Newsy

Piotr Rogucki i Marcelina podbijają internet utworem „Karmelove”

2014-03-28  |  06:50
„Karmelove” to drugi utwór promujący płytę Marceliny „Wschody/Zachody”. Do piosenki stworzono teledysk, w którym udział biorą wokalistka oraz Piotr Rogucki. Klip od momentu publikacji cieszy się ogromną popularnością. Do tej pory obejrzało go prawie 1 milion użytkowników portalu Youtube. Niewiele brakowało, żeby utwór w ogóle nie pojawił się na płycie.

„Karmelove” to kompozycja stworzona przez Roberta Cichego, mojego gitarzystę i przyjaciela. Jednego dnia puszczał mi swoje piosenki i ta strasznie mi się spodobała. Długo walczyłam, aby utwór znalazł się na płycie, gdyż odstaje on od reszty materiału, bardziej dynamicznego i rockowego. W końcu dopięłam swego. W ostatniej chwili pojawił się też pomysł, by zaprosić do współpracy przy nim Piotra Roguckiego, co też jest odejściem od koncepcji albumu, bo nie przewidywaliśmy duetów na wydawnictwie. Nie spodziewałam się, że to będzie aż taki hit – wyznaje Marcelina agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Propozycja stworzenia duetu była dla Piotra Roguckiego sporym zaskoczeniem, ale jak sam przyznaje, doskonale się w nim odnalazł.

Lubię tworzyć muzykę pod wpływem zrywu, w momencie kiedy dostaję tekst. Tak też było z „Karmelove”. W ciągu tygodnia po zaznajomieniu się ze szczegółami znalazłem czas, aby przyjechać do studia w Warszawie i nagrać piosenkę z Marceliną. Spotkaliśmy się wtedy dopiero pierwszy raz. Cieszę się, że to właśnie ja zostałem wybrany do współtworzenia tego utworu – wyjaśnia wokalista.

Piosenkarka na początku marca rozpoczęła minitrasę związaną z promocją składanki „Panny Wyklęte”. Natomiast jutro Marcelina wystąpi w Warszawie na specjalnym koncercie promującym drugi album. Przed gwiazdą wieczoru zagra młody gitarzysta – Phillip Bracken.

29 marca w filii Fabryki Trzciny – Skwerze – odbędzie się specjalny koncert związany promocją nowej płyty. Z regularną trasą wystartujemy dopiero na jesień, bo wtedy jest na to dobry czas – dodaje Marcelina.

Wokalistka ma nadzieję, że  w przyszłości uda się jej wykonać „Karmelove” na żywo wraz z Piotrem Roguckim, chociaż jak przyznaje, z powodu zbyt napiętych grafików może to być bardzo trudne zadanie.

Próbowaliśmy zaplanować jakiś wspólny występ z Piotrkiem, ale ciężko zgrać terminy zarówno moje, jak i Piotrka, który koncertuje zarówno solowo oraz z Comą. Trochę główkowania przed nami, ale myślę, że w końcu nadarzy się okazja do wspólnego wykonania kawałka na żywo – zdradza Marcelina.

„Wschody/Zachody” to drugi solowy albumy Marceliny. Ukazał się on 8 października 2013 roku nakładem wytwórni Parlophone Music Poland. Nad produkcją czuwał Robert Cichy oraz Kuba Galiński współpracujący również z Anią Dąbrowską. Płyta od momentu premiery zbiera pozytywne opinie zarówno ze strony słuchaczy, jak i dziennikarzy muzycznych.

Czytaj także

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Farmacja

Chorzy na stwardnienie rozsiane zyskują coraz lepszy dostęp do terapii. Udostępnienie podskórnych form podania leków może zrewolucjonizować ich leczenie i jakość życia

Lekarze wskazują, że zmiany w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM) są jednym z największych osiągnięć medycyny w ostatnich latach. Wraz z pojawianiem się kolejnych leków i włączaniem ich do refundacji neurolodzy mają możliwość coraz lepszej personalizacji leczenia uwzględniającej styl i plany życiowe pacjenta. To o tyle istotne, że SM jest chorobą młodych ludzi, aktywnych zawodowo i społecznie, często kobiet, które mają plany macierzyńskie. W tym kontekście istotne jest nie tylko szybkie włączenie leczenia, w tym dobór odpowiedniej terapii w zależności od przebiegu choroby i jej intensywności, ale też zwiększanie dostępności nowych, wygodniejszych form podawania leków.

Edukacja

Czytanie książek już niemowlakom ułatwia im opanowanie języka. Efekty są jeszcze lepsze, jeśli rodzice czytają regularnie

Regularne czytanie książek nawet niemowlętom w wieku poniżej 12 miesięcy ułatwia im opanowanie umiejętności językowych – dowiedli naukowcy z Marshall University School of Medicine. Dotychczas było to potwierdzone u starszych dzieci. Ważna jest jednak systematyczność – rodzice, którzy zobowiązali się czytać jedną książkę dziennie, notowali lepsze postępy językowe swoich pociech. Tymczasem problem opóźnionego rozwoju mowy może dotyczyć nawet 15 proc. polskich dzieci i nie wszystkim udaje się szybko dogonić rówieśników.