Mówi: | Piotr Metz |
Funkcja: | dziennikarz muzyczny, dyrektor artystyczny Orange Warsaw Festival |
Piotr Metz o Orange Warsaw Festival: nie wierzyłem, że będę jeszcze świadkiem koncertu Outkast
– Tegoroczny Orange Warsaw Festival to dwie sceny, trzy dni i prawie 30 wykonawców. Koncerty są mocno podzielone stylistycznie, więc jeżeli ktoś kocha ciężką muzykę, to może przyjść tylko w piątek, natomiast ktoś inny może wybrać tylko finał z Outkast i Davidem Guettą – stwierdza Piotr Metz w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.
Na festiwalu oprócz Florence & The Machine oraz Queens of The Stone Age pojawi się również legendarna formacja Pixies oraz duet Outkast, który powrócił do wspólnego koncertowania. Piotr Metz nie kryje dumy, że udało się ściągnąć tych ostatnich do Polski.
– Z zasady odmawiam odpowiedzi, który artysta jest według mnie najlepszy, bo to muzyka, a nie sport. Poza tym trudno porównać Queens of the Stone Age z Florence & The Machine. Ale przyparty do muru powiem, że nie wierzyłem, że będę jeszcze świadkiem koncertu Outkast. To, że na dwudziestolecie swojej działalności postanowili wyruszyć we wspólną trasę i przyjadą akurat do Warszawy, jest czymś, o czym mogłem rok temu pomarzyć – mówi Metz.
Festiwal od 2013 roku odbywa się na płycie Stadionu Narodowego, co stanowi nie lada wyzwanie dla ekipy nagłośnieniowej. Dziennikarz tłumaczy, że organizatorzy dokładają wszelakich starań, aby dźwięk na stadionie był jak najlepszy.
– Mamy pełną świadomość, że na Stadionie Narodowym jest problem z dźwiękiem. Staramy się nad tym pracować, choć tak naprawdę wymaga to pewnej inwestycji od strony akustycznej. Bo obiekt był wybudowany na imprezy sportowe, a nie koncerty. To powoduje, że ujednolicenie dźwięku w każdym miejscu stadionu jest prawie niemożliwe. Pamiętać też trzeba, że w momencie, w którym deskę mikserską przejmuję realizator dźwięku danego artysty, nie możemy już nic zrobić. To on wie najlepiej, czego potrzebuje wykonawca, który z nim pracuje. Nie ma więc możliwości, żeby każdy artysta był nagłośniony tak samo. Mimo wszystko pracujemy nad tym, by z roku na rok dźwięk był coraz lepszy – wyjaśnia Metz.
Pierwsza edycja Orange Warsaw Festival odbyła się w 2008 roku. Do tej pory festiwal dwukrotnie zmieniał swoją lokalizację. Poprzednie edycje organizowane były na Placu Defilad oraz na Pepsi Arenie. Na imprezie występowali m.in.: Beyonce, Moby, Jamiroquai, Cypress Hill oraz De La Soul.
Czytaj także
- 2025-04-17: Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar
- 2025-04-22: Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników
- 2025-03-31: W cyfrowym świecie spada umiejętność koncentracji. Uważność można ćwiczyć od najmłodszych lat
- 2025-03-20: Piotr Zelt: Planuję wziąć udział w wyścigach kolarskich Gran Fondo. Trenuję cztery razy w tygodniu
- 2025-05-08: Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę
- 2025-04-15: Piotr Zelt: Na Święta Wielkanocne zamierzam wyjechać na narty w Alpy. Jak mam czas, to pracuję jako instruktor narciarski
- 2025-03-07: Polska w końcówce europejskiej stawki pod względem udziału kobiet w zarządach spółek. Zmienić ma to unijna dyrektywa
- 2025-02-13: Opieka środowiskowa to najpilniejsza potrzeba polskiej psychiatrii. Reforma zachodzi zbyt wolno
- 2024-12-23: Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
- 2024-12-18: Inżynierowie z Warszawy pracują nad innowacjami dla całej Grupy Orange. Ich specjalności to AI i cyberbezpieczeństwo
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.