Newsy

Zespół Bracia zagra specjalny, walentynkowy koncert

2014-02-14  |  07:00
Pod koniec lutego dobiegnie końca wyjątkowa, akustyczna trasa zespołu braci Cugowskich. Ostatnim zaplanowanym wydarzeniem w trakcie tournée będzie występ formacji 28 lutego w Białymstoku. Wcześniej, bo już dzisiaj, zespół będzie można zobaczyć na specjalnym, walentynkowym koncercie w Bydgoszczy.

W poprzednich latach Bracia decydowali się tylko na pojedyncze koncerty akustyczne. Na początku 2014 roku postanowili wyruszyć w długo przygotowywaną trasę „unplugged”. Do tej pory zagrali w Oleśnicy, Kobylnicy koło Słupska oraz w Wejherowie.

Koncerty akustyczne są trochę inne w odbiorze niż koncerty elektryczne, gdzie jest głośno i bardzo dynamicznie. Występy akustyczne niosą ze sobą kompletnie inne emocje, działają mocniej na serce niż na głowę – opowiada agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Piotr Cugowski.

Koncerty akustyczne związane są z promocją wydanej w 2013 roku płyty „Zmienić zdarzeń bieg” oraz najnowszego singla „Po drugiej stronie chmur”. W trakcie przygotowań do trasy niektóre utwory doczekały się poważnych modyfikacji.

Gramy na innych instrumentach, musieliśmy zrobić inne aranżacje utworów, które na co dzień grane są na gitarach elektrycznych. Trochę to wszystko inaczej wygląda, inna jest dynamika piosenek. Niektóre kompozycje okazują się zupełnie czymś innym, gdy gra się je na gitarach akustycznych – dodaje Wojciech Cugowski.

Jedynym odstępstwem od koncertów akustycznych w zimowej trasie Braci jest koncert walentynkowy. Formacja przygotowuje specjalny repertuar, tym razem w standardowym instrumentarium.

14 lutego w bydgoskiej Hali Łucznika’’ zagramy koncert, ale tym razem nie akustyczny tylko elektryczny. Będziemy grali piosenki dla zakochany będzie głośno i radośnie – kończy Wojciech i Piotr Cugowscy.

Bracia działają na polskiej scenie muzycznej od 2001 roku. Do tej pory zespół wydał 4 płyty studyjne oraz zdobył szereg prestiżowych wyróżnień. Ostatni album zespołu uplasował się na 7 miejscu listy sprzedaży OLiS oraz zdobył status bestselleru na portalu empik.com.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Roche

Jedynka Newserii

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Film

Handel

Coraz więcej skarg na zakupy obuwia i ubrań w zagranicznych e-sklepach. Problematyczne są szczególnie transakcje spoza UE

Coraz większa popularność transgranicznych zakupów e-commerce przełożyła się na większą liczbę sporów między konsumentami a sprzedawcami. W Unii Europejskiej dochodzenie praw przez kupującego jest łatwiejsze, dlatego specjaliści z Europejskiego Centrum Konsumenckiego radzą, by przed zawarciem transakcji upewnić się, czy sklep zarejestrowany jest we wspólnocie. Jeśli przedsiębiorca jest zarejestrowany w Azji, to nawet jeśli przyjmuje zwroty i reklamacje, może się okazać, że koszt wysyłki produktu jest wyższy niż jego wartość.

Motoryzacja

Rozładowane akumulatory wciąż najczęstszą przyczyną awarii samochodów. Samodzielna wymiana może być zbyt skomplikowana

Zimą źródłem kłopotów z samochodami są przede wszystkim niesprawne akumulatory. Z danych niemieckiej organizacji ADAC wynika, że to przyczyna 46 proc. awarii. Do rozładowania akumulatora może się przyczyniać m.in. korzystanie z dużej liczby funkcjonalności w aucie tuż po jego uruchomieniu, takich jak nawigacja, radio czy podgrzewanie siedzeń i kierownicy, ale też sporadyczne użytkowanie samochodów lub jeżdżenie tylko na krótkich dystansach. Kierowcy zwykle reagują na problemy z akumulatorem, kiedy już jest za późno i nie można uruchomić silnika. Dlatego tak ważne jest regularne kontrolowanie urządzenia w serwisie. Eksperci zalecają też, by fachowcom zostawić sam proces wymiany akumulatora, bo w nowych autach nie jest to już takie proste.