Mówi: | Wojciech Ostryński |
Firma: | Hamski Barber |
Codzienna pielęgnacja brody wymaga stosowania olejków nawilżających. Ważne jest też jej regularne szczotkowanie
W pielęgnacja brody podstawowym rekwizytem jest specjalna szczotka. Regularne szczotkowanie brody nie tylko poprawia jej kształt, lecz także dzięki przywróceniu produkcji sebum do właściwego poziomu nadaje jej naturalny zdrowy połysk. Do codziennej pielęgnacji warto również stosować nawilżające olejki, które są niezwykle przydatne w walce z łuszczącym się naskórkiem i wysychającą pod brodą skórą. Przynajmniej raz w miesiącu trzeba też odwiedzać barbera.
Salony, w którym panowie mogą podciąć i wystylizować brodę, zyskują coraz więcej stałych klientów. Na wizytę u renomowanego golibrody trzeba się zapisywać ze sporym wyprzedzeniem.
– Najpierw jest wykonywane strzyżenie brody, potem następuje jej pielęgnacja. Są różnego rodzaju kartacze, szczotki, specjalne wygładzające, wyczesujące, co też daje nam dokładność w pracy. Żeby broda w całości wyglądała odpowiednio elegancko i żeby był zachowany był styl, trzeba ewentualnie brakujące lub wystające elementy dociąć. Nie może też być dysproporcji, jeżeli chodzi o kształt twarzy. Brody muszą być dostosowane do kształtu twarzy – mówi agencji Newseria Lifestyle Wojciech Ostryński, Hamski Barber.
W takich salonach mężczyźni mogą także kupić kosmetyki niezbędne do pielęgnacji zarostu.
– Są brody twardsze, miększe, gęściejsze, mniej objętościowe, dłuższe, krótsze. Dostępne są więc przeróżne mydła, pomady, pasty, olejki. W pielęgnacji domowej stosowane są również produkty zmiękczające tak, żeby brody nie były kłujące, drażniące, żeby też odpowiednio rosły. Chodzi o to, żeby nie było dzikiej brody, tylko była ona zadbana i równa – podkreśla Wojciech Ostryński.
Dlatego regularna domowa pielęgnacja jest bardzo ważna – najlepiej 1–2 razy dziennie, w zależności od gęstości i rodzaju włosów. Absolutnym must have każdego brodacza są specjalne olejki. Ich używanie jest koniecznością, bowiem podczas zapuszczania brody spada produkcja sebum. W konsekwencji skóra zaczyna wysychać i staje się podatna na podrażnienia. Dlatego tak istotną kwestią jest odpowiednie nawilżanie nie tylko brody, lecz także skóry twarzy.
– Olejek nawilża, chroni przed pochłanianiem obcych zapachów i powoduje, że broda lepiej rośnie, nie kłuje. Są olejki nieświecące, matowe. Czasem są włosy bardziej oporne, trudniejsze, w związku z tym należy je częściej nawilżać, częściej czesać. Olejek też możemy bardziej wetrzeć w skórę, ponieważ skóra pod brodą mniej oddycha, więc też należy ją natłuścić – mówi Wojciech Ostryński.
Dodatkowo olejek zamyka włos, chroniąc brodę przed zapachami otoczenia takimi jak spaliny, jedzenie czy papierosy. A dzięki składnikom eterycznym doskonale pachnie i jest w stanie spokojnie zastąpić nawet najlepsze perfumy.
Czytaj także
- 2020-12-23: Najnowsze badania potwierdzają, że brodaci handlowcy są skuteczniejsi. Dzięki zarostowi notują nawet trzykrotnie wyższe wyniki sprzedaży, także w internecie
- 2020-05-20: Otwarcie salonów fryzjerskich - III etap odmrażania gospodarki [przebitki]
- 2017-02-27: Moda na brody wciąż trwa. Podkreślają indywidualny, niezależny styl życia właścicieli
- 2016-12-09: Sławomir Uniatowski: zgolenie zarostu to był prezent dla samego siebie na nowy rok
- 2017-01-24: Umiejętnie stosowane olejki nie obciążają włosów. Szczególnie sprawdzają się przy włosach suchych i łamliwych
- 2016-08-10: Ekstrakt z konopi ma szerokie działanie lecznicze. Łagodzi objawy choroby Parkinsona, padaczki i depresji
- 2015-12-15: Nergal o swoim salonie: Odniosłem sukces. Kalendarz jest pełny
- 2015-04-03: Piotr Kędzierski rzuca wyzwanie mężczyznom i zachęca ich do walki na brody
- 2015-03-27: Nergal: Faceci pokochali mój barber shop. Codziennie mamy średnio 50 klientów
- 2015-02-03: Zbyt krótki sen zwiększa podatność na infekcje
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Dziś premiera drugiego albumu Wiktora Dyduły. „Serwuję dużą gamę najróżniejszych emocji”
Artysta jest niezwykle podekscytowany premierą swojego drugiego albumu, bo jak podkreśla, podaje słuchaczom siebie „na widelcu”, bez żadnych filtrów i zbędnych masek. Serwuje wszystko to, co odczuwa: smutek, radość, niepokój, nadzieję, a przede wszystkim miłość. Wiktor Dyduła zaznacza, że płyta „Tak jak tutaj stoję” dedykowana jest tym, którzy w muzyce cenią szczerość i prawdziwe emocje bez lukru. Krążek zawiera 12 emocjonalnych piosenek, w tym odtworzony 40 mln razy, nominowany do Fryderyków 2025 singiel „Tam słońce, gdzie my”.
Telekomunikacja
Wykluczenie cyfrowe szczególnie dotyka generacji silver. T-Mobile wystartował z darmowymi kursami z obsługi smartfona

44 proc. Polaków w 2023 roku posiadało przynajmniej podstawowe kompetencje cyfrowe przy średniej unijnej na poziomie 56 proc. – wynika z danych Eurostatu. Dla grupy osób powyżej 55. roku życia odsetek ten wynosi kilkanaście procent. T-Mobile – w ramach projektu „Sieć Pokoleń” – burzy cyfrowe bariery oraz pokazuje, jakie możliwości daje technologia. W tym prowadzi cykl warsztatów stacjonarnych oraz udostępnia kurs online z podstaw obsługi smartfona.
Konsument
Spada spożycie alkoholu wśród młodzieży. Coraz mniej nastolatków wskazuje na jego łatwą dostępność

Alkohol jest najbardziej rozpowszechnioną wśród polskiej młodzieży substancją psychoaktywną, choć jego spożycie przez nastolatków znacznie spadło w ciągu trzech ostatnich dekad. Wciąż spory odsetek 15–16-latków uważa, że alkohol jest dla nich łatwo dostępny, ale o ile w przypadku piwa spadek w tym obszarze jest znaczący, o tyle w przypadku wódki delikatny trend spadkowy został w ostatnim badaniu zahamowany. Dostępność zaczyna się jednak nie w sklepie, ale już w domu. Co piąty rodzic jest w tej kwestii na tyle liberalny, że godzi się na spożywanie alkoholu przez dziecko w swojej obecności.