Newsy

Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

2025-05-19  |  06:26

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.

„A gdy jest już ciemno”, „Jak anioła głos” czy „No pokaż, na co cię stać” – te hity zespołu Feel znają miliony Polaków. Fanów Piotra Kupichy nie może więc zabraknąć na widowni Opery Leśnej w Sopocie czy też przed telewizorami podczas najbliższej edycji Polsat Hit Festiwalu, gdzie ta popularna grupa będzie świętować 20-lecia istnienia.

– Będziemy świętować. Będziemy się cieszyć razem z sopocką publicznością i z innymi, wspaniałymi artystami. To jest zaszczyt być w tak zacnym gronie. Przygotowaliśmy nasze największe przeboje, choć oczywiście wszystkich nie da się zagrać. Naszym wyjątkowym gościem będzie Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” – mówi agencji Newseria Piotr Kupicha.

Lider zespołu Feel przyznaje, że dwie dekady na scenie minęły im wręcz w błyskawicznym tempie. Dopiero co debiutowali, a teraz świętują już jubileusz 20-lecia. Na koncie mają wiele utworów, które stały się przebojami, zdobyli najważniejsze nagrody muzyczne, w tym Fryderyki, Superjedynki i Eska Music Awards, zagrali setki koncertów w Polsce i za granicą. Piotr Kupicha nie ukrywa jednak, że najbardziej lubi występować na festiwalach, które przyciągają tysiące osób.

– Festiwale mają w sobie ogromną moc, koncerty również, chociaż te mniejsze koncerty czasami gdzieś ulatują z pamięci, natomiast festiwale i nagrody się pamięta – mówi.

Muzyk zaznacza, że szczególnie lubi wracać do Opery Leśnej w Sopocie. Jest to dla niego wręcz magiczne miejsce, do którego ma ogromny sentyment.

– Cieszę się, że razem z innymi artystami będę mógł uczestniczyć w tym pięknym wydarzeniu w Sopocie. Za kulisami jest wspaniała i niezwykle życzliwa atmosfera. Poza tym my Sopot znamy już jak własną kieszeń. Najlepsze gofry są przy molo. Cena jak cena, ale myślę, że to jest warte grzechu – mówi Piotr Kupicha.

W tym roku z racji jubileuszu grafik zespołu wręcz pęka w szwach. Planowane są koncerty w różnych miejscach w Polsce.

– Gramy bardzo dużo. Zresztą ja to cały czas powtarzam, my nie gramy z multitrackami, z podkładami. Feel jest żywą materią, to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania i myślę, że to jest też klucz do tego, że mamy już za sobą 20 lat. I oby zdrówka starczyło na kolejne. Ja lubię scenę, lubię na swój sposób show-biznes, poruszam się w nim czasami po omacku, ale lubię – podkreśla.

Piotr Kupicha zaznacza jednak, że mimo wielu zobowiązań zawodowych chciałby znaleźć też czas na odpoczynek.

– Zawsze robimy sobie przerwę w lipcu i może znowu pojedziemy do Sopotu – dodaje.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nowe technologie

Anna Dec: Często zapominamy, że poza ekranami telefonów jest prawdziwe życie i wartościowi ludzie. Bądźmy blisko nich i komunikujmy się najprościej, jak tylko się da

Prezenterka przyznaje, że w naszym społeczeństwie można zauważyć coraz większe bariery komunikacyjne, dlatego stoimy przed niezwykle trudnym wyzwaniem zachowania równowagi między korzystaniem z nowoczesnych mediów a pielęgnowaniem relacji osobistych. Aby jednak zobaczyć drugiego człowieka, czegoś się od niego nauczyć czy zainspirować jego życiem, przede wszystkim trzeba wyjrzeć zza szklanych ekranów swoich telefonów. Anna Dec zauważa też, że w dzisiejszych czasach coraz rzadziej rozmawiamy ze sobą w realnym świecie, a zbyt często poprzez różnego rodzaju komunikatory.

Prawo

70 proc. Polaków planuje wyjazd na urlop w sezonie letnim 2025. Do łask wracają wakacje last minute

Ponad 70 proc. Polaków planuje wyjechać na urlop w sezonie letnim, czyli między końcem czerwca a końcem września – wynika z badania Polskiej Organizacji Turystycznej. 35 proc. zamierza wyjechać tylko raz, a 30 proc. – co najmniej dwa razy. Z grupy wyjeżdżających jedna trzecia wybierze się na wyjazd zagraniczny. Jak wskazuje Katarzyna Turosieńska z Polskiej Izby Turystyki, po kilku latach ponownie do łask wracają oferty last minute, a zagraniczne kierunki pozostają niezmienne – prym wiodą m.in. Grecja, Tunezja, Egipt czy Hiszpania.

Prawo

Adaptacje poddaszy bez odpowiednich zabezpieczeń to realne zagrożenie pożarowe. Eksperci apelują o lepsze egzekwowanie przepisów

Z danych Państwowej Straży Pożarnej wynika, że w okresie od 1 stycznia do 13 lipca 2025 roku doszło do blisko 77 tys. pożarów. Ponad 17 tys. wybuchło w budynkach mieszkalnych, co jest nieco wyższym wynikiem niż rok temu. Ogień zbyt łatwo rozprzestrzenia się przez nieodpowiednio zabezpieczone kanały wentylacyjne i trasy kablowe. Źródłem problemów są także zaadaptowane poddasza bez zabezpieczeń przeciwpożarowych czy dachy z instalacjami fotowoltaicznymi.