Newsy

Naga sesja Ewy Kasprzyk zniknęła z Teatru Kwadrat. Zwolnienia aktorki jednak nie będzie

2013-10-10  |  11:50
Choć nie można już oglądać odważnych zdjęć Ewy Kasprzyk w Teatrze Kwadrat, to dyrektor teatru zapewnia, że aktorka nie straci pracy.  – Niech się wstydzą ci, którzy te plotki rozpowszechniają  – komentuje Andrzej Nejman, dyrektor Teatru Kwadrat

Ewa Kasprzyk wzięła udział w nagiej sesji zdjęciowej, która została opublikowana w jej książce pt. „Mił.ość". Zmysłowa sesja dojrzałej aktorki odbiła się echem w polskich mediach. Część dziennikarzy podejrzewała nawet, że Kasprzyk może stracić pracę w Teatrze Kwadrat. W prasie pojawiły się informacje, że aktorka naraziła się dyrektorowi teatru, Andrzejowi Nejmanowi. On sam dementuje te plotki.

 – Absolutnie to jest nieprawda, bo szczerze mówiąc zawsze uważałem, że tego typu sesje są fajne. Wytykanie aktorce wieku, w którym robi sobie odważne zdjęcia jest naprawdę nie na miejscu. Niech się wstydzą Ci, którzy te plotki rozpowszechniają bo to jest żałosne – zaprzecza w ostrych słowach.

Z drugiej strony, jak zauważa Nejman, wszelkie plotki dotyczące sesji zdjęciowej Ewy Kasprzyk mogą przysłużyć się sprzedaży jej książki lub zachęcić ich odbiorców do przyjścia na sztukę, w której gra.

Jeżeli ci ludzie tymi plotkami się żywią a potem przychodzą do teatru albo kupują książki to niech tak będzie – dodaje Andrzej Nejman. 

Ewę Kasprzyk w Teatrze Kwadrat można oglądać w spektaklach „To tylko sztuka", „Klub Cmentarny", „Berek, czyli upiór w moherze" oraz „Ślub doskonały".

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.