Newsy

Piotr Rubik: Dzieci nie chcą wychodzić z mojego przedszkola. To dla mnie największa nagroda

2015-09-08  |  06:50

W przedszkolu Piotra Rubika dzieci biorą udział w zajęciach instrumentalnych i wokalnych, mają też styczność z żywą muzyką. Organizuje on bowiem tam próby przed koncertami. Muzyk twierdzi, że dzieci tak lubią jego przedszkole, że nie chcą z niego wychodzić.

Przedszkole muzyczne Rubik Music School istnieje od września 2014 roku. Piotr Rubik zdecydował, że będzie czynne także przez całe wakacje, aby zapewnić opiekę i rozrywkę dzieciom pracujących rodziców. Przez dwa miesiące dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych, i zabawach, również na świeżym powietrzu, oraz wycieczkach fakultatywnych. Z oferty mogły skorzystać także maluchy, które na co dzień nie uczęszczają do przedszkola Piotra Rubika.

– Dzieci nie chciały od nas wychodzić, a to jest chyba największa nagroda dla mnie, jako właściciela przedszkola mówi Piotr Rubik agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Muzyk ma nadzieję, że przedszkole nadal będzie się tak dobrze rozwijać, jak do tej pory. Zwłaszcza że oprócz regularnych zajęć zapewnia swoim podopiecznym dodatkowe atrakcje. Wszystkie próby przed koncertami muzyk przeprowadza właśnie w przedszkolu, aby dzieci, które do niego uczęszczają, miały na co dzień styczność z żywą muzyką.

– Jest to miejsce, w którym dzieci mogą się dowiedzieć, że muzyka to wielka frajda – mówi Piotr Rubik.

Od listopada do Rubik Music School zacznie uczęszczać także młodsza córka Piotra Rubika. Alicja skończy wówczas 2,5 roku. Już w wakacje uczestniczyła w niektórych zajęciach w przedszkolu i  jak twierdzi Rubik nie chciała wracać do domu. 

– Moja starsza córka, niestety, już jest za duża na przedszkole, ale chodzi do mnie na zajęcia dodatkowe, indywidualne lekcje śpiewu i gry na fortepianie – mówi Piotr Rubik.

Muzyk lubi pracę z dziećmi. Był opiekunem drużyny w talent show stacji TVN pt. „Mali giganci”, a od września jest jurorem w nowym programie tej telewizji. „Aplauz, aplauz!” to program, w którym uzdolnione wokalnie dzieci występują razem ze swoimi dorosłymi opiekunami.

 

 

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.