Newsy

Anna Powierza: powstrzymanie się od biegania lub jazdy konnej wymaga ode mnie dużego wysiłku

2017-02-02  |  06:15

Sport to darmowe endorfiny  twierdzi gwiazda serialu „Klan”. Aktorka nigdy nie miewa problemów z motywacją do biegania lub jazdy konnej, nawet przy niesprzyjającej zimowej pogodzie. Problemem jest dla niej raczej powstrzymanie się od ulubionych form ruchu, nawet w trosce o zdrowie przed zbliżającą się premierą w teatrze.

Anna Powierza od dziecka uwielbia aktywność fizyczną. Jej ulubione dyscypliny sportu to jazda konna, jazda na rowerze i bieganie. Ze sportowej pasji gwiazda serialu „Klan” nie zrezygnowała do ostatnich tygodni ciąży. Twierdzi, że nigdy nie ma problemu z utrzymaniem motywacji, nawet w zimie, gdy panują ujemne temperatury.

Uwielbiam ruch, to są takie endorfiny za darmo, w związku z tym zawsze i wszędzie polecam każdemu – mówi Anna Powierza agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Aktorka twierdzi, że problemem jest dla niej raczej powstrzymanie się od aktywności fizycznej. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy zdrowy rozsądek bierze górę nad sportową pasją. Tuż przed premierą spektaklu „SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw” gwiazda zrezygnowała z biegania na świeżym powietrzu, obawiając się ewentualnych problemów z gardłem.

Muszę się bardzo motywować, kiedy nie mogę wyjść ze względów np. na to, że drapie mnie w gardle, robię się podziębiona. Wymaga to ode mnie dużego wysiłku powstrzymania się od wyjścia i np. niepobiegania, albo nie pójścia na konie – mówi Anna Powierza.

Aktywność fizyczna pomogła gwieździe wrócić do formy po urodzeniu dziecka. Wzmacnia też wrodzony optymizm aktorki i zapewnia stałe dobre samopoczucie.

– Mnie zawsze wszyscy zarzucali, że ja się zawsze cieszę albo śmieję. I nawet w poważnych sytuacjach zawsze jakoś znajduję coś pozytywnego, więc to jest chyba wrodzona rzecz powiększona przez sport – mówi Anna Powierza.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.