Newsy

Tatiana Okupnik o nowej płycie: To przełomowy album. Najlepszy w mojej karierze

2014-04-10  |  06:50
Do sklepów trafiła najnowsza płyta Tatiany Okupnik – „Blizna”. Jak stwierdza wokalistka, jest to jej najlepsze i najbardziej osobiste wydawnictwo w dotychczasowej karierze. Piosenkarka po raz pierwszy odważyła się nagrać utwory po polsku.

Nad brzmieniem trzeciego albumu Okupnik pracował Michał Przytuła (wcześniej tworzył dla Reni Jusis i Kayah). Do współpracy wokalistka zaprosiła również Janusza Onufrowicza, który pomógł napisać jej teksty.

Poczułam potrzebę, aby tym razem zaśpiewać szczerze o emocjach po polsku. To było największe wyzwanie. „Bliznę” uznaję za przełomowy album, patrząc na to, jak pracowałam nad tekstami i w studiu. Pierwszy raz śpiewałam tak, aby odbiorca skupił się na przekazie, a nie na wokalnych ozdobnikach. Wydaję mi się, że teksty dzięki temu bardziej trafiają do słuchaczy – stwierdza Okupnik.

Wokalistka uważa również, że jej najnowsze dzieło jest najlepszym albumem w dotychczasowej karierze.

Jeżeli miałabym wybrać najlepszą płytę spośród moich poprzednich dokonań, zarówno tych z zespołem, jak i solowych, to zdecydowanie postawiłabym na „Bliznę”. Słucham jej z niezwykłym spokojem, bo wiem, że była wyzwaniem i dużo mnie kosztowała. Ale wiem, że jest to dobry album, bo nie ma na nim żadnej ściemy – dodaje artystka.

Płytę „Blizna” promował teledysk do utworu tytułowego z udziałem Tatiany Okupnik. Wokalistka zszokowała widzów, występując w nim całkowicie nago. Album zaraz po premierze znalazł się na 14. miejscu Oficjalnej Listy Sprzedaży Związku Producentów Audio Video (ZPAV) – OLiS.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa

Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich

Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.