Newsy

W karnawale modne na paznokciach będą ćwieki

2014-01-08  |  06:20
Modny manicure na karnawał powinien być w ciemnych kolorach i ozdobiony ćwiekami. Ewentualnie można wykonać odwrócony french manicure. Wciąż modne są także tzw. paznokcie ombre, czyli cieniowane. Natomiast absolutnie niedopuszczalne są już brokat i cyrkonie.

Karnawał to czas imprezowego szaleństwa, które powinno znaleźć odzwierciedlenie także w stroju i makijażu. To najlepszy okres roku, kiedy można poeksperymentować ze swoim wyglądem i odważyć się na coś, na co od dawna miało się ochotę. Trendy w manicure na karnawał 2014 są jednak kolorystycznie bardzo zachowawcze. Modne będą ciemne, głębokie kolory, takie jak: rubinowa czerwień, granat, czerń i zieleń. 

Mamy istne szaleństwo w przypadku zdobień mówi Elwira Saczewska z Centrum Zdrowia i Urody. –  W tej chwili na paznokciach możemy bawić się zarówno strukturami samego lakieru, jak i ozdobami. Paznokcie mogą być z połyskiem, matowe, mogą mieć powierzchnię chropowatą lub kawiorową. Odchodzimy od brokatów, cyrkonii. Hitem tego sezonu będą ćwieki. Modny również jest odwrócony francuski manicure oraz ombre. 

Ćwieki, które w kobiecej garderobie goszczą już od kilku sezonów, trafiają na paznokcie i nie obowiązują ich żadne reguły. Dozwolone są rozmaite kształty i rozmiary ćwieków, a także totalna dowolność kolorystyczna.

Zawsze warto mieć ze sobą mały pilniczek doradza Elwira Saczewska z rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle. –  W razie gdy złamie się płytka, zadrze się paznokieć czy nawet odpryśnie lakier, to będzie można to przypiłować. 

Do wieczorowej torebki warto schować także lakier, którym manicure został wykonany. Wówczas żadna usterka nie popsuje karnawałowej zabawy.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.