Newsy

Tomasz Kammel: Marzena Rogalska jest dla mnie absolutnie wymarzoną partnerką

2014-08-29  |  06:50

Zmiany wśród par prowadzących „Pytanie na śniadanie”. Z porannym programem Dwójki żegna się aktor Jacek Rozenek, nowym partnerem Iwony Radziszewskiej będzie Łukasz Nowicki, a Tomasz Kammel stworzy duet z Marzeną Rogalską. Prezenter nie kryje satysfakcji z tego, że szefowie stacji zdecydowali się właśnie na takie zestawienie.

Marzena jest dla mnie, poza Ulą, absolutnie wymarzoną partnerką, mamy już wspólne doświadczenia, bo razem pracowaliśmy. To jest decyzja naszych szefów ściśle konsultowana z nami, bo oni nas bardzo dobrze znają i kiedy przychodzi do zmian, to proponują nam takie zestawienia osobowościowe, żebyśmy mogli wypaść jak najlepiej. To są przemyślane, przeanalizowane decyzje i jestem przekonany, że dobre – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Tomasz Kammel, prezenter.

Do tej pory Tomasz Kammel tworzył duet z Urszulą Chińcz, a Marzena Rogalska z Łukaszem Nowickim. Kammel podkreśla, że cieszy się na współpracę z Marzeną Rogalską, bo wie, że ma do czynienia z profesjonalistką, na którą może liczyć w każdej chwili.

Przede wszystkim lubi ludzi, jest gotowa na żarty i pogodna. A jeśli chodzi o część profesjonalną, to ma poczucie timingu. Timing to angielskie słowo oznaczające pewien określony rytm, który polega na tym, że kiedy mówi Marzena, to nie mówię ja. I nie zamieniamy się w kurzą fermę, gdzie wszyscy wydają z siebie odgłosy – wyjaśnia Tomasz Kammel.

W nowym sezonie „Pytanie na śniadanie” poprowadzą cztery, a nie jak dotychczas pięć par. Stacja zrezygnowała ze współpracy z Jackiem Rozenkiem, natomiast Chińcz będzie przygotowywać felietony i relacje na żywo.

Ula przez pewien czas będzie też zajmowała się swoimi własnymi projektami, m.in. książką poświęconą swojemu tacie – tłumaczy Tomasz Kammel.

Bez zmian pozostają duety: Anna Popek i Michał Olszański oraz Monika Zamachowska i Tomasz Wolny. Natomiast Łukaszowi Nowickiemu będzie teraz partnerować Iwona Radziszewska. W programie pojawią się również nowe twarze. Modelka Karolina Malinowska poprowadzi cykl „Misja Mama”, kierowca rajdowy Klaudia Podkalicka – „Kobieta za kierownicą”, a aktorka Agata Nizińska – „Kulturę od kuchni”.

„Pytanie na śniadanie” można oglądać w telewizyjnej Dwójce od poniedziałku do soboty w godz. 8:00–11:00.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.