Newsy

Anna Powierza: W wakacje jadę z córką pod namiot rozkładany na dachu samochodu. Będziemy nad samym brzegiem jeziora

2025-06-25  |  06:16

Aktorka zaplanowała już część swojego urlopu i wręcz już nie może się doczekać wyjazdu pod namiot. Tym razem wybrała model montowany na dachu auta, co ma zapewnić większy komfort wypoczynku. Anna Powierza zaznacza, że w takiej wersji można funkcjonować bez żadnych ograniczeń. Nie zdradza jednak, kiedy dokładnie wyjeżdża ani jaką lokalizację wybrała. Wiadomo tylko, że będzie jej towarzyszyć córka, 11-letnia Helena.

Anna Powierza przekonuje, że wakacje pod namiotem to doskonały pomysł na letni wypoczynek, nawet z dzieckiem. Przed tym wyjazdem czuje dużo większą ekscytację niż w przypadku, gdyby miała lecieć do jakiegoś zagranicznego kurortu i spędzać czas na plaży pod palmami.

– W tym roku jadę z dzieckiem pod namiot. W zeszłym roku miałyśmy tę przygodę po raz pierwszy, wtedy z lekkim niepokojem, a w tym roku już naprawdę z dzikim entuzjazmem. W ogóle jest to fantastyczna forma spędzania czasu. Właśnie to, że się możemy rozbić blisko natury, że mamy taką supermiejscówkę nad samym brzegiem jeziora, z dużą liczbą znajomych, z ich dzieciakami, więc to na pewno będzie jeden z fajniejszych fragmentów wakacji – mówi agencji Newseria Anna Powierza.

Aktorka nie ukrywa, że rok temu miała wiele obaw związanych ze spaniem pod namiotem. Dotyczyły one przede wszystkim warunków atmosferycznych. Myślała, że będzie zimno i niewygodnie, że namiot nie ochroni ich przed silnym wiatrem czy ulewnym deszczem, a dodatkowo mogą im dokuczać jakieś robaki czy owady.

– To prawda, to też były moje największe obawy i myślałam sobie, co w momencie, kiedy wejdzie mi do namiotu pająk. Ale mam wrażenie, że te robaczki są coraz bardziej ogarnięte, bo do mojego namiotu nie wchodziły – mówi.

Tym razem Anna Powierza zrezygnowała z tradycyjnego namiotu na rzecz takiego modelu, który jest rozkładany na dachu samochodu, i już wie, że będzie to doskonałe miejsce do wypoczynku.

– W tym roku mamy namiot dachowy na samochodzie, w związku z tym nie martwię się już ani robaczkami, ani tym, że będzie mi niewygodnie – podkreśla.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.