Newsy

Trwałość makijażu można poprawić za pomocą kilku trików. Pomaga użycie toniku i bazy pod podkład

2016-04-07  |  06:00
Mówi:Karina Zienkiewicz-Janiak
Funkcja:product manager
Firma:Delia Cosmetics
  • MP4
  • Odpowiednie kosmetyki mogą sprawić, że makijaż przez wiele godzin będzie wyglądał nieskazitelnie. Podstawą jest przetarcie twarzy tonikiem, a następnie użycie bazy i podkładu odpowiednio dobranego do rodzaju skóry. Osoby aktywne i uprawiające sporty mogą zdecydować się na kosmetyki wodoodporne, zwłaszcza tusze do rzęs.

    Kobiety chcą stale wyglądać perfekcyjnie, większość z nich nie ma jednak czasu, by regularnie poprawiać makijaż. Istnieje jednak kilka prostych sposobów na przedłużenie jego trwałości i sprawienie, że przez wiele godzin będzie prezentował się nienagannie. Kluczem do sukcesu jest zastosowanie odpowiednich kosmetyków już na etapie przygotowania skóry do makijażu. Podstawą powinno być przemycie twarzy tonikiem, który przywraca odpowiedni poziom pH skóry, a także sprawia, że kosmetyki kolorowe nie ważą się na skórze, nie zmieniają koloru i długo się utrzymują.

    – Kolejnym etapem jest zastosowanie bazy pod makijaż. Bardziej polecałabym na co dzień stosować bazy kremowe niż silikonowe, ponieważ te silikonowe mogą zatykać pory i wtedy powstają jakieś niedoskonałości skóry – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Karina Zienkiewicz-Janiak, product manager Delia Cosmetics.

    Na trwałość makijażu ogromny wpływ ma ponadto podkład. Kosmetyk ten powinien być idealnie dopasowany do rodzaju cery: przy skórze suchej najlepiej sprawdzi się podkład nawilżający, a przy skórze mieszanej i tłustej  beztłuszczowy. Dobrze, gdy podkład ma lekką konsystencję i rozświetlające działanie, nadaje bowiem twarzy modny tej wiosny świeży i dziewczęcy wygląd. Ostatnim etapem makijażu powinno być użycie pudru.

    – Pudry mogą być sypkie, mogą być w kompakcie, to już zależy od naszej cery. Im jesteśmy starsze, im nasza cera jest bardziej dojrzała, tym częściej powinnyśmy wybierać pudry sypkie, im jesteśmy młodsze, tym częściej możemy wybierać pudry w kompakcie – mówi Karina Zienkiewicz-Janiak.

    Wielogodzinną trwałość makijażu zapewnia także fixer. Jest to kosmetyk w formie mgiełki, którą rozpyla się na twarz po zakończeniu makijażu. Nie tylko utrwala on nałożone kosmetyki, lecz także dodaje skórze blasku i nadaje jej gładkość. Eksperci radzą jednak, by fixera używać tylko na specjalne okazje. Kobiety prowadzące bardzo aktywny tryb życia mogą się natomiast zdecydować na stosowanie kosmetyków wodoodpornych, zwłaszcza tuszu do rzęs.

    – Jeżeli mamy problem z powieką, która opada, jeżeli uprawiamy sport, jesteśmy bardzo aktywne, to powinnyśmy postawić na maskarę wodoodporną. Ona sprawi, że makijaż będzie się bardzo długo utrzymywał, a maskara nie będzie się odbijała na górnej powiece i rozmazywała na dolnej – mówi Karina Zienkiewicz-Janiak.

    Decydując się na wodoodporny tusz do rzęs, warto wybierać taki, który dobrze zmywa się zwykłymi preparatami do demakijażu, nie wymagającymi zbyt intensywnego pocierania oczu. Może to bowiem prowadzić do nadmiernego osłabienia i wypadania rzęs. 

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Konsument

    Media

    Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

    Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

    Problemy społeczne

    Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

    Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.