Newsy

Walentynki podzieliły gwiazdy – Dorotę Gardias, Martę Wiśniewską, Annę Popek, Agnieszkę Cegielską i Aleksandrę Szwed

2014-02-14  |  07:20
Mówi:Dorota Gardias
Danuta Błażejczyk
Marta Wiśniewska
Anna Gzyra
Anna Popek
Tomasz Szczepanik
Agnieszka Cegielska (prezenterka)
Aleksandra Szwed
  • MP4
  • Świętowanie Dnia Zakochanych, czyli popularnych walentynek od lat dzieli Polaków. Jedni uważają, że to świetna okazja do celebrowania miłości w niecodzienny sposób, inni upatrują w tym jedynie biznes związany z produkcją serduszek i imprez dla zakochanych. Wśród polskich gwiazd opinia jest również podzielona.

    Wiele gwiazd chętnie będzie dziś świętować i popiera obchodzenie Dnia Zakochanych.

    Dużo osób ciężko pracuje. Są zabiegane, nie mają czasu, żeby się zatrzymać i spędzić z ukochaną osobą sam na sam kilka chwil. To fajna okazja, żeby zrobić dobrą kolację, żeby kupić i otrzymać prezenty  –  mówi pogodynka Dorota Gardias.

    Na brak czasu na wyrażanie miłości bliskim w życiu codziennym narzeka także tancerka i piosenkarka Marta Wiśniewska.

    Fajnie, że jest taki cudowny dzień jak walentynki, gdzie wszystko jest piękne, czerwone, ma wielkie serce. Ja się wkręcam w ten klimat. Możemy się wtedy  przez chwile zatrzymać, pójść do kina, mocniej ścisnąć za rękę. To jest cudowne tłumaczy Mandaryna swoje poparcie dla walentynek.

    Z kolei zdaniem piosenkarki Danuty Błażejczyk każda okazja do tego, aby spędzić miło czas, jest wskazana, a walentynki temu właśnie służą. Podobnego zdania jest Anna Popek.

    Kupię drobiazg moim córkom, bo bardzo je kocham i chcę, żeby o tym wiedziały. To są symboliczne, praktyczne rzeczy – zdradza dziennikarka.

    Nie wszyscy jednak są entuzjastami tego święta. Na pewno Dnia Zakochanych nie będzie obchodzić Aleksandra Szwed

    Nie toleruję za bardzo tego święta, bo nie rozumiem, dlaczego raz do roku mamy się kochać bardziej, kochać mocniej przez to, że ktoś coś ustalił w kalendarzu. Poza tym święty Walenty był patronem ludzi chorych na umyśle, więc pozdrawiam wszystkich zakochanych. Bo tutaj od tego stanu jest blisko bez wątpienia – stwierdza Aleksandra Szwed.

    Agnieszka Cegielska również nie ma potrzeby organizowania wyjątkowego dnia 14 lutego.

    Jestem 11 lat po ślubie, więc walentynki mam codziennie od 11 lat – mówi pogodynka i zdradza, że w tym dniu akurat będzie pracować do późnego wieczora.

    W Polsce walentynki są obchodzone od lat 90. Przyszły do nas z krajów anglosaskich. Święto spodobało się szczególnie młodym ludziom, którzy w tym dniu obdarowują ukochanych serduszkami, kwiatami i organizują wyjątkowe randki.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Media

    Maja Sablewska: Musieliśmy przeformatować mój program, bo zmienia się moda i społeczeństwo. Jest więcej tolerancji, a kobiety są bardziej odważne

    Stylistka zaznacza, że w swoim programie nie działa pochopnie i na oślep, a wszystkie metamorfozy poprzedzone są szczerą rozmową z bohaterkami. Z obserwacji Mai Sablewskiej wynika, że kobiety są coraz bardziej odważne w kwestii wyglądu i ubioru, nie boją się eksperymentować, chętnie szukają inspiracji i już nie przejmują się tak bardzo krytyką innych osób.  W kolejnej formatu „10 lat młodsza w 10 dni z Sablewską” jego gospodyni musi więc dostosować się do zmieniających się warunków i sprostać wymaganiom uczestniczek.

    Uroda

    Paulina Sykut-Jeżyna: W czasie urlopu przez dwa tygodnie się nie malowałam. Bardzo lubię chodzić bez makijażu, ale moja praca go wymaga

    Prezenterka nie ukrywa, że czasem lubi odpocząć od telewizyjnego looku i jeśli tylko może, to rezygnuje z perfekcyjnego makijażu, jaki jest koniecznością w pracy przed kamerami. W swoich mediach społecznościowych również nie unika zdjęć, na których pokazuje, jak wygląda bez filtrów i make-upu. Paulina Sykut-Jeżyna podkreśla, że bardziej niż na kosmetyki kolorowe stawia na pielęgnacyjne. Szczególnie dba o odpowiednie nawilżenie skóry, by zawsze była gładka i promienna.

    Ochrona środowiska

    Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

    Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.