Mówi: | Elżbieta Wierzbicka |
Funkcja: | organizatorka konkursu Miss World Poland |
E. Wierzbicka (organizatorka Miss World Poland): to mit, że kandydatki na miss odżywiają się tylko sałatą i powietrzem
Ambasadorka zdrowego odżywiania to idealna rola dla miss – uważa Elżbieta Wierzbicka. Organizatorka Miss World Poland twierdzi, że żadna z kandydatek do korony nie stosuje restrykcyjnej diety ani głodówki. Tajemnicą ich idealnych ciał są aktywność fizyczna i zdrowe nawyki żywieniowe. Wierzbicka uważa, że kandydatki do tytułu i jego zdobywczynie powinny promować te prozdrowotne zachowania wśród Polek.
Według powszechnej opinii kandydatki do tytułu miss, podobnie jak modelki, stosują restrykcyjne diety eliminacyjne, prowadzące często do poważnych zaburzeń odżywiania. Elżbieta Wierzbicka zapewnia jednak, że tajemnica doskonałego wyglądu królowych piękności nie tkwi w głodzeniu organizmu. Kluczem jest przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania.
– One normalnie jedzą, nie jest prawdą to, że odżywiają się tylko sałatą czy powietrzem, czy że piją tylko wodę. One są takie jak każda inna młoda dziewczyna – mówi Elżbieta Wierzbicka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Kandydatki do korony muszą mieć szczupłe, ale jędrne ciało. Dieta nie wystarczy, aby osiągnąć ten efekt. Konieczna jest także odpowiednia dawka aktywności fizycznej. Dziewczyny ćwiczą więc intensywnie na siłowni lub zajęciach fitness, a także uprawiają sporty. Pierwsza laureatka konkursu Miss World Poland, Marta Pałucka, od 6 roku życia jeździ konno i startuje w zawodach jeździeckich.
– Kandydatki na miss muszą się zdrowo odżywiać, bo one też bardzo ćwiczą dużo. Przygotowują układy choreograficzne i one po prostu muszą się dobrze odżywiać, zdrowo, ale muszą też dbać o figurę, co oznacza, że nie mogą jeść zbyt dużo ciężkich potraw – mówi Elżbieta Wierzbicka.
Zdaniem organizatorki konkursu Miss World Poland bycie ambasadorką zdrowego stylu życia to idealna rola dla każdej miss. Aktualnie panująca królowa piękności powinna promować dobre nawyki żywieniowe i aktywność fizyczną.
– W momencie wygranej ta dziewczyna staje się osobą publiczną. Jest obserwowana przez media, dużo osób śledzi to, co robi, jak potem idzie na wybory światowe. Wydaje mi się też dobrym przykładem do naśladowania – mówi Elżbieta Wierzbicka.
Ambasadorką zdrowego stylu życia może stać się Marta Pałucka. 21-letnia Miss World Poland lubi dobrą kuchnię, interesuje się też tematyką zdrowego odżywiania. W ostatni weekend z pozostałymi kandydatkami do tytułu wzięła udział w warsztatach zdrowego odżywiania organizowanych przez Philipiak Milano.
Czytaj także
- 2025-04-30: Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
- 2025-04-14: Marta Wiśniewska: Ludzie czekali na nowy kawałek takiej kolorowej Mandaryny. Jestem mądrzejsza i silniejsza niż kiedyś
- 2025-04-23: Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system
- 2025-04-03: Marta Wiśniewska: Czuję, że świat się o mnie upomniał, dlatego wracam na scenę. Z wielką chęcią zostałabym też piątym jurorem w „You Can Dance”
- 2025-03-27: Marta Wierzbicka: Mam różne doświadczenia z polską służbą zdrowia. Mój problem bardzo szybko udało się rozwiązać w prywatnym szpitalu
- 2025-03-12: Marta Wierzbicka: Konsultantka scen medycznych na planie serialu uważa, że w realu potrafiłabym już zrobić cesarskie cięcie. To jest bardzo duży komplement
- 2025-04-22: Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
- 2025-03-18: Sylwia Bomba: W liceum nikt nie miał odwagi prosto w oczy nazwać mnie grubasem. Ale jak szłam korytarzem, to czułam śmiechy za moimi plecami
- 2025-03-10: Sylwia Bomba: Przez 10 lat odchudzałam się bezskutecznie. Potrafiłam codziennie biegać 15 km albo w ogóle nie jeść
- 2025-03-05: Nawet 35 proc. Polaków może się zmagać z insulinoopornością. Sygnałami alarmowymi są nagły wzrost wagi ciała, senność i napady głodu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.