Newsy

Patricia Kazadi: Czasami dwie osoby w związku są razem, a jednak osobno i czują się samotni. Mówię o tym w utworze "Ona"

2022-10-20  |  06:16

W zapowiedzi utworu „Ona wokalistka podkreśla, że „dedykuje go każdemu, kto kiedyś czuł tak samo – być razem, obok siebie, a jednak osobno. To refleksyjna opowieść o emocjach, jakich doświadcza wiele osób. Piosenka utrzymana jest w rytmach neo r’n’b, zarówno na poziomie beatu, jak i melodii w nostalgiczny sposób nawiązuje do oldschoolowych klimatów soul. W utworze gościnnie pojawił się Ten Typ Mes. To kolejny ich wspólny numer po ponad 10 latach.

– Właśnie wydałam nowego singla „Ona” wraz z raperem Ten Typ Mes. Zdecydowanie jest to zapowiedź płyty lub EP-ki, bo jeszcze nie zdecydowałam, która pojawi się już w nowym roku. Będzie to bardzo osobisty krążek i myślę, że odważny, jeżeli chodzi o ton wypowiedzi oraz to, o czym śpiewam – mówi agencji Newseria Lifestyle Patricia Kazadi.

Wokalistka podkreśla, że w utworze „Ona” zdecydowała się poruszyć bardzo ważny temat, którego nie można przemilczeć. Wiele osób tkwi bowiem w trudnych relacjach i mimo dyskomfortu nie zawsze mają odwagę odciąć się od toksycznych związków. Wykonawcy dywagują o tym, jak różnice wynikające z dwóch perspektyw – damskiej i męskiej – wpływają na to, że ludzie kiedyś tak bardzo kochający się teraz oddalają się od siebie.

– W „Ona” rozmawiam o tym, jak to jest, że czasami dwie osoby będąc w związku, nawet w jednym pomieszczeniu, czują, że są razem, a jednak osobno i czują się samotni, jak te różnice damska i męska się wykluczają bardzo często. I tutaj też wjeżdża Mes ze swoim punktem widzenia – wyjaśnia.

Do refleksji nad swoim życiem – ale nieco pod innym kątem zachęcał również jej poprzedni singiel.

– W „Natural” opowiadam o tym, co to jest body shaming, o tym, że należy siebie zaakceptować, pracować nad tym, żeby być dla siebie mniej surowym krytykiem i kochać siebie – podkreśla piosenkarka.

Patricia Kazadi nie ukrywa, że już nie może się doczekać premiery swojego nowego wydawnictwa muzycznego. To będzie dla niej ważny moment w jej karierze wokalnej.

– Płyta powstawała na przestrzeni ostatnich trzech lat, wszystko jest już zakończone, nagrane i teraz czeka na swoją premierę – dodaje.

Do tej pory Patricia Kazadi wydała dwa albumy studyjne: „Trip” (2013) i „Dark Pop” (2015), dwie EP-ki i kilkanaście singli.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Sebastian Karpiel-Bułecka: Jurorowanie to nie jest proste zadanie, ale bardzo mnie to rajcuje. Staram się być sprawiedliwy, szczery i rzetelny

Nowy juror w programie „Must Be the Music” podkreśla, że ta rola jest dla niego niezwykłą przygodą, bo dzięki niej nie tylko może odkrywać młode talenty, ale także nieznane dotąd aspekty swojej kariery artystycznej. Ocenianie uczestników nie jest prostą sprawą, ale Sebastian Karpiel-Bułecka nie chce nikomu dawać złudnych nadziei i chwalić kogoś tylko po to, żeby nie zrobić mu przykrości. Wokalista wychodzi z założenia, że jeśli ktoś decyduje się na udział w tym programie, to musi być przygotowany na każdą ocenę, nawet tę najbardziej surową.

Prawo

Nałóg nikotynowy wśród nieletnich zaczyna się najczęściej od e-papierosów. Przyciągają ich słodkie, owocowe smaki tych produktów

Co czwarty uczeń ma za sobą inicjację nikotynową, a dla większości z nich pierwszym produktem, po jaki sięgnęli, był e-papieros. Zdecydowana większość uczniów używających nikotyny korzysta właśnie z e-papierosów, a prawie połowa nie ma problemu z ich zakupem – wskazują nowe badania przeprowadzone z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Eksperci podkreślają, że niebezpiecznym produktem, z uwagi na ryzyko uzależnienia behawioralnego, są także e-papierosy beznikotynowe. Trwają prace nad przepisami, które m.in. zakażą ich sprzedaży nieletnim.

Ochrona środowiska

Futra z negatywnym wpływem na środowisko na każdym etapie produkcji. Wiąże się z 400-krotnie większym zużyciem wody niż poliestru

Biznes futrzarski ma negatywny wpływ na środowisko naturalne – podkreślają eksperci Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Hodowle powodują zatrucie wód i gleb oraz są zagrożeniem dla bioróżnorodności. Z kolei produkcja futra z norek, lisów i jenotów generuje znacznie większe niż bawełna czy poliester emisje gazów cieplarnianych, zużycie wody i zanieczyszczenie wody. 25 listopada obchodzimy Dzień bez Futra, który ma zwrócić uwagę na cierpienie zwierząt hodowanych na potrzeby przemysłu futrzarskiego oraz promować etyczne i ekologiczne wybory w modzie.