Mówi: | Beata Adamczyk |
Funkcja: | lekarz medycyny estetycznej |
Firma: | salon urody Princess Academy |
Skóra szyi i dekoltu wymaga specjalnej pielęgnacji. Dobrym rozwiązaniem może mezoterapia
– Trzeba bardzo dbać o skórę szyi i dekoltu, ponieważ jest bardzo cieniutka, prawie pozbawiona tkanki tłuszczowej i ma niewiele gruczołów łojowych. Przez to bardzo łatwo ulega wysuszeniu i starzeniu, bo szybko zanikają włókna kolagenowe i elastyczne. Są to miejsca bardzo narażone na działanie promieniowania UV – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Beata Adamczyk, lekarz medycyny estetycznej z salonu urody Princess Academy.
Dermatolodzy radzą więc, by zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji skóry szyi i dekoltu: kremy nawilżające, balsamy, maseczki i peelingi.
– To, co jest najważniejsze, to chronić skórę przez stosowanie kremów z filtrami. Ważne też, żeby robić peelingi. Około jednego w tygodniu, ponieważ umożliwia to lepsze przyswajanie i wchłanianie kremów pielęgnacyjnych – mówi Beata Adamczyk.
Panie w średnim wieku, u których można zaobserwować zwiotczenie skóry powinny zdecydować się na zabiegi mezoterapii. Dzięki nim skóra staje się bardziej sprężysta, elastyczna, a drobne zmarszczki ulegają redukcji.
– Zabiegi polegają na wstrzykiwaniu w warstwę śródskórną różnego rodzaju substancji. Mogą to być koktajle, które zawierają witaminy, nukleotydy, substancje, które mają działanie antyutleniające, czyli wymiatają wolne rodniki. Te zabiegi powodują pobudzenie komórek skóry, czyli tzw. fibroblastów, do produkcji kolagenu. Kolejnym zabiegiem jest podanie nici tzw. PDO, które są substancją wchłanialną, utrzymują się w skórze około 6-9 miesięcy i powodują jej pogrubienie, dzięki czemu robi się bardziej napięta – tłumaczy Beata Adamczyk.
Specjaliści medycyny estetycznej zachęcają do tego, żeby zadbać o skórę szyi i dekoltu również przed wyjazdem na wakacje. Na specjalny zabieg trzeba umówić się mniej więcej dwa tygodnie przed planowanym urlopem.
– Zabiegiem świetnie przygotowującym do wyjazdu jest zabieg preparatem Princess Rich, ponieważ podajemy w skórę zarówno kwas hialuronowy, jak i glicerynę. Obie substancje silnie wiążą wodę, więc powodują świetne nawilżenie skóry. Jednocześnie odsuwają troszeczkę wierzchnią warstwę skóry od warstw głębszych, w których znajdują się włókna kolagenowe i elastyczne, przez co osłabiają szkodliwe działanie promieniowania UV – wyjaśnia Beata Adamczyk.
Cena zabiegów uzależniona jest od jakości i ilości zużytego preparatu. W przypadku mezokoktajli, cena jednej ampułki, czyli 10 ml, to ok. 500 zł. Jeżeli chodzi o nici PDO, minimalnie zaleca się ok. 10 nici na jeden zabieg. Cena jednej waha się od 60 do 100 zł. Aby zabiegi były skuteczne, należy wykonywać je w seriach.
Zabiegi mezoterapii są niemal bezbolesne i pacjentki nie muszą się do nich szczególnie przygotowywać. Przeciwwskazania do ich wykonania są rzadkie i są to między innymi : ciąża i karmienie, choroby tkanki łącznej, skazy krwotoczne, niewyrównana cukrzyca i nadciśnienie tętnicze.
Czytaj także
- 2024-12-27: Dwa konkursy w Agencji Badań Medycznych w 2025 roku. Do wzięcia 275 mln zł
- 2025-01-07: Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
- 2025-01-16: Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
- 2024-10-17: Sztuczna inteligencja coraz mocniej wchodzi w medycynę. Potrzebna wielka baza danych pacjentów
- 2024-10-31: Medycyna stylu życia zyskuje na znaczeniu. Może zapobiegać przewlekłym chorobom serca i nowotworom
- 2024-10-01: Pozytywne doświadczenia w podróży mogą poprawić kondycję fizyczną i psychiczną. Naukowcy zbadali to za pomocą teorii fizyki
- 2024-08-23: Paulina Sykut-Jeżyna: W czasie urlopu przez dwa tygodnie się nie malowałam. Bardzo lubię chodzić bez makijażu, ale moja praca go wymaga
- 2024-11-04: M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
- 2024-06-25: Grupa LUX MED szuka medycznych innowatorów. Najlepsi mogą liczyć na potężny zastrzyk finansowania
- 2024-06-20: Trwają prace nad zmianami w programie szczepień przeciwko HPV. Na razie zaszczepiła się jedna piąta uprawnionych nastolatków
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Jakub Rzeźniczak: Z szacunku dla żony odmówiłem udziału w „Tańcu z gwiazdami”. Do programu „Mówię Wam” nie pójdę ze względu na prowadzącego
Nie tylko producenci TVN-u chcieli widzieć w swoim formacie Jakuba Rzeźniczaka. Walczył o niego również Polsat, proponując mu udział w nowej edycji „Tańca z gwiazdami”. Były piłkarz nie wystąpi jednak na parkiecie, bo jak podkreśla, w tym momencie nie czułby się komfortowo w tym programie. Nie chce bowiem prowokować dwuznacznych sytuacji i dostarczać swojej żonie powodów do niepokoju czy zazdrości.
Konsument
Będzie ubywać mięsa na stołach Polaków. Eksperci radzą ograniczyć spożycie nawet o dwie trzecie
Produkcja zwierzęca nie zniknie, ale będzie musiała zostać ograniczona – oceniają eksperci rynku żywności i podkreślają, że przemawiają za tym zarówno względy zdrowotne, jak i środowiskowe. Obecnie przeciętny Polak zjada ok. 75 kg mięsa rocznie, a wskazywana przez dietetyków zdrowa granica to ok. 20–25 kg.
Podróże
Radosław Majdan: W ferie jedziemy z chłopcami w góry. Nie umiem jeździć na nartach i nie ciągnie mnie na stok
W przerwie między nagraniami do różnych projektów telewizyjnych i internetowych były piłkarz, a obecnie komentator sportowy wybiera się na odpoczynek. W planach są dwa kierunki: najpierw zagraniczny kurort narciarski, a później jakieś egzotyczne miejsce. Radosław Majdan zaznacza jednak, że sam nie potrafi jeździć na nartach, bo jako zawodowy sportowiec miał zapisane w kontrakcie, że nie może ryzykować na stoku. Ten wyjazd organizuje jednak z myślą o synach i ma nadzieję, że najmłodszy Heniu też szybko połknie bakcyla jak jego bracia.