mogłam z nimi wszystkimi pracować przy mojej płycie. Dla mnie jest to ogromne wyróżnienie, że zgodzili się napisać teksty piosenek. Myślę, że pomogli mi, gdyż chcieli, aby na rynku pojawiła się jakaś świeża brzmieniowo płyta. Sądzę, że odbiór ze strony każdego z artystów był pozytywny – stwierdza piosenkarka.
Wokalistka nie kryje także upodobań do mocniejszych gatunków elektroniki takich jak rave oraz drum and bass.
– Moim ulubionym utworem jest chyba „Sick dance”, w którym wyładowuję swoje emocje. Bardzo dużo słucham ciężkiej muzyki elektronicznej takiej jak The Prodigy i Chase & Status i ten numer właśnie oddaje moje inspiracje – mówi agencji Newseria Lifestyle artystka.
Zaraz po premierze płyty Natalia Nykiel dostanie szansę zaprezentowania się przed większą publicznością. 27 września wokalistka wystąpi jako support Elli Eyre na imprezie Somersby Party Like A Lord w Instytucie Wysokich Napięć w Warszawie.
– Najbliższym i najważniejszym koncertem będzie występ przed Ellą Eyre. Prawie zemdlałam jak się dowiedziałam, że zagram przed nią na tej samej scenie. Natomiast 9 października w Wypiekach Kultury odbędzie się koncert premierowy płyty. Na pewno pojawimy się też w Mrągowie, a kolejne daty i miejsca będą stopniowo się pojawiać – wyjaśnia wokalistka.
Oprócz kariery muzycznej, Nykiel stawia również na wykształcenie. Aktualnie wokalistka studiuje Inżynierię Środowiska w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
– Obecnie w moim życiu dominuje muzyka, ale mam też plan B, czyli studia Inżynierii Środowiska. Jest to całkowita sprzeczność z tym co robię teraz, ale bardzo lubię matematykę i przedmioty przyrodnicze – dodaje Nykiel.
Natalia Nykiel popularność zdobyła dzięki występowi w drugiej edycji programu „The Voice of Poland”, podczas którego dotarła do finału. Wokalistka ma na swoim koncie również mini-album „Lupus EP”.
Czytaj także
- 2024-12-30: Krystian Ochman: Takich utworów jak „Bohemian Rhapsody” czy „Somebody to Love” to ja bym nie dotykał. Generalnie to chcę odejść od coverów i śpiewać swoje utwory
- 2025-01-27: Krystian Ochman: Gram na trąbce i na fortepianie. Nie mogę jednak ćwiczyć w domu, bo sąsiedzi interweniują
- 2024-12-19: Luna: Pewni ludzie i sytuacje mi nie służyły. Musiałam się oddzielić od przeszłości i zacząć nowy rozdział w swoim życiu
- 2024-12-27: Luna: Ostatnio cierpię na nadprodukcję twórczą. Eurowizja przyniosła mi zbyt dużo weny artystycznej i z tyłu głowy są już dwa kolejne albumy
- 2024-12-11: Miuosh: Trwa wielkie odliczanie do trasy koncertowej „Pieśni Współczesne. Tom II”. Biletów praktycznie już nie ma, więc dodajemy kolejne terminy
- 2024-10-14: Margaret: 15 listopada wydaję kontynuację albumu „Siniaki i cekiny”. Zamykam to wszystko klamrą i czuję, że to otworzy mi drzwi na nowe
- 2024-10-08: Magda Bereda: Chcę się totalnie poświęcić muzyce. Właśnie Piotr Rubik w Miami, a ja w Warszawie tworzymy wspólną płytę
- 2024-10-07: Enej: Przygotowujemy się do świątecznej trasy koncertowej. Kiedyś tradycja kolędowania była naturalna, a dzisiaj młodzież się tego wstydzi
- 2024-10-17: Krzysztof Skórzyński: Wkrótce planuję co najmniej dwa nowe single. Jeżeli moja muzyka nie znajdzie słuchaczy, to nie będę miał do nikogo pretensji
- 2024-08-13: Natalia Nykiel: Ostatnio dużo się rozciągam, biegam i zrezygnowałam z alkoholu. Chcę być w jak najlepszej formie przed treningami do „Tańca z gwiazdami”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.