Newsy

Piotr Rubik popularny na Słowacji. W listopadzie zagra w Koszycach

2014-09-29  |  06:45

Boom na muzykę Piotra Rubika na Słowacji wciąż trwa. Polski kompozytor po raz kolejny przyjął zaproszenie od naszych południowych sąsiadów. Wystąpi na Steel Arénie w Koszycach, gdzie zaprezentuje swoje najpopularniejsze kompozycje.

W trakcie koncertu „Piotr Rubik – The Best Of” fani muzyka usłyszą fragmenty jego najlepszych albumów – „Tu es Petrus”, „Santo Subito”, „Rubikon” oraz „Świętokrzyska Golgota”.

Koncert odbędzie się 8 listopada w Steel Aréna w Koszycach i zagram tam swoje największe przeboje. Po raz pierwszy w tym kraju byłem 2010 r. i od tamtego czasu jeżdżę tam co roku. Na Słowacji mam duże grono wiernych słuchaczy i zapełniam sale koncertowe. To nie są koncerty dla Polonii, ale dla Słowaków, którzy bardzo lubią moją muzykę –  wyjaśnia Rubik.

Rubik cieszy się uznaniem na Słowacji od kilku lat. W kraju powstał nawet oficjalny fanklub kompozytora. Pierwszy występ muzyka w amfiteatrze w Trnavie w 2010 roku zakończył się pięcioma bisami.

Słowacy odkryli mnie za pomocą YouTube’a. Na początku rozsyłali sobie moje utwory, później zaczęli przyjeżdżać na koncerty do Polski, m.in. do Wrocławia lub Krakowa. Wreszcie zdecydowali się zaprosić mnie do siebie. Nikt nie wiedział jak to wyjdzie, ale okazało się, że był to totalny szał i koncerty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – mówi agencji Newseria Lifestyle kompozytor.

Dyskografię Piotra Rubika zamyka album „Opisanie świata”, wydany w listopadzie 2011 roku.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa

Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich

Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.