Newsy

Walentynki podzieliły gwiazdy – Dorotę Gardias, Martę Wiśniewską, Annę Popek, Agnieszkę Cegielską i Aleksandrę Szwed

2014-02-14  |  07:20
Mówi:Dorota Gardias
Danuta Błażejczyk
Marta Wiśniewska
Anna Gzyra
Anna Popek
Tomasz Szczepanik
Agnieszka Cegielska (prezenterka)
Aleksandra Szwed
  • MP4
  • Świętowanie Dnia Zakochanych, czyli popularnych walentynek od lat dzieli Polaków. Jedni uważają, że to świetna okazja do celebrowania miłości w niecodzienny sposób, inni upatrują w tym jedynie biznes związany z produkcją serduszek i imprez dla zakochanych. Wśród polskich gwiazd opinia jest również podzielona.

    Wiele gwiazd chętnie będzie dziś świętować i popiera obchodzenie Dnia Zakochanych.

    Dużo osób ciężko pracuje. Są zabiegane, nie mają czasu, żeby się zatrzymać i spędzić z ukochaną osobą sam na sam kilka chwil. To fajna okazja, żeby zrobić dobrą kolację, żeby kupić i otrzymać prezenty  –  mówi pogodynka Dorota Gardias.

    Na brak czasu na wyrażanie miłości bliskim w życiu codziennym narzeka także tancerka i piosenkarka Marta Wiśniewska.

    Fajnie, że jest taki cudowny dzień jak walentynki, gdzie wszystko jest piękne, czerwone, ma wielkie serce. Ja się wkręcam w ten klimat. Możemy się wtedy  przez chwile zatrzymać, pójść do kina, mocniej ścisnąć za rękę. To jest cudowne tłumaczy Mandaryna swoje poparcie dla walentynek.

    Z kolei zdaniem piosenkarki Danuty Błażejczyk każda okazja do tego, aby spędzić miło czas, jest wskazana, a walentynki temu właśnie służą. Podobnego zdania jest Anna Popek.

    Kupię drobiazg moim córkom, bo bardzo je kocham i chcę, żeby o tym wiedziały. To są symboliczne, praktyczne rzeczy – zdradza dziennikarka.

    Nie wszyscy jednak są entuzjastami tego święta. Na pewno Dnia Zakochanych nie będzie obchodzić Aleksandra Szwed

    Nie toleruję za bardzo tego święta, bo nie rozumiem, dlaczego raz do roku mamy się kochać bardziej, kochać mocniej przez to, że ktoś coś ustalił w kalendarzu. Poza tym święty Walenty był patronem ludzi chorych na umyśle, więc pozdrawiam wszystkich zakochanych. Bo tutaj od tego stanu jest blisko bez wątpienia – stwierdza Aleksandra Szwed.

    Agnieszka Cegielska również nie ma potrzeby organizowania wyjątkowego dnia 14 lutego.

    Jestem 11 lat po ślubie, więc walentynki mam codziennie od 11 lat – mówi pogodynka i zdradza, że w tym dniu akurat będzie pracować do późnego wieczora.

    W Polsce walentynki są obchodzone od lat 90. Przyszły do nas z krajów anglosaskich. Święto spodobało się szczególnie młodym ludziom, którzy w tym dniu obdarowują ukochanych serduszkami, kwiatami i organizują wyjątkowe randki.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Zdrowie

    Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta

    Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.

    Moda

    Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

    Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.

    Infrastruktura

    Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

    Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.