Newsy

Zosia Ślotała: Nigdy się nie umorduję podczas zakupów świątecznych. Jestem wysłannikiem całej rodziny, ale zawsze muszę mieć wszystko zaplanowane i spisane na kartce

2017-11-20  |  06:42

Stylistka tłumaczy, że lubi robić zakupy, dlatego też przygotowanie prezentów dla całej rodziny nie sprawia jej żadnego kłopotu, a wręcz przeciwnie – jest przyjemnością. Wszystko zależy jednak od dobrej organizacji. Aby nie tracić czasu, błądząc po wielu sklepach, stylistka zawsze wcześniej skrupulatnie przygotowuje listę upominków. To pozwala jej uniknąć zakupu stosu niepotrzebnych rzeczy, które nikomu się nie przydadzą. Odkąd założyła rodzinę, patrzy na święta przez pryzmat dzieci.

Zosia Ślotała tłumaczy, że podczas zakupów świątecznych prezentów powinna obowiązywać zasada: mniej spontaniczności, więcej przemyślanych decyzji. Zanim sięgniemy do portfela, zastanówmy się, czy dana rzecz rzeczywiście będzie komuś potrzebna. Warto także zwrócić uwagę na jakość wykonania produktu, a nie tylko na sezonowe trendy.

– Jestem z tych osób, które muszą wszystko zaplanować, spisać na kartce, zobaczyć nowości, czy będzie to pasowało, czy nie. Lista jest długa, bo generalnie jestem wysłannikiem rodziny i kupuję dla większości osób – mówi agencji Newseria Zofia Ślotała, stylistka.

Stylistka przyznaje, że chętnie doradza rodzinie i znajomym w kwestii wyboru prezentów. Ma na tym polu spore doświadczenie i sprawia jej to frajdę. Często też bierze wszystkie zakupy na swoją głowę.

– Kiedy byłam na studiach w Mediolanie, zajmowałam się tzw. personal shopping, chodziłam na zakupy z klientami, więc zostało mi trochę naleciałości, dlatego jestem ogarniaczem całej rodziny. Chociaż najczęściej jest tak, że dostaję zlecenie, potem wszystko spisuję, co będzie dobre dla tej osoby, co dla tamtej. Mam tę przewagę, że znam wszystkie nowości w Sephorze, więc jest to kwestia dobrej organizacji, dwóch godzin i mam wszystko załatwione. Nigdy nie umorduję się, robiąc zakupy świąteczne – mówi.

Zosia Ślotała przyznaje, że odkąd w jej życiu pojawiły się dzieci, kompletowanie prezentów, przygotowania do świąt i pielęgnowanie tradycji nabrały zupełnie innego wymiaru.

– Moja córka ma 2,5 roku, już rozumie, że jest św. Mikołaj, choć w tamtym roku płakała, gdy go zobaczyła, to w tym roku zrobimy drugie podejście, zobaczymy, jak będzie. Ale już kuma, o co chodzi i bardzo chciałaby dostać miniodkurzacz na święta – takie są wymogi. Jeśli jest prośba o odkurzacz i list do św. Mikołaja zostanie rozpatrzony, to może znajdzie się taki mały, różowy odkurzacz albo będę malowała po nocy – mówi Zofia Ślotała.

Stylistka przyznaje, że bardzo lubi magiczną atmosferę, jaka towarzyszy świętom Bożego Narodzenia. Jej zdaniem cenny jest przede wszystkim ich rodzinny charakter.

– Fajne jest u nas to, że nasze całe dwie rodziny spędzają święta razem, to prawie 20 osób przy stole. Moje dzieci spędzają święta z jednymi i drugimi dziadkami, więc nie ma podziału, że musimy jeździć. To jak prawdziwa włoska rodzina – dużo ludzi, jest głośno, stół ugina się od jedzenia, jest zawsze pięknie udekorowana choinka, są dwie mamy, które wszystko organizują, więc dla mnie to absolutnie magiczny czas – dodaje Zosia Ślotała.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Gwiazdy

Karolina Gilon: Widzę się w roli jurorki. Może zagram w filmie i poprowadzę festiwal muzyczny

Modelka nie kryje satysfakcji z tego, że jej kariera w Polsacie nabrała szybkiego tempa. W przyszłości chciałaby jeszcze sprawdzić się w roli gospodyni dużego festiwalu muzycznego i jurorki w talent show. Karolina Gilon ma w zanadrzu jeszcze wiele umiejętności, niewykluczone więc, że kiedyś zaprezentuje się na parkiecie „Tańca z gwiazdami” bądź w innym popularnym programie.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Seriale

Wiktoria Gąsiewska: Moja buzia dosyć mocno się zmieniła od czasu początków „Rodzinki.pl”. Fajnie zobaczyć coś, co się nagrywało 5–10 lat temu

„Rodzinka.pl” to serial telewizyjny, który przez wiele lat cieszył się ogromną popularnością. Niedawno media obiegła wiadomość, że projekt został zakończony. W konsekwencji 15. sezon serialu okazał się ostatnim. Aktorzy otwarcie przyznają, że nie spodziewali się takiego obrotu spraw. Wiktoria Gąsiewska, która przez lata wcielała się w rolę Agaty, tłumaczy, że dla wszystkich była to zarówno niespodziewana, jak i bardzo przykra wiadomość.

Żywienie

Magda Gessler: W tych trudnych czasach należy zachować dietę bardzo bogatą w witaminę C. Uodparniają kiszonki, kwaśnica, żurek, sok z malin

Restauratorka tłumaczy, że jednym ze sposobów ograniczenia ryzyka zachorowania na COVID-19 jest włączenie do diety bardzo dużej ilości witaminy C, która podnosi odporność. Są w nią bogate między innymi wszelkiego rodzaju kiszonki, konfitury i soki. Ostatnio zdecydowała się na otwarcie sklepu internetowego Schronisko Smaków, w którego ofercie są przetwory i dania takie jak żurek czy kwaśnica.