Komunikaty PR

Aktywne dziecko to szczęśliwe dziecko

2022-02-04  |  10:45
Biuro prasowe
Kontakt
Aneta Koszyczek
Agencja Face It!

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
a.koszyczek|agencjafaceit.pl| |a.koszyczek|agencjafaceit.pl
794714937
www.agencjafaceit.pl

Warto wynagrodzić naszym dzieciom trud związany z częstą nauką zdalną i godzinami spędzonymi przed komputerem, planując wspólny czas na sportowo!

Czas pandemii sprawił, że wiele dzieci jest zdecydowanie mniej aktywnych sportowo. Przekłada się to na problemy zdrowotne, brak kondycji fizycznej, stany apatyczne, a także relacje z rówieśnikami. Aktywność fizyczna została zdominowana godzinami spędzonymi przed telewizorem i komputerem. Czas to zmienić i zadbać o kondycje naszych pociech.

Wyskakać radość

Już od najmłodszych lat warto pokazywać dziecku różne formy aktywności i zaszczepić w nim pasję do sportu. Najlepiej jeśli będą to kreatywne i niebanalne zajęcia, na których dziecko będzie mogło odpocząć od codziennych zmagań. Czasem tradycyjne formy aktywności nudzą dzieci, które potrzebują dodatkowego bodźca i ekscytacji.  Jednym z przykładów niebanalnej aktywności jest skakanie na trampolinie. Jest to bardzo efektywny trening cardio. Poprawia ogólną sprawność ciała, koordynację ruchów oraz zwiększa wydolność organizmu. Niewątpliwie, łączy dobrą zabawę z pozytywnym ruchem.

Jak podkreśla Dorota Kierznikowicz współwłaścicielka Parku Trampolin Jump World
w Warszawie oraz Radomiu: - Trampoliny są fajną aktywnością przede wszystkim dlatego, że nie trzeba szczególnie przygotowywać się do tych zajęć i mieć doświadczenia w skakaniu. Nie musimy wynajmować trenerów, kupować drogich sprzętów. Jest do doskonały sport dla całej rodziny. W naszym parku trampolin jest wiele stref zabaw i każdy znajdzie cos dla siebie – basen z gąbkami, tyrolka, zjeżdżalnia, poducha powietrzna, siatkówka, koszykówka, piłka nożna. Wystarczy przyjść w luźnym stroju, w dobrym nastroju i ponieść się zabawie. Nie trzeba być sportowcem, aby się tam odnaleźć.  

Dużym atutem parków trampolin, jest możliwość korzystania z nich przez cały rok. Nie ogranicza nas pogoda. Dlatego też, regularne wypady do takiego parku mogą stać się rodzinną tradycją, którą można na stałe wpisać w kalendarz. - Na pewno wyróżnia nas to, że wejścia w naszym parku nie są o pełnych godzinach. Można przyjechać o dowolnej porze w ramach godzin otwarcia. Nasz obiekt w Warszawie mieści się na 2,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni, na których jest 14 różnych stref atrakcji - są to trampoliny i nie tylko. Mimo że, nazywamy się parkiem trampolin, to u nas się nie tylko skacze. Po prostu fajnie, aktywnie, wspólnie spędza się czas, pobudzając endorfiny do życia – podkreśla Dorota Kierznikowicz.

Bezpieczeństwo i zabawa

Co ważne, w obiekcie sportowym takim jak parki trampolin są wykwalifikowani trenerzy oraz animatorzy, którzy czuwają nad bezpieczeństwem i zapewniają opiekę, aby każdy mógł czuć się komfortowo. Przed wejściem na salę ważne, aby się rozgrzać, a także odpowiednio przygotować. Obowiązkowo trzeba założyć skarpetki antypoślizgowe, które mają od spodu specjalne ABS-y. Jak podkreśla Dorota Kierznikowicz, współwłaścicielka Parku Trampolin Jump World w Warszawie oraz Radomiu - W parku zapewniamy wykwalifikowanych trenerów oraz animatorów. Służą oni pomocą, udzielają wskazówek, prezentują jak można korzystać
z danych atrakcji. Nasz park jest w 100 proc. zabezpieczony na miękko, nie ma ostrych krawędzi, miejsc, gdzie można się uderzyć i zrobić sobie krzywdę. Także wszelkie środki ostrożności są zachowane, dbamy o to, aby każdy mógł u nas beztrosko i miło spędzić czas.

 

Więcej informacji na: www.kochamskakac.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It!
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum Biuro prasowe
2025-06-12 | 06:00

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Gliwice dołączyły do ogólnopolskiej sieci Amazon STEM Kindlotek – przestrzeni edukacyjnych wspierających rozwój dzieci i młodzieży w obszarach nauk ścisłych
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo

Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Farmacja

Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.