Newsy

Pectus zagra koncert w Londynie i nakręci teledysk na Dominikanie

2014-01-07  |  08:40
Zespół Pectus planuje bardzo pracowicie spędzić ten rok. Grupa już na początku lutego zagra koncert w Londynie, a także odwiedzi Dominikanę, gdzie będzie kręcić teledyski.

Plany są bardzo zaawansowane.  Na początku roku wybieramy się do  Londynu. 7 lutego zagramy w jednym z tamtejszych klubów – mówią agencji informacyjnej Newseria Lifestyle bracia Szczepanik.

To nie pierwszy zagraniczny koncert zespołu. W marcu 2013 roku muzycy już grali w Londynie.
Koncert na Wyspach to nie jedyny cel podróży popularnej formacji. Grupa zamierza także pojawić się na Dominikanie.

Przed nami duży projekt muzyczny. Aby go zrealizować lecimy na Dominikanę. Tam mamy zamiar nakręcić kolejne teledyski oraz realizować swoje pomysły. Jest to nasze wielkie marzenie, które spełni się już na początku roku – dodaje lider grupy Tomasz Szczepanik.

Istniejąca od 2005 roku formacja na swoim koncie ma trzy albumy. Ostatnim jest wydany w lutym 2013 roku krążek pt. „Siła braci”.  W czerwcu  Pectus zdobył na festiwalu w Opolu dwie SuperJedynki w kategoriach SuperZespół oraz SuperWystęp.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Rafał Zawierucha: Remontuję teraz nowe, wreszcie duże mieszkanie. Do tego trzeba mieć anielską cierpliwość

Aktor zdążył się już przekonać, że remont mieszkania to nie jest prosta sprawa. I choć ma do dyspozycji wykwalifikowaną ekipę wykończeniową oraz korzysta z bogatej oferty firm, które podjęły z nim współpracę, jeśli chodzi o dostarczenie odpowiednich materiałów budowlanych i elementów wyposażenia wnętrz, to i tak zawsze coś staje na przeszkodzie i prace nie mogą się zakończyć w planowanym terminie. Rafał Zawierucha ma jednak nadzieję, że w ciągu kilku najbliższych tygodni uda mu się wprowadzić do nowego lokum.

Psychologia

Katarzyna Zielińska: Na dobranoc nie oglądamy telewizji, tylko czytamy dzieciom książki. To jest ten moment, kiedy możemy budować relację z naszymi pociechami

Aktorka, która jest ambasadorką kampanii #TataTeżCzyta2024, zapewnia, że wraz z mężem z ogromną przyjemnością kultywuje tradycję wieczornego czytania swoim synkom, ośmioletniemu Henrykowi i sześcioletniemu Aleksandrowi. Chłopcy mają już ulubione lektury, wśród nich są miedzy innymi książki detektywistyczne, przyrodnicze, o sporcie i o kosmosie. Katarzyna Zielińska podkreśla, że cała rodzina uwielbia ten wieczorny rytuał i czerpie z niego wiele korzyści.

Nauka

Joga skuteczniej poradzi sobie z gniewem niż bieganie. Naukowcy dowiedli, że dając upust złości, tylko ją podsycamy

Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych doszli do wniosku, że aby zapanować nad gniewem, należy zmniejszyć pobudzenie fizjologiczne. W wyciszeniu uczucia złości i opanowaniu agresji mogą się więc sprawdzić metody, które od lat wykorzystuje się w walce ze stresem. Okazuje się, że wyładowywanie gniewu, np. bieganiem, może przynieść chwilowe zadowolenie, ale będzie raczej podnosić poziom pobudzenia i nie zapewni wyciszenia emocji.