Newsy

Radosław Figura: Wyobrażam sobie ciąg dalszy serialu „Magda M.”. Dostaję pytania o to nie tylko od czytelników i widzów, ale również od środowiska

2021-07-09  |  06:16

Niedawno odbyła się premiera drugiej książki prezentującej dalsze losy bohaterów serialu „Magda M.”. Autor publikacji „Magda M. Słoneczna strona” i jednocześnie scenarzysta kultowego serialu tłumaczy, że jest ona odpowiedzią na prośby miłośników poprzedniej części, która odniosła duży sukces sprzedażowy. Zaznacza, że czytelnicy bardzo często pytają go o ekranizacje opowieści. Chcieliby zobaczyć swoich ulubionych bohaterów ponownie na ekranie.

Serial TVN „Magda M.” w trakcie niespełna dwóch lat emisji doczekał się ogromnej rzeszy fanów. Mimo że od premiery ostatniego odcinka minęło już ponad 14 lat, widzowie nadal pamiętają burzliwą historię miłości młodych prawników – Piotra Korzeckiego oraz Magdaleny Miłowicz. Radosław Figura zaznacza, że właściwie codziennie za pośrednictwem social mediów dostaje pytania o filmową lub serialową kontynuację opowieści.

– To jest druga książka opowiadająca dalsze losy bohaterów serialu „Magda M.”. Napisałem ją, ponieważ właściwie od momentu premiery poprzedniej książki cały czas dostawałem wiadomości, czy będzie ciąg dalszy. Pomyślałem, że skoro jest tyle zaciekawionych osób, to może jest sens, by tę opowieść kontynuować. Pierwsza książka fantastycznie się sprzedała – do dzisiaj każdego dnia sprzedaje się pokaźna liczba egzemplarzy – mówi w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle Radosław Figura.

Magdalena Miłowicz oraz Piotr Korzecki nie byli jedyną parą, której przygody emocjonowały widzów serialu. Pisarz tłumaczy, że druga część książki spodoba się również fanom pozostałych postaci. Będzie można dowiedzieć się z niej, jak potoczyły się losy najlepszych przyjaciół głównych bohaterów.

– Wszyscy bohaterowie, którzy byli w pierwszej części, powrócą również w drugiej. Bardzo dużo się u niech zadzieje, ale nie tylko u nich. Czytelnikom bardzo brakowało postaci Marioli granej przez Kasię Bujakiewicz oraz Wojtka granego przez Bartka Kasprzykowskiego. W tej książce wracają i to z dużym przytupem – zaznacza.

Radosław Figura tłumaczy, że chociaż nie tworzył książek o dalszych losach bohaterów „Magdy M.” z myślą o kontynuacji serialu, jego wizja mogłaby zostać wykorzystana przez producentów i scenarzystów. Mówi, że widzowie zasypują go wiadomościami na ten temat. Ich zdaniem opowieść jest niezwykle plastyczna i warta przeniesienia na ekran.

– Wyobrażam sobie ciąg dalszy serialu, ponieważ książki są dalszym ciągiem historii tam zaprezentowanej. Wydawca Oskar Błachut po przeczytaniu pierwszej książki powiedział, że jest ona niezwykle filmowa i widzi w niej gotowy scenariusz. Jako scenarzysta prowadzi narrację za pomocą scen, ja patrzę na to w sposób literacki – wyjaśnia.

Mimo że oddanie widzów jest ogromne, nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie serial „Magda M.” doczekał się kontynuacji w postaci następnego sezonu. Jednak Radosław Figura zaznacza, że wiele osób przychylnie patrzy na ten projekt.

– Jeśli chodzi o powrót serialu na ekrany, nie tylko ja to sobie wyobrażam, ale także całe tłumy wielbicieli „Magdy M.”. Dostaję pytania na ten temat nie tylko od czytelników i widzów, ale również od środowiska i ludzi z branży. Nie wiem, czy serial kiedykolwiek będzie kontynuowany. To są poważne decyzje, podejmowane na bardzo wysokich stołkach. Jednak wszyscy się uśmiechamy do ludzi na tych stołkach, więc być może – zdradza.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Film

Przemysław Sadowski: Nie jestem zapraszany na castingi, bo nie mam odpowiedniej liczby followersów na Instagramie. To jest trochę przerażające

Aktor zauważa, że coraz częściej młodzi ludzie, którzy chcą zaistnieć w branży filmowej, wcale nie zaczynają swojej ścieżki zawodowej od kierunkowego wykształcenia i zdobywania umiejętności pod okiem fachowców, tylko od zaistnienia w sieci. Co więcej, takie działanie procentuje, bo jeśli ktoś zdobędzie na Instagramie dużą popularność, to automatycznie wzrasta zainteresowanie nim na rynku i dostaje propozycje nie tylko od reklamodawców, ale i od producentów. Zdaniem Przemysława Sadowskiego najlepszym weryfikatorem talentu, predyspozycji i potencjału jest teatralna scena. Na niej dokładnie widać każde potknięcie i brak przygotowania zawodowego.

Uroda

Karolina Pilarczyk: Nie jestem osobą, która spędza godziny przed lustrem. Wieczorowy makijaż na wielkie wyjścia zajmuje mi 15 minut

Drifterka zapewnia, że nie jest typem kobiety, która spędza godziny przed lustrem po to, by zrobić precyzyjny makijaż, przetestować nowości kosmetyczne czy też wykonać skomplikowane zabiegi pielęgnacyjne. Ma jednak swoje szybkie, ale skuteczne sposoby, dzięki którym może zadbać o skórę tak, by była gładka i promienna. Dużym ułatwieniem jest dla niej również makijaż permanentny, który pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Handel

W przyszłym roku podrożeją tylko najtańsze papierosy. Za kilka lat paczka papierosów będzie kosztować co najmniej 23 zł

Od 2022 roku wzrośnie akcyza na papierosy i alkohol, a według wyliczeń Ministerstwa Finansów paczka tradycyjnych papierosów zdrożeje o ok. 30 gr. Jednak branża tytoniowa wskazuje, że podwyżka będzie dwa razy wyższa, a przy planowanych dalszych wzrostach w 2027 roku paczka papierosów będzie kosztować co najmniej 23 zł. Co więcej, podrożeją tylko najtańsze papierosy, co może doprowadzić do załamania legalnego rynku i oznaczać skokowy wzrost szarej strefy. Analogiczna sytuacja miała już miejsce w latach 2011–2014, kiedy coroczne podwyżki akcyzy o 10 proc. doprowadziły do tego, że szara strefa objęła prawie 1/5 rynku. – Propozycje Ministerstwa Finansów są powrotem do tych negatywnych doświadczeń – podkreślają przedstawiciele firm tytoniowych.