Komunikaty PR

Akcja Lato – Wyjątkowa inicjatywa Fundacji ISKIERKA

2023-07-31  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Weber Shandwick
Weber Shandwick

ul. Cybernetyki 19
02-677 Warszawa
ooo|webershandwick.pl| |ooo|webershandwick.pl
600000000
webershandwick.com

Mali pacjenci i ich najbliżsi, znajdujący się na co dzień pod opieką ISKIERKI, żeglują już po pięknych, mazurskich jeziorach. Wyczekiwane wakacyjne wyjazdy wypoczynkowo-rehabilitacyjne organizowane przez Fundację to niezwykła okazja do oderwania się od codziennych zmartwień i naładowania pozytywną energią. Mazurskie przygody to nie wszystko – chętni już teraz mogą zgłaszać się na wyjazd w rytmie slow do Ropek lub skorzystać z wypoczynku w urokliwym Ustroniu. - Organizacja wspólnych zabaw, spotkań oraz wyjazdów dzieci po leczeniu nowotworowym jest niezbędna i według obserwacji przekłada się na dobrostan psychiczny ozdrowieńców i ich rodzin – powiedziała dr hab. n. med. Agnieszka Mizia-Malarz, z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Fundacja ISKIERKA wie, jak ważne jest zapewnienie dzieciom chwili oddechu i możliwości oderwania się od codziennych trudności związanych z leczeniem choroby nowotworowej. Organizacją wyjazdów, z których corocznie korzysta ok. 120 uczestników w różnym wieku, zajmuje się od 2005 roku. Okres od wiosny do jesieni to dla podopiecznych ISKIERKI miesiące obfitujące w wiele wydarzeń, spotkań i atrakcji. Wspólny wypoczynek to okazja do wzmocnienia rodzinnych więzi i odreagowania stresu. Wspólny pobyt i wsparcie owocują powstawaniem nowych przyjaźni, zarówno wśród dzieci, jak i rodziców, którzy mierzą się z podobnymi wyzwaniami. Dla małych wojowników to często najlepsza forma rehabilitacji.

Leczenie onkologiczne u dzieci ma na celu uzyskanie trwałej remisji choroby. Aktualnie, dzięki postępowi medycyny, jest to możliwe w ponad 80% przypadków. Długotrwała, niejednokrotnie wielomiesięczna terapia obarczona jest ryzykiem spadku kondycji zarówno fizycznej, jak i psychicznej u małych pacjentów. Pobyt w szpitalu, niezbędne procedury rodzące strach, rozłąka z rodziną mają bardzo duży wpływ na psychikę dzieci. Normalizacja stanu psychicznego dzieci po leczeniu onkologicznym jest procesem długotrwałym, wymagającym zaangażowania wielu specjalistów. Terapią niejednokrotnie objęte muszą być całe rodziny. Pamiętać bowiem należy, że choroba onkologiczna dziecka przekłada się na gorsze funkcjonowanie całej rodziny. Dlatego też, zaangażowanie wszystkich osób włączonych w ten proces oraz ich kreatywność przy organizacji wspólnych zabaw, spotkań oraz wyjazdów dzieci po leczeniu nowotworowym są niezbędne i według obserwacji przekładają się na dobrostan psychiczny ozdrowieńców i ich rodzin - wyjaśnia dr hab. n. med. Agnieszka Mizia-Malarz z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

W tym roku dzieci, będące pod skrzydłami ISKIERKI, mogą skorzystać – w zależności od swoich preferencji – z jednego z trzech organizowanych przez fundację wyjazdów: przygód na malowniczych Mazurach, sielskiego wypoczynku w Swystowym Sadzie w Ropkach i uwielbianego przez Iskiereczki  Ustronia. Wszystkie wyjazdy opierają się na integracji i rehabilitacji oraz obfitują w moc atrakcji.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Weber Shandwick
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie 4DCenter - Centrum diagnostyczne nowego pokolenia Biuro prasowe
2024-08-02 | 01:00

4DCenter - Centrum diagnostyczne nowego pokolenia

Według badań ARC Rynek, we współpracy z ERHO Hestia, niemal połowa polskiego społeczeństwa korzysta z prywatnej służby zdrowia. Tylko co czwarty Polak (24 proc.) dobrze ocenia
Zdrowie Wirusowe zapalenie wątroby – jak się przed nim chronić?
2024-08-01 | 13:27

Wirusowe zapalenie wątroby – jak się przed nim chronić?

Wirusowe zapalenie wątroby (WZW) stanowi jedno z najpoważniejszych zagrożeń zdrowotnych współczesnego świata. W wyniku zakażeń wirusami hepatotropowymi każdego roku miliony
Zdrowie Wymiana doświadczeń i dobrej energii, czyli Zjazd Różowych Patroli
2024-08-01 | 13:00

Wymiana doświadczeń i dobrej energii, czyli Zjazd Różowych Patroli

Ambasadorki profilaktyki działające jako lokalne oddziały Różowych Patroli zjechały się z całej Polski w konkretnym celu – wymiany doświadczeń i wzajemnego inspirowania się

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Zdrowie

Nauka

Zła dieta może powodować obniżenie nastroju i zdolności poznawczych. Naukowcy potwierdzają związek żywienia z neurochemią

Jedzenie niezdrowej żywności może prowadzić do zmian w mózgu, związanych z depresją i zaburzeniami lękowymi. Obniżeniu mogą też ulec zdolności poznawcze. Do takich wniosków doszli naukowcy z Wielkiej Brytanii, obserwując skany mózgów pacjentów z różnymi nawykami żywieniowymi. Uwidocznione zostały zmiany w neuroprzekaźnikach i objętości istoty szarej u osób, które mają złą dietę, w porównaniu z tymi, które stosują dietę śródziemnomorską. Badacze wciąż poszukują potwierdzenia mechanizmów, które sprawiają, że jedzenie ma taki wpływ na kondycję ośrodkowego układu nerwowego. Jedna z koncepcji zakłada powiązanie ich z nieprawidłowościami w mikrobiocie jelitowej.

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.