Newsy

Sylwia Szostak: związek jest udany wtedy, kiedy dwoje ludzi traktuje się jak jedność i kocha nie za, a pomimo

2018-07-30  |  06:50
Mówi: Sylwia Szostak, trenerka, modelka fitness

Akop Szostak, trener osobisty, kulturysta, zawodnik MMA

 • MP4
 • Sylwia i Akop Szostakowie podkreślają, że ich związek nie jest idealny. Jak wszyscy mają swoje wzloty i upadki, czasami pojawiają się też nieporozumienia, ale starają się na bieżąco wyjaśniać wszystkie nieścisłości. A najczęściej wynikają one z tego, że obydwoje są bardzo kreatywni i mają po sto pomysłów na minutę. I chociaż zawsze dają sobie 100 proc. wsparcia i wierzą w siebie nawzajem, to nie zawsze są całkowicie przekonani do wizji partnera.

  Na pytanie, jaka jest jej definicja małżeństwa, Sylwia Szostak odpowiada bez zastanowienia, że związek jest udany wtedy, kiedy dwoje ludzi traktuje się jak jedność i kocha nie za, a pomimo. Trenerka podkreśla, że podstawą udanego związku jest szczera rozmowa. Zamiast udawać, że wszystko jest OK, warto przedstawić drugiej osobie swoje argumenty i próbować osiągnąć kompromis.

  – Jak związek opiera się na szczerości, ludzie nie ukrywają niczego przed sobą, to wszystko idzie ku dobremu. Dlatego przede wszystkim ważna jest szczerość w stosunku do siebie – mówi agencji Newseria Sylwia Szostak, trenerka, modelka fitness.

  Z kolei Akop Szostak klucz do udanego związku widzi w różnicy charakterów.

  – Ona jest podła, ja sympatyczny – mówi Akop Szostak, trener osobisty, kulturysta, zawodnik MMA

  Sylwia Szostak wspomina, że połączyła ich wspólna pasja.

  – Spotkaliśmy się przy okazji kursów, bo chciałam zweryfikować swoją wiedzę i okazało się, że Akop jest tam wykładowcą. Natomiast rok wcześniej Akop próbował wyrywać moją kumpelę, ale wtedy jeszcze nie mieliśmy się ku sobie, napisałam do niego wiadomość, w której strasznie go ochrzaniłam, że jest totalnie niepoważny, niedojrzały i żeby dał sobie spokój. Wtedy się poznaliśmy – mówi Sylwia Szostak.

  Wtedy nic nie wskazywało na to, że los połączy ich drogi i stworzą dobraną parę.

  – Wtedy oboje trwaliśmy w związkach, w których najwyraźniej nie byliśmy szczęśliwi i tak to wyszło – mówi Sylwia Szostak.

  Żona Akopa Szostaka w ostatnich latach przeszła ogromną metamorfozę. I choć mąż wspiera ją we wszystkim, co robi, to jak podkreśla, na swoją markę pracowała sama, bo jest osobą samodzielną, bardzo upartą i wszystko chcę robić według własnego planu.

  – Ona jest tak uparta, że to była jej decyzja, nawet nie byłem przeciwny na początku. Zawsze wychodziłem z założenia, że w domu jest miejsce dla jednego sportowca, więc Sylwia całą swoją pozycję wywalczyła sama – mówi Akop Szostak.

  – Akop dwa związki wstecz był z zawodniczką, więc wie, że to jest dosyć trudne funkcjonować w domu, w którym dwie osoby są czynne w sporcie. Przyszłam na kurs zweryfikować swoją wiedzę, więc już 3–4 lata wcześniej trenowałam i miałam plany w związku z tym. Natomiast jeszcze nie do końca wtedy miałam plany startowe, to się pojawiło po drodze, mimo że od tego też mnie Akop odwodził, jak zaczęliśmy już być ze sobą. Jakoś to się wszystko potoczyło, teraz staramy się wzajemnie siebie napędzać, tylko Akop odszedł już dawno od sportów sylwetkowych, więc teraz jego świat to MMA, w którym mu kibicuję – mówi Sylwia Szostak.

  Para na razie nie myśli o wakacjach. Najbliższe miesiące będą dla nich bardzo pracowite.

  – Walka jest 6 października. Teraz trzeba więc trenować, rozwijać się, zdobywać nowe umiejętności, a później będziemy odpoczywać – mówi Akop Szostak.

  Czytaj także

  Więcej ważnych informacji

  Komunikat

  Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

  Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

  Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

  Jak korzystać z materiałów Newserii?

  Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

  Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

  Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

  Jedynka Newserii

  Jedynka Newserii

  Media

  Monika Zamachowska: Nie pozwólmy sprowadzić młodych kobiet w mediach do stereotypu „ładnej laski”. Myślę, że jest w nich dużo więcej

  Niedawno kinową premierę miał film „Gorący temat” w reżyserii Jaya Roacha. Produkcja oparta jest na autentycznych wydarzeniach i porusza temat molestowania seksualnego w jednej z największych stacji telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych. Zdaniem Moniki Zamachowskiej film nie jest wystarczająco wnikliwy i pozostawia spory niedosyt. Prezenterka tłumaczy, że z problemem przemocy seksualnej można spotkać się również w polskich mediach.

  Moda

  Karolina Pilarczyk: Nie mogę zrozumieć, dlaczego kobiety zakładają futra. Wygląda się w nich jak bezkształtna bryła

  Drifterka jest przeciwniczką naturalnych futer. Tłumaczy, że zabijanie niewinnych zwierząt świadczy o okrucieństwie i bezmyślności społeczeństwa, które na to pozwala. Według Karoliny Pilarczyk kobiety powinny zrezygnować z tego typu okryć również dlatego, że zniekształcają one sylwetkę i dodają kilogramów. W konsekwencji nie wygląda się w nich atrakcyjnie.

  Technologie

  Nowe technologie coraz szerzej wchodzą do teatru. Reżyserzy spektakli chętnie sięgają po rozszerzoną i wirtualną rzeczywistość

  Teatr coraz częściej eksperymentuje z nowymi technologiami. W spektaklach wykorzystuje wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość. Dzięki nowym technikom widzowie sami decydują, co oglądają i w jakiej kolejności. Wystarczy zmienić okulary, by zmienić perspektywę. Największe sceny stosują technologię przechwytywania ruchu do stworzenia obrazu następnie projektowanego na scenę. Także polskie teatry sięgają po wirtualną rzeczywistość. Biesy VR” w STUDIU teatrgalerii to spektakl-wystawa, który zaciera granicę między teatrem a sztukami wizualnymi.

   

  Żywienie

  Niektóre produkty spożywcze działają jak kosmetyki. Jedzenie ich pomoże zwalczyć problemy z cerą

  Dieta bogata w składniki odżywcze jest podstawą w walce z niedoskonałościami skóry. Aby mieć piękną i promienną cerę, należy przede wszystkim dobrać codzienny jadłospis do indywidualnych potrzeb organizmu. Niektóre produkty spożywcze mają bowiem specjalne właściwości, które pomagają uporać się z rozszerzonymi porami, nadmiernym wydzielaniem serum czy różnego typu podrażnieniami.