Newsy

Katarzyna Dziurska: Trenuję dwa razy dziennie, sześć–siedem razy tygodniowo do profesjonalnej walki bokserskiej. Są jej przeciwnicy, dla których jestem nowym wynalazkiem

2022-10-31  |  06:27

Instruktorka fitnessu zdążyła się już przekonać, że boks jest sportem, który wymaga wielu umiejętności na najwyższym poziomie. Pięściarz musi być bowiem odważny, odporny i silny. Ważne są również zdolności analityczne. Katarzyna Dziurska przyznaje jednak, że z dużą determinacją zdecydowała się przekroczyć próg tej dyscypliny i pod okiem fachowców rozpoczęła przygotowania do profesjonalnej walki. Choć wiele osób ją w tym wspiera, to nie brakuje również przeciwników i wątpiących. Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy stoczy pierwszy profesjonalny pojedynek.

Nie da się porównywać dyscyplin sportowych pod kątem ich trudności, ponieważ każda z nich jest unikalna i osiągnięcie poziomu mistrzowskiego wymaga ogromnych nakładów czasu i pracy. Jedną z bardziej wymagających jest jednak boks. Dziurska wspomina, że jej przygoda z tym sportem zaczęła się zupełnie przypadkowo.

– Moja pasja do boksu zaczęła się dwa lata temu z pojedynczego pójścia na boks, żeby urozmaicić swoje życie sportowe. I to przerodziło się w pasję, którą bardzo mocno udoskonalam, chcę się rozwijać. Z tej zajawki powstał też pomysł, żebym się sprawdziła w zawodowej walce bokserskiej, więc teraz od dłuższego czasu już przygotowuję się do niej bardzo profesjonalnie z trenerem od przygotowania motorycznego, z trenerem od boksu – mówi agencji Newseria Lifestyle Katarzyna Dziurska.

Trenerka z dużą ekscytacją rozpoczyna nowy rozdział swojego sportowego życia i ma nadzieję, że przyniesie jej on sporo zadowolenia. Jak przekonuje, boks to dla niej wyzwanie, którego podejmuje się z wielu powodów.

– Zależy mi na tym, żeby rozwijać się jak zawodowy sportowiec, teraz już w innej dziedzinie. Jest to dla mnie zupełnie nowa dyscyplina, nowe środowisko, ale najważniejsza jest ta droga, to, ile faktycznie nie tylko mój organizm potrafi znieść, ale też moja psychika, mój umysł. Bo jednak dla większości boks jest bardzo agresywnym sportem, a dla mnie jest to świetna dyscyplina, która wymaga mocnego myślenia i skupienia się podczas walki. I tego chcę się nauczyć. Oczywiście będę robiła wszystko, żeby wygrać tę walkę, ale to właśnie ta droga, którą teraz przechodzę, jest dla mnie najważniejsza i na pewno pozwoli mi na większy rozwój. A później pokażę to, co potrafię, już w ringu – mówi.

Katarzyna Dziurska podkreśla jednak, że nie wie jeszcze, kiedy stanie na ringu. Konkretna data walki zostanie dopiero ustalona.

– Jak tylko będzie wiadomo, kiedy będę walczyła, to oczywiście powiadomię media – mówi.

Teraz sportsmenka skupia się na przygotowaniach i wie, że nie może pozwolić sobie na żadne zaniedbanie. Każdy trening to dla niej duży krok naprzód.

– Trenuję dwa razy dziennie, sześć–siedem razy w ciągu tygodnia, rano są treningi bokserskie, po południu treningi motoryczne, które przygotowują mnie pod kątem siły, wytrzymałości, po prostu wzmacniają te parametry. Jest to więc bardzo intensywne, więc jak prawdziwy sportowiec jem, śpię, trenuję i regeneruję się. Oczywiście też muszę znaleźć czas na pracę, bo razem z moim partnerem prowadzimy platformę, na której swoją postawą chcemy motywować innych do zmian nawyków, do zdrowego stylu życia i do spełniania swoich marzeń – mówi.

Katarzyna Dziurska przekonuje, że boks i udział w profesjonalnej walce jest dla niej właśnie spełnieniem jednego z jej zawodowych marzeń. Na ringu zamierza więc dać z siebie wszystko i nie zawieść tych, którzy w nią uwierzyli.

– Jestem bardzo pozytywnie nastawiona, mam wokół siebie sztab świetnych ludzi, ogromne wsparcie mojego partnera i mojej grupy, do której należę, więc wszyscy we mnie bardzo mocno wierzą. Oczywiście są też przeciwnicy, bo jestem nowym wynalazkiem, przyszłam z zupełnie innej dyscypliny sportu, więc dużo osób też we mnie wątpi. Ale ja robię swoje, spełniam marzenia i chcę pokazać, że w wieku 34 lat można osiągać sukcesy, nawet zaczynając coś od zera – dodaje.

Z grupą KnockOut Promotions Katarzyna Dziurska podpisała trzyletni kontrakt.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Maria Sadowska: Często kupujemy ubrania tylko na jeden sezon, a powinniśmy recyklingować modę. Ja jestem królową second handów

Wokalistka zauważa, że co kilka miesięcy do sprzedaży trafiają nowe kolekcje ubrań, a te, które jeszcze nie są zniszczone i mogłyby się przydać innym, lądują na śmietniku. Podobnie jest z różnymi urządzeniami elektronicznymi, sprzętem RTV i AGD. Nowe modele z dnia na dzień wypierają starsze, a góra elektrośmieci stale rośnie. Maria Sadowska apeluje więc, by zadać sobie trochę trudu i niepotrzebne telefony, tablety czy komputery oddać do odpowiedniego punktu, z którego trafią do recyklingu i utylizacji. Artystka docenia też kreatywność swojego męża, który maluje obrazy na starych, skórzanych kurtkach i tworzy w ten sposób nietuzinkowe elementy garderoby.

Media

Edyta Herbuś: Program „Tańcząca ze światem” łączy ze sobą moją pasję do podróży, tańca i odkrywania świata. Podczas nagrań wskakuję z jednej półki energetycznej w drugą

W nowej odsłonie programu „Tańcząca ze światem” Edyta Herbuś zabierze widzów do Jordanii. Jak zaznacza, plan wyjazdu był bardzo intensywny. Przez dziewięć dni ekipa realizująca pracowała po 12 godz., by pokazać niezwykłe, kulturowe i historyczne bogactwo tego fascynującego kraju. Tancerka zdradza też, że te wyjątkowe miejsca pozwoliły jej odkryć w sobie uśpione pokłady wrażliwości i stały się powodem wielu wzruszeń.

Konsument

Brytyjscy naukowcy dowiedli, że odczuwania szczęścia można się nauczyć. Trzeba jednak stale to ćwiczyć

Sześcioletnie badania, połączone z prowadzeniem kursów uczących tego, jak poprawić samopoczucie i stać się człowiekiem szczęśliwym, wykazały, że stosując odpowiednie strategie, można uzyskać zadowalające rezultaty. Przejście kursu prowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Bristolskiego umożliwia poprawę parametrów świadczących o samopoczuciu nawet o 15 proc. Okazuje się jednak, że zalecane ćwiczenia należy wykonywać trwale – w przeciwnym razie następuje regres do poziomu sprzed ich wdrożenia. Dobre wyniki badań skłoniły ich autora do wydania poradnika. Jego polskojęzyczna wersja ukaże się w maju.