Newsy

Natalia Kukulska: Święta Bożego Narodzenia nie zawsze są tak piękne jak w filmach. Lubię ten czas, kiedy po prostu jest się razem

2018-11-26  |  06:27

Wokalistka dużą wagę przywiązuje do wielowiekowej tradycji, dlatego z utęsknieniem czeka na zbliżające się Boże Narodzenie. Jej zdaniem to najbardziej rodzinne ze wszystkich świąt, dlatego zawsze spędza je w miłym gronie bliskich osób. Choć jej zawodowy grafik na grudzień jest wypełniony po brzegi, to jako pani domu musi też znaleźć czas na to, by zadbać o okolicznościowe dekoracje i świąteczne menu. 

Wokalistka podkreśla, że w tej kwestii nie lubi zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Co prawda niczego nie planuje z ołówkiem w ręku, ale mierzy siły na zamiary.

– Przyznam, że ten grudzień jest dla mnie dość zapracowany, jest dużo wydarzeń artystycznych. Zresztą zawsze tak się dzieje pod koniec roku, więc zazwyczaj jak jest już blisko Wigilii, to pojawia się jakiś rodzaj popłochu, ale zawsze staram się, żeby to mnie nie przerosło – mówi agencji Newseria Natalia Kukulska, wokalistka.

Mimo wielu zobowiązań zawodowych wokalistka tuż przed Bożym Narodzeniem stara się znaleźć czas na stanie w kuchni. Wtedy też przygotowuje część świątecznych dań – najczęściej są to tradycyjne, zapamiętane z dzieciństwa potrawy. Przedświąteczna domowa krzątanina sprawia jej wiele radości.

– Zazwyczaj czynnie uczestniczę w przygotowaniach do świąt – chyba że się zbuntuję i czasami zdarza nam się wyjechać w góry, ale w sumie to bardzo lubię tę fajną, kreatywną pracę, która pozwala rodzinie być razem, więc to jest miły moment. Nie zawsze on jest taki piękny jak w filmach, w książkach czy na rysunkach, ale lubię ten czas, kiedy się po prostu jest razem, i zawsze co roku na niego czekam. Lubię całą tę atmosferę, która jest wokół, i staram się ją przedłużyć, również kolędując – mówi Natalia Kukulska.

Wokalistka przyznaje, że lubi wyjątkową atmosferę świąt i robi wszystko, by były one czasem spokoju i odpoczynku. Na kilka dni odkłada więc na bok telefon i cieszy się obecnością męża i dzieci.

Po prostu tu chodzi o wspólne bycie razem, a nie może jakąś doskonałość, chociaż sama jako pedantka i perfekcjonistka zmierzam do tego, żeby też jak najpiękniej to wyglądało itd. Ale odkąd mam rodzinę, coraz bardziej liczną, ale też taką, która jest w stanie mi pomóc, to mam nadzieję, że uda nam się odpowiednio wcześniej wypełnić te obowiązki świąteczne tak, żeby sam moment świętowania był odpoczynkiem – powiedziała Natalia Kukulska na planie spotu świątecznego Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Wokalista 

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.